GenelMağazalar

Zara İş Başvurusu – Zara Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

Zara iş başvurusu ve iş ilanları 2023 yılı için güncellenmekle beraber, Zara iş başvuru formuna kurumsal siteden ulaşabilirsiniz. Zara iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen personel adayları için, firmayı mercek altına aldık. Siz değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda, Zara personel alımı yaptığı açık iş pozisyonlarına, Zara personel maaşlarına ve Zara iş başvuru formuna ulaşabilecek, Zara iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Zara iş başvurusu konusuna geçmeden önce sizler için hangi başlıklar altında bilgiler vereceğimize bir göz atalım ;

 • Zara iş başvurusu
 • Zara iş ilanları 2023
 • Zara iş başvuru formu
 • Zara çalışma şartları
 • Zara personel maaşları

Şimdi dilerseniz, Zara iş başvuru formuna


Zara iş başvurusu ve iş ilanları 2023 yılı için güncellenmekle beraber, Zara iş başvuru formuna kurumsal siteden ulaşabilirsiniz. Zara iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen personel adayları için, firmayı mercek altına aldık. Siz değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda, Zara personel alımı yaptığı açık iş pozisyonlarına, Zara personel maaşlarına ve Zara iş başvuru formuna ulaşabilecek, Zara iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Zara iş başvurusu konusuna geçmeden önce sizler için hangi başlıklar altında bilgiler vereceğimize bir göz atalım ;

 • Zara iş başvurusu
 • Zara iş ilanları 2023
 • Zara iş başvuru formu
 • Zara çalışma şartları
 • Zara personel maaşları

Şimdi dilerseniz, Zara iş başvuru formuna  ve Zara personel alımı yaptığı pozisyonlara bir göz atalım.


Zara İş Başvuru Formu ve Personel Alımı

Zara iş başvuru formu ve personel alımı yaptığı pozisyonları sizler için bu yazımızda inceledik. Yazımızın devamında bulunan, Zara iş başvuru formunu doldurup, ise alım sürecinizi başlatabilirsiniz. Zara iş başvuru formunu doldurmak isteyen personel adayları için, Zara iş ilanlarını, Zara personel alımı yaptığı şubeleri, Zara personel maaşlarını ve açık iş pozisyonlarını sizler için mercek altına aldık.

Zara iş başvurusunda bulunmak isteyen personel adaylarının, Zara iş başvuru formuna nereden ulaşacağını ve Zara iş ilanlarına nasıl başvuru yapması gerektiğini aşağıda sizler için açıkladık. Eğer sizler de Zara iş başvurusunda bulunmak istiyor ve neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, aşağıda bulunan konuyu dikkatlice okuyup, iş başvuru süreçlerini öğrenebilirsiniz. 


Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 48.000+
Şube Sayısı 400+
Kuruluş Tarihi 1975
Firma İnternet Sitesi www.corporate.lcwaikiki.com

Zara İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zara iş başvurusu nasıl yapılır? Yada Zara iş başvuru formu nasıl doldurulmalı? Gibi, sizlerden gelen soruların cevaplarına geçelim. Zara iş başvurusunda bulunmak isteyen personel adayları için hazırladığımız bu konuda, Zara iş ilanlarının nerede yayınlandığını ve Zara iş ilanlarına nereden, nasıl ulaşabileceğinizi açıklayacağız. Zara iş ilanları kariyer sitelerinde yayınlanırken, Zara insan kaynaklarınca hazırlanan iş başvuru formu da kurumsal sitede, iş başvurusu yapmak isteyen personel adaylarını beklemekte.
Zara iş ilanları kariyer.net ve secretcv.com’da yayınlanmaktadır. Zara iş ilanlarına yukarıda belirttiğimiz sitelerden ulaşabilir, iş başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Ayrıca Zara kurumsal sitede iş başvuru formuna dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Zara insan kaynaklarınca değerlendirilecek olan başvurunuz, uygun görülmesi durumunda, Zara insan kaynakları sizinle iletişime geçecektir. İş Başvurusunu Zara İş Başvuru Formu aracılığı ile yapmak isteyen personel adaylarının İş Başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesi ve iş görüşmesine çağırılması için dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Unutmayın ki başvuru yapmış olduğunuz pozisyon için başvuru yapan yüzlerce personel adayı var .
Diğer personel adayları arasında öne çıkmak için özgeçmişinizin ve Zara İş Başvuru Formu içerisinde verdiğiniz bilgilerin Başvurunuzu inceleyen insan kaynakları yetkilisinin dikkatini çekmelidir. İş Başvuru Formu doldururken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir;
 • Öncelikle Zara İş Başvuru Formu içerisinde kendiniz hakkında vermiş olduğunuz tüm bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.
 • Mezun olduğunuz okul , Almış olduğunuz eğitim , seminer , kurslar gibi bilgileri detaylandırın ve eğer varsa sertifika ve kurs bitirme belgelerinizi özgeçmişinize ekleyin.
 • Daha önceki iş deneyimleriniz ile ilgili bilgiler verirken sadece firma ismi ve pozisyon adını yazıp bırakmayın. O firmadaki görevinizi ve yaptığınız işi kısaca özetleyin.
 • İş Başvurusu yaptığınız pozisyon ile ilgili geçmiş deneyimlerinizi öne çıkarın .
 • İş Başvuru Formunda gereksiz ve alakasız bilgiler vermekten kaçının
 • En önemli nokta ise özgeçmişinizde veya İş Başvuru Formunda mutlaka kendinizi tanıtan bir ön yazıya yer verin.
Diğer Önemli Noktalar ; 1. Fotoğraf konusuna dikkat Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.
2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.
3.Unvan kadar iş tanımı da önemli Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.
4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.
5.Aşırı detaya girmemekte fayda var İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.
6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.
7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…
8.Bazı hobilerini yazabilirsin Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.
9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.
10.CV güncel olmalı Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir

Zara İnsan Kaynakları 

Zara, dünyaca ünlü bir İspanyol giyim markasıdır. İnsan kaynakları departmanı, şirketin insan kaynakları politikalarını yönetir ve çalışanların işe alım, eğitim, kariyer gelişimi, performans yönetimi, ücretlendirme ve çalışma koşulları gibi konularda destek sağlar.

Zara’nın insan kaynakları departmanı, işe alım sürecinden sorumlu olup uygun adayları bulmak, mülakatlar yapmak ve seçme sürecini yönetmekle görevlidir. Ayrıca yeni çalışanları işe alırken, iş sözleşmeleri, yetki belgeleri ve gizlilik sözleşmeleri gibi belgeleri hazırlarlar.

Çalışanların eğitimi ve gelişimi de insan kaynakları departmanının sorumluluğundadır. Zara, yeni çalışanlara oryantasyon programları sunar ve sürekli eğitimlerle çalışanların becerilerini geliştirmelerini sağlar.

Performans yönetimi, insan kaynakları departmanının bir diğer önemli görevidir. Zara, çalışanların performansını değerlendirir, geri bildirim sağlar ve hedeflere ulaşma konusunda destek verir. Performans değerlendirmeleri, terfi ve maaş artışı gibi süreçlerde de insan kaynakları departmanı aktif rol oynar.

Ücretlendirme ve yan haklar da insan kaynakları departmanının gözetimi altındadır. Zara, çalışanların adil ve rekabetçi bir ücret almasını sağlamak için ücret politikalarını belirler ve yan haklarla ilgilenir.

Son olarak, insan kaynakları departmanı işyeri ilişkileri, işçi sağlığı ve güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konularla ilgilenir ve ilgili yasalara uyum sağlar.

Zara İş Başvuru Formu Doldur

Zara İş Başvurusunu İş Başvuru Formu Doldurarak gerçekleştirmek isteyen personel adayları firmanın kurumsal internet sitesinde bulunan  https://www.inditexcareers.com/portalweb/tr_TR/zara  sayfasına giriş yaparak  kayıt olduktan sonra Zara güncel iş ilanlarını ve açık pozisyonları inceleyebilirler.  Size uygun ilanı bulduktan sonra başvur botununu tıklayarak , Zara İş Başvuru Formu Doldur sekmesi üzerinden formu doldurup gönderebilir ve iş başvuru sürecinizi tamamlayarak başvurunuzun değerlendirilmesini bekleyebilirsiniz. 
Zara İş Başvuru Formu Doldur

Zara İş İlanları ve Açık İş Pozisyonları

Zara iş ilanları ve açık iş pozisyonlarına yukarıda belirttiğimiz sitelerden ulaşabilirsiniz. İsbasvurum.net‘i tercih eden siz değerli ziyaretçilerimiz için, firmanın yayınladığı iş ilanlarını bu yazımızda derledik. Dileyen ziyaretçilerimiz, sayfamız üzerinden iş ilanlarını inceleyebilir ve iş başvuru formunu doldurarak işe alım sürecinizi başlatabilirsiniz. Zara iş ilanları kariyer sitelerinde her gün güncellenmekle devam ederken, firma personel alımlarını daha çok satış temsilcisi ve kasiyer pozisyonları için yaptığını belirtmekte fayda var.

Zara satış temsilcisi iş ilanlarını aşağıda, maddeler halinde bulunan yazımızda bulabilirsiniz.

Zara kasiyer iş ilanları da yine aşağıda sizler için yer verilmiştir. Genel olarak firma iş ilanları şu şekildedir; Zara satış temsilcisi iş ilanları, Zara part time satış temsilcisi iş ilanları, Zara kasiyer iş ilanları, Zara part time kasiyer iş ilanları, Zara depo görevlisi iş ilanları ve Zara yönetici adayı iş ilanları olarak belirtebiliriz. Ayrıca firmanın personel alımı yaptığı diğer iş ilanları da yine aşağıda belirtilmiştir.

 • Zara satış temsilcisi iş ilanları
 • Zara part time satış temsilcisi iş ilanları
 • Zara kasiyer iş ilanları
 • Zara part time kasiyer iş ilanları
 • Zara depo görevlisi iş ilanları
 • Zara yönetici adayı iş ilanları

Zara iş ilanlarının genelini yukarıda belirttiğimiz pozisyonlar oluşturmaktadır. Eğer sizler de Zara iş başvurusu yapmak istiyorsanız, iş başvuru formunda çalışmak istediğiniz pozisyonu belirterek, iş başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

İşe Giriş İçin İstenen Evraklar ;

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Raporu
 • İkametgah
 • Sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Vukaatlı nüfus sureti
 • E-devlet çalışma dökümü (sigortalılık dökümü)
 • Son iş yerinden alınmış bordro (vergi matrahı girişi için)

Zara Mağazaları

Zara İş Başvurusu yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemler dışında Zara mağazaları aracılığı ile de yapılabilmektedir. Size en yakın Zara mağazasına giderek Zara İş Başvuru Formunu doldurarak İş Başvurusu yapabilirsiniz. Zara Mağazalarının adres ve Konum bilgilerine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zara Mağazaları 

Zara Çalışma Şartları

Zara çalışma şartları pandemiyle birlikte değişkenlik göstermektedir. Firmanın AVM içerisinde bulunan mağazaları saat 10:00 açılıp 08:00 da kapanırken, cadde üzerinde bulunan mağazalarında açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermektedir. Genel olarak firmanın çalışma şartlarına bir göz atalım.

Zara personelleri haftalık ve yıllık izin hakkına sahip olup, devletin güvence altına aldığı tüm sosyal haklardan faydalanmaktadırlar. Doğum izni, düğün izni gibi sosyal haklardan faydalanmaktadır. Zara part time çalışan personeller ise haftanın yada günün belli saatlerinde, günlük 6 saat çalışmaktadır. Haftalık izin hakkı bulunmayan part time personellerinin yıllık izin hakkı mevcut olup, devletin güvence altına aldığı sosyal haklardan faydalanabilmektedir. 


Zara Personel Maaşları

Zara personel maaşları, çalıştığınız pozisyona göre değişmektedir. Firma, bünyesinde çalıştırdığı personellerin pozisyonlarına göre maaşını belirlemektedir. Sizler için, firmanın pozisyonlara göre maaşlarını sıraladık. Sizler de Zara iş başvuru formunu doldurmadan önce ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Zara satış temsilcisi maaşları asgari ücret olmakla beraber, geçim indirimi ve yol parasını da vermektedir. Ayrıca Zara satış temsilcileri, şube satış kotasının tutturulmasıyla prim hakkı kazanmaktadırlar. Zara satış temsilcilerinin en büyük avantajı ise; ileride oluşacak yönetici açığında, mağaza yöneticilerini, satış temsilcisi pozisyonunda çalışan personellerden karşılamaktadır. Böylece kariyer planlamanızda, Zara yöneticiliği için de büyük bir şansınız oluyor.

Zara kasiyer maaşları ise, asgari ücret + geçim indirimi ve kasa tazminatı adı altında ekstra bir ödeme daha almaktadır. Zara kasiyer maaşları asgari ücret + asgari geçim indirimi + kasa tazminatı ve yol parası ilave edildiğinde, toplam aylık ödemeleri asgari ücretin %20 fazlası olarak belirtebiliriz.

Zara depo görevlisi maaşları ise asgari ücretin %10 fazlası olup, geçim indirimi ve yol parasıyla birlikte aylık ödemelerini almaktadırlar. Ayrıca devletin güvence altına aldığı tüm sosyal haklardan faydalanmaktadırlar(Doğum izni, düğün izni gibi).

Zara part time satış temsilcisi maaşları ise asgari ücretin yarısı olarak almaktadırlar. Ayrıca şube satış kotasının tutturulmasıyla birlikte prim hakkına sahiptirler. Zara part time personelleri haftalık izin hakkı olmamasına rağmen, yıllık izin haklarına sahiptir. Ayrıca devletin güvence altına aldığı tüm sosyal haklardan da faydalanmaktadırlar.

Zara part time kasiyer maaşları da, part time satış temsilcisi maaşları gibi, asgari ücretin yarısı olarak, aylık ödemelerini almaktadırlar. Zara Part time kasiyer personelleri maaşlarına ek olarak, kasa tazminatı hakkına sahip olmamakla beraber, devletin güvence altına aldığı tüm sosyal haklardan faydalanabilmektedirler. Sizler için bu yazımızda incelemesini yaptığımız firmanın, tüm detaylarıyla inceledik. Eğer cevabını alamadığımız bir soru yada aklına takılan farklı sorular var ise, lütfen aşağıda bizimle iletişime geçerek belirtiniz.


ZARA ÇALIŞMA SAATLERİ

Zara İş başvurusu yapmadan önce insanların en çok düşündükleri ve araştırdıkları konu Zara çalışma saatleridir. Mağazacılık sektöründe hizmet veren birçok firmanın aksine Zara çalışma saatleri daha uygundur .

Zara iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin tercihlerinin ilk nedenlerinden biri de budur.  Zara’da vardyalı çalışma şekli tercih edilmektedir. İlk vardiya bir diğer deyişle sabah vardiyası sabah saat:9:00 ile 17:00 arasında çalışırken 2. vardiya diğer deyişle akşam vardiyası ise  saat:14:00 ile 22:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Zara mağazasının bulunduğu konuma göre açılış ve kapanış saatleri değişkenlik gösterebilir.


Zara Bayramda Açık mı ?

Zara Genel Müdürlük çalışanları Kurban Bayramı ve Ramazan bayramında çalışmamaktadır . Fakat Zara Şubeleri Arife Günü ve Bayram boyunca hizmet vermeye devam etmektedir . Zara şubelerinin bayramda açılış ve kapanış saatleri mağazanın bulunduğu lokasyona göre ise değişkenlik gösterebilmektedir . Ayrıca Bayramda mağaza personelleri dönüşümlü olarak bayram izni kullanmaktadır .

Çalışma Saatleri
Açılış Saati 09:00
Öğle Arası 12.30 – 13.30
Kapanış Saati 22:00
Resmi Bayramları – Açık
Dini Bayramlar 13:00 – 22:00

Zara Hakkında

ITX TURKEY PERAKENDE İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ITX TURKEY PERAKENDE İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ unvanlı şirketimiz İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne 378230 sicil numarası, internet sitesi: www.zara.com 996005992300013 Mersis numarası ile kayıtlı bulunmaktadır. Şirketimizin merkez adresi MM Plaza, Nisbetiye mahallesi, Aytar caddesi, Başlık sokak, No:3 Kat:4 34340 Levent/Beşiktaş /İSTANBUL’dur. (Daha fazla bilgi için lütfen Inditex grup web sitesi: www.inditex.com ziyaret ediniz.) (Daha fazla bilgi için lütfen Inditex grup web sitesi: www.inditex.com ziyaret ediniz.)
ZARA
ÜNVAN ITX TURKEY PERAKENDE İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İnternet Sitesi www.zara.com
VERGİ DAİRESİ Büyük Mükellefler Vergi Dairesi
VERGİ NO 9960059923
TİCARET SİCİL NO 378230
MERSİS NO 996005992300013
ADRES MM Plaza: Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sokak No:3 Kat :4 Levent/ Beşiktaş/ Istanbul
SERMAYE BILGISI
Ortak Adı / Ünvanı Sermaye Tutarı Sermaye Oranı
INDUSTRIA DE DISEÑO TEXTIL, S.A. 217.633.200,00-TL % 100
Toplam 217.633.200,00-TL % 100
Müdürler Kurulu Şirket müdürleri olarak, aşağıda ad ve soyadları, uyrukları yazılı kişiler, şirketi temsil ve ilzama yetkili Şirket Müdürü olarak oybirliği ile seçilmişlerdir.
 • INDUSTRIA DE DISEÑO TEXTIL, S.A. Adına José Manuel Romay de la Colina, İspanya vatandaşı, (Genel Kurul kararı ile gerçek kişi temsilcisi)
 • Carlos Mato López, İspanya Vatandaşı
 • Erman Öztürk, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı
Denetçi Bilgileri /Adı ve Soyadı / Ünvanı Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi
Yerleşim Yeri / Merkezi İstanbul

Zara Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

ITX TURKEY PERAKENDE İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ unvanlı şirketimiz İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne 378230 sicil numarası, internet sitesi: www.zara.com 996005992300013 Mersis numarası ile kayıtlı bulunmaktadır. Şirketimizin merkez adresi MM Plaza, Nisbetiye mahallesi, Aytar caddesi, Başlık sokak, No:3 Kat:4 34340 Levent/Beşiktaş /İSTANBUL’dur. (Daha fazla bilgi için lütfen Inditex grup web sitesi: www.inditex.com ziyaret ediniz.)  

Zara İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar 

Zara İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Zara iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Zara iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Zara Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Zara İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Zara part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Zara İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Zara iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Zara iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu