Genel

VakıfBank İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

İçindekiler

VakıfBank iş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği Vakıfbank İş İlanları yayınlandı!  Vakıfbank İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları VakıfBank insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve VakıfBank 2023 İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Vakıfbank iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Vakıfbank iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? Vakıfbank çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık .

VakıfBank İş Başvurusu
VakıfBank İş Başvurusu

VakıfBank Hakkında

1954 yılında, vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla kurulan VakıfBank, o günden bu yana çağdaş bankacılık yöntemleri ve uygulamalarıyla Türkiye’nin tasarruf düzeyinin gelişim sürecine katkıda bulunmaktadır. VakıfBank; “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” olma vizyonu doğrultusunda, vakıf kültüründen aldığı güçle, kendisine emanet edilen varlık ve değerleri etkin ve verimli yöneterek müşteriler, çalışanlar, hissedarlar ve topluma kattığı değerleri sürekli artırma misyonuyla hareket etmektedir.

Kurumsal, ticari, KOBİ ve tarım bankacılığının yanı sıra bireysel ve özel bankacılık alanlarında da çağdaş bankacılık ürün ve hizmetleri sunan VakıfBank, özellikle bir alanda değil, tüm finansal alanlarda uzmanlaşmış, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biridir.

Temel bankacılık ürün ve hizmetlerine ek olarak yatırım bankacılığı ve sermaye piyasası faaliyetlerinde de bulunan VakıfBank, iç ve dış ticaretin finansmanında öncü bir rol üstlenmektedir.

Ayrıca, finansal iştirakleri aracılığıyla sigortacılıktan finansal kiralama ve factoring hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede yer alan finansal ürünleri çağın gerektirdiği yüksek teknolojilerle müşterilerine sunmaktadır.

VakıfBank, bireysel ve kurumsal müşterilerine ülke çapına yayılan 900’ün üzerinde şubesinin yanı sıra ileri teknolojiyle desteklenen alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla hizmet sunmaktadır.

VakıfBank’ın ABD New York ve Kuzey Irak Erbil şubelerinin yanı sıra bir de Bahreyn’de kıyı bankacılığı şubesi vardır. Ayrıca, Avusturya’da VakıfBank International AG (Viyana Şubesi ve Almanya’da Köln Şubesi), KKTC’de Tasfiye Halinde World Vakıf UBB. Ltd. ve Kıbrıs Vakıflar Bank. Ltd. olmak üzere yurt dışında üç bankada da iştiraki bulunmaktadır.

VakıfBank’ın diğer iştirakleri arasında; Vakıf Faktoring A.Ş., Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Vakıf Menkul Kıymet Yat. Ort. A.Ş., Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Vakıf Pazarlama San. ve Ticaret A.Ş., Taksim Otelcilik A.Ş., Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bulunmaktadır.

2005 yılında uygulamaya koyduğu Değişim ve Yeniden Yapılandırma Programı’yla kapsamlı bir değişim ve gelişim sürecine giren VakıfBank, iş süreçlerini gözden geçirerek operasyonel işlemleri tek merkezde toplamış, böylelikle tümüyle satış ve pazarlamaya yönlendirdiği şubelerinde hizmet kalitesini artırmıştır. O günden bu yana müşteri odaklı bir anlayışla sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda altyapısını, iş süreçlerini ve hizmet anlayışını daha da geliştirebilmek için adımlar atmıştır.

VakıfBank’ın 2008 yılında yenilediği kurumsal kimliği, büyük bir başarıyla gerçekleştirdiği köklü değişim sürecini yansıtmaktadır. Müşteri odaklı bankacılık felsefesi ise 2009 yılının başından itibaren kurumsal tanıtımına eşlik eden “Burası sizin yeriniz” söylemine, 2011 yılında “Halden Anlayan Banka” konsepti eklenmiştir. Tam anlamıyla herkesin, tüm Türkiye’nin yeri olan VakıfBank, “Burası sizin yeriniz” demekten vazgeçmeyerek halden anlamayı bir adım ileri taşımıştır.

Liderlik vizyonuna, finansal gücünü ekleyerek 2017 yılında “Yanındaki Güç”; 2020 yılında ise “Daima Seninle” söylemini sahiplenen VakıfBank, her zaman ve her durumda paydaşlarıyla birlikte olduğunun altını çizmiştir. Böylelikle halden anlamayla başlayıp yanındaki güç ile devam eden süreç, daima seninle halkasıyla tamamlanmıştır.

Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini ülke ekonomisinin büyümesi, gelişimi ve dünya ekonomisiyle bütünleşmesine katkıda bulunmak amacıyla sürdüren VakıfBank, bugün Türk bankacılığında köklü bir geleneğin ve deneyimin simgesi olmuştur. Banka, bundan sonra da sektörünün en iyi hizmet sağlayıcıları arasındaki yerini güçlendirerek sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda hissedarlarına ve ekonomiye daha fazla değer katmak için gerekli olan tüm bileşenlere sahiptir.

VakıfBank’ın temel değerleri; güvenilirlik, sosyal sorumluluk, sonuç odaklılık, müşteri odaklılık, yenilikçi olmak, takım olmak, sadakat ve liderlik olarak özetlenebilir. VakıfBank, sosyal sorumluluk bilinciyle, uzun yıllardır spora ve kültür sanat hayatına yaptığı katkılarla örnek bir kurum olarak da Türk finans sektöründe önemli bir role sahiptir.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Bankacılık
Çalışan Sayısı 16.500+
Şube Sayısı 950+
Kuruluş Tarihi 1954
Firma İnternet Sitesi www.vakifban.com.tr

VakıfBank İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

Ülkemizin tüm şehirlerinde 900 şube ve 16.000’den fazla çalışanı ile hizmet vermeye devam eden VakıfBank , Hem genel merkez bünyesinde hem de şubelerinde görevlendirmek üzere farklı şehirlerde ve farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere Personel Alımı yapmaya devam ediyor .

Başta İstanbul , Ankara , İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere farklı şehirler için Vakıfbank iş ilanları yayınlandı . Yayınlanan ilanlara geçmeden önce hangi pozisyonlar için Personel alımı yapıldığına göz atalım .

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere çok farklı pozisyonlar için Vakıfbank İş Başvurusu Yapabilmeniz mümkün . Bir çok insanın araştırdığı Vakıfbank Personel Alımı yapılan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Şube Müdürü
 • Kurumsal Satış Uzmanı
 • Bireysel Satış Uzmanı
 • IT Uzmanı
 • Temizlik Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Ödeme Sistemleri Analisti
 • Yazılım Mühendisi
 • Yazılım Uzmanı
 • Analist
 • Memur
 • Uzman Yardımcısı
 • Kontrolör Yardımcısı
 • Müfettiş Yardımcısı

İş Başvurusu İçin Aranan Nitelikler Nelerdir ?

 • Başvuru yapacak olan personel adayının 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir .
 • En az lisan veya Ön lisans mezunu olunmalıdır.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlanmış veya en az 2 yıl tecilli olması gerekir .
 • Erkek adayların 30 , Kadın adayların 28 yaşını aşmamış olması .
 • Başvuru yapacak kişilerin; adli sicilleri temiz olmak zorundadır. Yüz kızartıcı bir suç sebebiyle, herhangi bir soruşturmaya dâhil olmamak ya da hüküm giyilmese dahi sabıka kaydının olmaması gerekir. Yüz kızartıcı suçlardan olan; fuhuş, terör, kaçakçılık, dolandırıcılık gibi bir suç sebebiyle hapse giren kişilerin başvuruları geri çevrilecektir.

VakıfBank İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

Vakıfbank iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan Vakıfbank İş İlanlarıdır . VakıfBank İş Başvurusu Kariyer.net üzerinde yayınlanan Vakıfbank iş ilanları üzerinden yapılabilmektedir.

Bir diğer yol ise vakifbank.com.tr resmi internet sitesi üzerinde bulunan İş Başvuruları sayfasıdır . VakıfBank İş Başvuruları sayfası üzerinden özgeçmişinizi oluşturarak gönderebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden Vakıfbank İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

VAKIFBANK İŞ BAŞVURU FORMU 

VakıfBank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bünyesinde Staj yapmak isteyen adaylar için de bir çok fırsat sunulmaktadır .

27/10/2020 tarihli 31287 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Kararı olarak yayımlanarak yürürlüğe giren “2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nın 571.2 sayılı tedbirine istinaden 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvuruları Staj Seferberliği Projesi kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden alınacaktır.

Staj Seferberliği Projesi için öğrenci başvuruları 22.02.2021 tarihi itibariyle başlayacak olup ilgili tarih itibariyle https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. VakıfBank Staj Başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

VakıfBank Staj Başvurusu 

Vakıfbank  İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Vakıfbank İnsan Kaynakları 

Vakıfbank , Türkiye’de faaliyet gösteren bir kamu bankasıdır. Vakıfbank ‘ın insan kaynakları departmanı, şirketin insan kaynakları politikalarını yönetir ve çalışanların işe alım, eğitim, kariyer gelişimi, performans yönetimi, ücretlendirme ve çalışma koşulları gibi konularda destek sağlar.

Vakıfbank ‘ın insan kaynakları departmanı işe alım sürecinden sorumludur. Şirket, uygun adayları bulmak için ilanlar yayınlar, mülakatlar yapar ve seçme sürecini yönetir. İşe alım süreci boyunca, adayların niteliklerine, deneyimlerine ve uygunluğuna dikkat ederler. Vakıfbank , genellikle açık pozisyonlara ilişkin başvuruları resmi web sitesi üzerinden kabul etmektedir.

Çalışanların eğitimi ve gelişimi de Vakıfbank ‘ın insan kaynakları departmanının sorumluluğundadır. Şirket, yeni çalışanlara oryantasyon programları sunar ve sürekli eğitimlerle çalışanların becerilerini geliştirmelerini sağlar. Kariyer gelişimi için farklı eğitim ve yükselme fırsatları da sunulabilir.

Performans yönetimi, insan kaynakları departmanının bir diğer önemli görevidir. Vakıfbank , çalışanların performansını değerlendirir, geri bildirim sağlar ve hedeflere ulaşmaları için destek verir. Performans değerlendirmeleri, terfi ve maaş artışı gibi süreçlerde insan kaynakları departmanı aktif rol oynar.

Ücretlendirme ve yan haklar da Vakıfbank ‘ın insan kaynakları departmanının gözetimi altındadır. Vakıfbank , çalışanların adil ve rekabetçi bir ücret almasını sağlamak için ücret politikalarını belirler ve yan haklarla ilgilenir. Ücretlendirme politikaları genellikle banka sektörü standartlarına uygun olarak belirlenir.

Vakıfbank ‘ın insan kaynakları departmanı aynı zamanda işyeri ilişkileri, işçi sağlığı ve güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konularla ilgilenir ve ilgili yasalara uyum sağlar.

Ancak, Vakıfbank ‘ın insan kaynakları uygulamaları ve politikaları zaman içinde değişebilir. En güncel bilgilere Vakıfbank ‘ın resmi web sitesi veya insan kaynakları temsilcileri aracılığıyla ulaşmanız önemlidir.

 

Vakıfbank Personel Maaşları ve Sosyal Haklar

Bankamıza yeni alınacak personelin ücretleri, günün şartları ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak belirlenmektedir.

İkramiye Hakkı 

Personelimize (ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında ödenmek üzere) aylık ücret tutarında, yılda dört ikramiye verilir.

Performans primi Hakkı 

VakıfBank personeline altı ayda bir, performansına göre performans primi ödenir.

Temettü Hakkı 

Çalışanlara, VakıfBank Kuruluş Yasası ve Ana Sözleşmesi hükümlerine göre her yıl kârından Genel Kurulca belirlenecek oranda (maksimum 3 maaş) temettü ödenir.

Çeşitli tazminat ve yardımlar 

Banka personeline, unvanı ve yürütmekte olduğu görevle ilişkili olarak çeşitli tazminat ve yardım ödemesi yapılır.

Kredi olanağı 

Bankamız çalışanlarına Bankacılık Kanunu’nda belirtilen limitler dahilinde, düşük faizli kredi kullandırılır.

Çalışanlarımıza, bankamız Personel Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi hükümleri çerçevesinde yıllık izin, mazeret izni ve sağlık izni kullandırılır.

Çalışanlarımıza, bankamız Personel Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi hükümleri çerçevesinde yıllık izin, mazeret izni ve sağlık izni kullandırılır.

Tatil olanağı 

VakıfBank personeli ve ailesinin, haziran-eylül ayları içerisinde Ayvalık Dinlenme Kampımızda tatil yapma imkanı bulunmaktadır.

Sağlık Olanağı 

Sağlık hizmeti, VakıfBank Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı adı altında kurulan özel sandıkça yapılmakta olup tüm çalışanlarımız ile bakmakla yükümlü oldukları yakınları, bu hizmetlerden faydalanmaktadır.

Yurdumuzun her yerinde, bankamız Emekli Sandığı’nın anlaşmalı olduğu doktor, hastane ve tahlil merkezleri vardır. Muhtelif şehirlerde, sağlık donanımlarına sahip kliniklerimiz bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kuruluşlar dışında kalan sağlık teşkilatlarından da belirli limitler dahilinde yararlanılabilmektedir.

Takdirname ve ödül

Görevlerinde olağanüstü çaba ve başarı gösteren, örnek olacak şekilde müşterilere iyi davranan, banka gelirlerini önemli ölçülerde artıracak veya masraflarda önemli tasarruflar sağlayacak yeni önerilerde bulunan personele, üstlerinin teklifi ile doğrudan doğruya Genel Müdür tarafından takdirname verilir. Ayrıca başarı ve çabaları ölçüsünde 3 maaşa kadar ödül verilir.

Bankamızda 15 hizmet yılını tamamlamış personelimize “10 gr Altın”, 20 hizmet yılını tamamlamış personelimize “50 gr Altın” sürekli çalışmayı özendirici ödül olarak verilmektedir

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Vakıfbank Genel Müdürlük İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Vakıfbank Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Vakıfbank İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Vakıfbank part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

VakıfBank İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
VakıfBank iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple VakıfBank iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Vakıfbank maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Vakıfbank İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Vakıfbank iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Vakıfbank iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

VakıfBank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri 

Genel Müdürlük

Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi
No:7/A-B 34768 Ümraniye/İstanbul

Swift Kodu(BIC): TVBATR2A 

Telefon: +90 216 724 10 00
Faks: +90 216 724 39 09

MERSİS Numarası: 0922003497000017

Bankamız KEP adresi: [email protected]

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu