Genel

THY İş Başvurusu – Türk Hava Yolları İş İlanları 2023

İçindekiler

THY iş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği THY İş İlanları yayınlandı!  THY İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları THY insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve THY 2023  İş Başvurusu Formu sayfamızda!

THY iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. THY iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? THY çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık .

THY Hakkında

20 Mayıs 1933’te 5 uçak ve 30’dan az çalışanla başlayan yolculuğumuz, 87. yılımızı kutladığımız bugün, dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu olarak devam ediyor.
87 yıllık başarı öykümüz, bugüne kadar karşılaştığımız zorluklardan güçlenerek çıktığımız için yazıldı.

Yeni deneyimlere ilham veren; insanları, kültürleri, kıtaları, ülkeleri ve şehirleri birbirine bağlayan serüvenimiz 1933’te başladı. Takvimler 20 Mayıs 1933’ü gösterdiğinde Devlet Hava Yolları İşletmesi adıyla gökyüzüyle buluştuk. Türkiye’nin ilk havacılarından Fesa Evrensev’in genel müdürlüğü üstlendiği bu dönemde filomuzda yalnızca 5 uçağımız vardı ve çalışan sayımız 30’dan azdı.

Ülkemizin ilk yurtdışı uçuşunu 1947’de İstanbul’dan Atina’ya bayrağımızı taşımanın heyecanıyla gerçekleştirdik. 1951’de 33 uçaktan oluşan filomuzla Lefkoşa, Beyrut ve Kahire gibi yeni noktalara uçmaya başladık.

Sıra dışı başarıların altında imzası yer alan “Türk Hava Yolları” adı, 1955’te ortaya çıktı ve ismimiz Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’nın üyeleri arasında yerini aldı.

1953 yılında, İstanbul Yeşilköy Havalimanı tamamlandı ve uluslararası hava trafiğine açıldı. 1985 yılında Atatürk Havalimanı ismini alan bu yer, küresel bir buluşma noktası oldu ve uzun yıllar binlerce değerli âna şahit oldu.

1958 yılında 5 adet Viscount 794 uçağı filomuza kattık. Pistonlu motorlardan jet motorlu uçaklara geçerek havacılık tarihimizde yeni bir dönemi başlattık.

1959 yılında Mesut Manioğlu’nun yaban kazından ilham alarak çizdiği logomuzu gururla taşımaya başladık. 9.000 metreye ulaşan irtifada kıtalararası uçuş yapabilmesiyle bilinen yaban kazı figürü, öykümüzü taçlandırdı.

1961’de kaptan pilotlar Zihni Barın ve Nurettin Gürün, Türk Hava Yolları tarihinde bir ilke daha imza attılar. 30 saatlik uçuşla Atlas Okyanusu’nu aşan pilotlarımız, iki F-27 uçağını ABD’den İstanbul’a getirdi.

Özverili çalışmalarımızla 1972 yılında 200 milyon olan sermayemizi %100 oranında artırarak 400 milyon TL’ye ulaştırdık.

1973’te Avrupa’nın ilk McDonnell Douglas DC-10 uçağı filomuza katıldı ve 40 yıl önce 24 personel ile başlayan yolculuğumuza 4.437 kişilik bir aileyle devam ettik.

Her zaman dünyanın daha büyük olduğuna inandık ve seksenli yıllarda başarı öykümüzü sınırların çok ötesine taşıdık. Hikayemizin 50. yılı olan 1983’te 2,5 milyon yolcumuzu yeni yerlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu uçuşlarından sonra Amerika’ya da uçmaya başladık ve artık 4 kıtada 5 binden fazla çalışanla hizmet veren dünyaca ünlü bir markaydık.

İnternet sitemizi 1998’de yolcularımızla buluşturduk. 2001 yılında yolcularımız çağrı merkezimiz üzerinden rezervasyon yapmaya başladı. 2003 yılında hayata geçirdiğimiz e-bilet ve online check-in uygulamalarıyla bilet almayı çok daha kolay bir hale getirdik.

Kurumsal internet sitemiz turkishairlines.com’u 2017 yılında kullanıcı dostu yeni arayüzüyle hizmete açtık.

İngilizce, Almanca, Japonca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Korece, Çince ve Rusça gibi çeşitli dil seçenekleriyle yolcularımıza kendi anadillerinde hizmet vermeye başladık.

Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği kullanıcı dostu mobil uygulamamızla birlikte bilet alma süresini 1 dakikadan daha kısa süreye indirdik.

Avrupa’nın en genç ve modern filosuna sahip olma hedefiyle hızla ilerledik ve daima teknolojinin sıkı bir takipçisi olduk. Üst düzey konfor sunan, yüksek teknolojik donanıma sahip, yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı uçak alımlarımızla filomuz devleşti.

Rakipsiz uçuş ağımız, genç ve modern filomuz, konforlu koltuklarımız ve leziz ikramlarımız bizi Avrupa’nın En İyi Havayolu yaptı. Yolcularımızı benzersiz keşiflerle buluşturma arzumuzla dünyada neredeyse uçmadığımız ülke kalmadı. Dünyaca ünlü sponsorluklarımız ve herkesin heyecanla bir yenisini beklediği reklamlarımız Turkish Airlines adını akıllara kazıdı.

Yıllar geçtikçe büyüyen tutkumuz dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmamızı sağladı. Bugün 373’den fazla uçağa sahip genç filomuzla, yeni evimiz İstanbul Havalimanı’ndan 120’nin üzerinde ülkeye uçuyoruz. Türk bayrağını dünyanın dört bir yanına gururla taşıyor, yolcularımıza daha büyük bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Ulaşım 
Çalışan Sayısı 38.000+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi 1933
Firma İnternet Sitesi www.turkishairlines.com

THY İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

Sektöründe bir Dünya markası olan ve Türk Hava Yolları , 2023 yılı itibarıyla 25.000’den fazla personeliyle hem Türkiye’nin her noktasına hem de Dünya’nın en çok noktasına hizmet veren Türk Hava Yolları , Hem yurt içi hem de Yurt dışı lokasyonlarında görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor.

Başta İstanbul , Ankara , İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirleri için  iş ilanları yayınlandı . Yayınlanan ilanlara geçmeden önce hangi pozisyonlar için Personel alımı yapıldığına göz atalım.

Türk Hava Yolları Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere 25.000’den fazla insana iş imkanı sağlayan ve büyüme hedefleri doğrultusunda hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarına devam eden THY Personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Kabin Görevlisi
 • Uçuş Memuru
 • Gişe Görevlisi
 • II. Pilot
 • Kaptan Pilot
 • Bilgi Teknolojileri Uzmanı
 • Bilgisayar Mühendisi
 • Muhasebe Uzmanı
 • Finans Uzmanı
 • İnsan Kaynakları Uzmanı

Türk Hava Yolları İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

THY iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan THY İş İlanlarıdır . THY İş Başvurusu Kariyer.net ve Linkedin üzerinde yayınlanan THY iş ilanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan THY İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise https://careers.turkishairlines.com/https://careers.turkishairlines.com/ resmi internet sitesi üzerinde bulunan Açık Pozisyonlar sayfasıdır . THY Açık Pozisyonlar sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden THY İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. THY’nin resmi web sitesini ziyaret edin: İlk adım olarak, Türk Hava Yolları’nın resmi web sitesine gidin (https://www.turkishairlines.com/). Genellikle “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölümü olacaktır.

 2. İş ilanları sayfasını kontrol edin: Web sitesindeki kariyer veya iş ilanları bölümünde açık pozisyonları kontrol edin. İlgilendiğiniz bir pozisyon varsa, ilana tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 3. Başvuru yapın: İlgilendiğiniz pozisyon için başvuruyu tamamlayın. Başvuru süreci genellikle bir online başvuru formu doldurmanızı ve özgeçmişinizi yüklemenizi içerir. Başvuru formunu dikkatlice doldurun ve istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde yükleyin.

 4. Takip edin: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları’nın insan kaynakları departmanı sizinle iletişime geçecektir. Başvurunuzun durumunu takip etmek için belirtilen iletişim kanallarını kontrol edin.

Türk Hava Yolları gibi büyük bir şirkette iş başvurusu yapmadan önce, pozisyon için gerekli nitelikleri ve istenen belgeleri dikkatlice incelemeniz önemlidir. Başvuru sürecinde, özgeçmişinizi güncel ve detaylı bir şekilde hazırlamanız ve öne çıkan deneyimlerinizi vurgulamanız da önemlidir.

Unutmayın ki iş başvurusu süreçleri zaman zaman değişebilir, bu nedenle Türk Hava Yolları’nın resmi web sitesini düzenli olarak kontrol etmek ve güncel iş ilanlarını takip etmek önemlidir.

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir

THY İş Başvurusu 
THY Kariyer.net İş Başvurusu 

THY İstanbul Simulatör Uçuş Öğretmeni İş İlanı 

İlan Kapsamı
THY A.O. filosunda yer alan A320/B737 uçak tiplerinden birinde aşağıda belirtilen öğretmen pilot yetkisine sahip olan SFI adayları bu ilan kapsamında değerlendirilecektir.
Genel Nitelikler 
•T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak 
•01.01.1987 tarihinden önce doğmuş olmak
•En az lise mezunu olmak (Eğitimini yurt dışında tamamlamış adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur) 
•Uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak 
•Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak 
•Askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak 
•Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek 
•Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak
•Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış  olmak
 
Teknik Nitelikler
•Geçerli SFI/SFE/TRI/TRE sertifikalarından birine sahibi olmak (EASA/FAA/ICAO)
•İhtiyaç duyulan uçak tipinde en az 5 yıl TRI ve 500 saat Simülatör eğitimine sahip olmak
•Lisans geçerlilik süresi üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş SFI/SFE/TRI/TRE sertifikalarından birine sahip olmak  
 
Sağlık Şartı
•Resmi Sağlık Kurulu Raporu; Devlet, Üniversite ve Eğitim Araştırma hastanelerinden alınmış “Heyet Raporu”
•Özel Hastane Raporu; Alınacak kurul raporlarında İç Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Göz, Nöroloji veya Psikiyatri uzman hekimlerinin yer alması şartı aranır. 
•Sağlık kurul raporu ile birlikte istenilen asgari gereklilikler; Akciğer grafisi, İşitme testi, Görme alanı testi, Renkli görme muayenesi, EKG, Solunum fonksiyon testi, Tahliller (Hemogram, Açlık kan şekeri, Üre, Kreatinin, Kolesterol, Trigliserit, İdrar tahlili, HDL, LDL, ALT, AST)
 
Yabancı Dil Şartı 
•Lisansı SHGM tarafından onaylı uçuş ekipleri için SHT-1DY Dil Yeterliliği Talimatına göre en az Seviye 5, lisansı diğer ülke otoritelerince onaylı uçuş ekipleri için ICAO dil yeterliliği çerçevesinde Level 5 İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak 
•THY A.O tarafından düzenlenecek havacılık ingilizcesi sınavında başarılı olmak
 
Süreç Bilgileri:
•Adayların web sitesi üzerinden yapmış oldukları başvuruların ilan kriterlerine uygunluğu online evrak kontrolü ile incelenecektir.
•Ön evrak kontrol aşamasını geçen adaylar; Evrak Kontrol (belgelerin asılları kontrol edilecektir), THY A.O Havacılık İngilizcesi sınavı, CRM Değerlendirmesi, Simülatör Testi, Kurul Mülakatı, Sağlık Kontrolü süreçlerine katılım gösterecektir.

Türk Hava Yolları Çalışma Şartları

Bize değer katan her bir çalışanımız, aynı zamanda kurumumuzun bir üyesi olarak pek çok ayrıcalığa da sahip oluyor. Türk Hava Yollarında çalışarak yüksek teknoloji, güçlü motivasyon ve takım ruhu ile becerilerinizi geliştirebilir, fırsatları değerlendirerek büyük ailemizin başarılı bir üyesi olabilirsiniz. Bir dünya markası olan Türk Hava Yolları ile kariyerinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

THY Personel Maaşları ve Sosyal Haklar

THY  bünyesine yeni alınacak personelin ücretleri, günün şartları ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak belirlenmektedir . Türk Hava Yolları tarafından çalışanlarına bir çok sosyal ve yan haklar sunulmaktadır . THY tarafından Çalışanlarına sunulan haklar ise şu şekildedir ;

 • Özel Sağlık Sigortası
 • Ücretsiz ve İndirimli Uçuş Hakkı
 • Evlilik Yardımı
 • Doğum ve Kreş Yardımı
 • İkramiye
 • Dil Tazminatı
 • Anlaşmalı Otellerde İndirimli Konaklama Hakkı
 • Ücretsiz Personel Servisi
 • Kurumsal İletişim Faaliyetleri

Türk Hava Yolları İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Türk Hava Yolları Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Türk Hava Yolları engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz

Türk Hava Yolları – THY İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Türk Hava Yolları – THY iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Türk Hava Yolları – THY iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

THY İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
THY iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde THY iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

THY Part Time Personel Alımı Yapıyor mu? THY İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir. THY part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

TÜRK HAVA YOLLARI A.O. GENEL MÜDÜRLÜK

Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası, Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, 34149 İstanbul Türkiye

Telefon: +90 212 463 63 63

Faks: +90 212 465 21 21

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu