Genel

Sürat Kargo İş Başvurusu – Sürat Kargo İş İlanları 2023

İçindekiler

Sürat Kargo iş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği Sürat Kargo İş İlanları yayınlandı! Sürat Kargo İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Sürat Kargo insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Sürat Kargo 2023  İş Başvurusu Formu sayfamızda! 

Sürat Kargo iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sürat Kargo iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? Sürat Kargo çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık. 

Sürat Kargo Hakkında

2003 yılının Temmuz ayında kurulan Sürat Kargo, kısa süre içerisinde yönetim ve işleyişinde gerçekleştirdiği değişimler ile daha müşteri odaklı ve yenilikçi bir yaklaşım sergilemeye başlamış ve bugün sektörün en önemli oyuncuları arasında yerini almıştır.

Sürat Kargo, 700’den fazla şubesi, 19 bölge müdürlüğü, 24 aktarma merkezi, 2000’den fazla mobil dağıtım alanı, binlerce araçtan oluşan filosu ve 6000’den fazla çalışanı ile kargolarınızı Türkiye’nin dört bir köşesine güvenle taşımaktadır. Ayrıca gerçekleştirdiği iş birliktelikleri ile müşterilerinin kargolarını dünyanın 220’den fazla ülke ve bölgesine taşımaya devam eden Sürat Kargo her geçen gün büyümesine devam etmektedir.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Kargo
Çalışan Sayısı 6.000+
Şube Sayısı 700+
Kuruluş Tarihi 2003
Firma İnternet Sitesi www.suratkargo.com.tr

Sürat Kargo İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

Sektörünün En büyük markalarından biri olan  Sürat Kargo 2023 yılı itibarıyla binlerce insana iş imkanı sağlamaya devam ediyor .

Artan talebi karşılayabilmek ve büyümeye devam etmek adına Personel alımına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da devam eden Sürat Kargo , Başta  İstanbul , Ankara , İzmir  ve diğer birçok şehirde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu . 

Sürat Kargo bünyesinde çalışmak isteyen ve bu kapsam da araştırmalar yapan personel adayları  Sürat Kargo İş Başvurusu ile ilgili bir çok detayı yazımızın devamında bulabilirler. 

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Binlerce insana iş imkanı sağlayan ve büyüme hedefleri doğrultusunda hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarına devam eden Sürat Kargo Personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Yaya Kurye
 • Moto Kurye
 • Araçlı Kurye
 • Depo Yetkilisi
 • Depo Görevlisi
 • Forklift Operatörü
 • Elektrik Bakım Teknisyeni
 • Sistem ve Network Uzmanı
 • Bölge Satış Temsilcisi 
 • Muhasebe Uzmanı

Sürat Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sürat Kargo iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan Sürat Kargo İş İlanlarıdır . Sürat Kargo İş Başvurusu Kariyer.net Sürat Kargo İş İlanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan Sürat Kargo İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise http://www.suratkargo.com.tr/Basvurular/IsBasvuruFormu resmi internet sitesi üzerinde bulunan İş Olanakları sayfasıdır . Sürat Kargo İş Olanakları sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sürat Kargo Kariyer sitesi üzerinde iş ilanlarını görüntüleyebilmek için öncelikle üyelik hesabı oluşturmanız gerekmektedir.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden Sürat Kargo İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İşkur tarafından da Sürat Kargo İş İlanları yayınlanmaktadır . İşkur Sürat Kargo İş İlanlarını görebilmek ve İş Başvurusu yapabilmek için İşkur kaydınızın olması gerekmektedir . Aşağıdaki link üzerinden İşkur Sürat Kargo İş İlanlarına ulaşabilirsiniz. 

Sürat Kargo İş Başvuru Formu 

İş Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Sürat Kargo İnsan Kaynakları 

Sürat Kargo’nun resmi web sitesini ziyaret ederek veya insan kaynakları departmanıyla doğrudan iletişime geçerek güncel iş ilanlarına ve iş başvurusu sürecine ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz. Sürat Kargo, iş başvurularını çevrimiçi olarak alabilir veya belirli tarihlerde ilanlarla başvuru yapmanızı isteyebilir.

Sürat Kargo’nun web sitesinde genellikle “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölüm bulunur. Bu bölümü kontrol ederek açık pozisyonları ve iş başvurusu süreciyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca, insan kaynakları departmanının iletişim bilgilerini de web sitesinde bulabilirsiniz.

İş başvurusu sürecinde, CV’nizi hazırlamak, ilgili bilgileri doldurmak ve gerekli belgeleri sunmak önemlidir. İş başvurusu süreci ve işe alım kriterleri Sürat Kargo’nun politikalarına bağlı olarak değişebilir. Başvurunuzun değerlendirilmesi ve takibi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

Sürat Kargo Personel Maaşları ve Yan Haklar 

Ücret ve Yan Haklar politikamızın amacı, çalışanlarımıza haklarını piyasaya uyumlu bir şekilde sağlamaktır.

Tecrübenizi, performansınızı, yaratıcı ve girişkenliğinizi karşılıksız bırakmıyoruz. İhtiyaçlarınızı göz ününde bulundurarak, haklarınızı sizi memnun edecek şekilde sunuyoruz.

Ücret politikamız, güncel ücret piyasalarına göre kapsamlı kişisel ve proje bazlı performansa dayalı, rekabetçi bir sistem üzerine kuruludur. Kurumsal politikalara göre belirlenmiş yıllık toplam kazanç paketlerini çalışanlarımıza sunuyoruz. Performansınızın önemini iyi biliyoruz. Performansınıza dayalı ücretlendirme, ücret artışı, prim ve terfi yapıları ile çalışanlarımızın gelirlerinin artışını dengeli bir biçimde şekillendiriyoruz.

İhtiyaçlarınıza göre şekillenen ‘Yan Haklar’ paketleri oluşturuyoruz ve seçimi size bırakıyoruz. Çalışanlarımız, zengin ve esnek yan haklar sisteminden diledikleri şekilde yararlanabiliyor.

Sürat Kargo Topluluğu olarak, yaratıcılığa ve gelişime değer veriyoruz. Stratejilerimiz ve hedeflerimizle uyumlu projelerinizi heyecanla kabul edip, değerlendiriyoruz. Bize anlam katacak her fikir ve iş yapış biçimini ödüllendirmekten de gurur duyuyoruz.

Sürat Kargo Personel Maaşları

Sürat Kargo Personel maaşları çalışılan pozisyon , Çalışma süresi gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir.

 • En Düşük Maaş : 14500 TL – 15500 TL  Arası
 • En Yüksek Maaş : 16000 TL – 17000 TL Arası

Sürat Kargo İş İlanları 2023

İş Açıklaması

Denizli Bölge Müdürlüğü'ne bağlı DİDİM şubbemizde değerlendirilmek üzere;
 • En az İlköğretim mezunu,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,
 • Ekip çalışmasında başarılı,
 • Müşteri odaklı çalışma prensibini benimseyen,
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen,
 • DİDİM'de ikamet eden,
 • B sınıfı sürücü belgesine ve SRC 2 - 4 belgelerine sahip,
Kurye pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Kargoları zamanında ve hasarsız bir şekilde alıcılarına ulaştırmak,
 • Kargoların müşterilerden zamanında alınmasını ve şubeden sağlıklı bir şekilde çıkışını sağlamak,
 • Şube içerisinde operasyonel işleyişe destek vermek,
 • Müşteri Memnuniyeti Sağlamak,
 • Talimatlara uygun olacak şekilde işleyişi tamamlamak
İŞ BAŞVURU FORMU

İş Açıklaması

Boğaziçi Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul ilinde değerlendirilmek üzere;
 • En az İlköğretim mezunu,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,
 • Ekip çalışmasında başarılı,
 • Müşteri odaklı çalışma prensibini benimseyen,
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen,
Sizden Beklenenler;
 • Kargoları zamanında ve hasarsız bir şekilde alıcılarına ulaştırmak,
 • Kargoların müşterilerden zamanında alınmasını ve şubeden sağlıklı bir şekilde çıkışını sağlamak,
 • Şube içerisinde operasyonel işleyişe destek vermek,
 • Müşteri Memnuniyeti Sağlamak,
 • Talimatlara uygun olacak şekilde işleyişi tamamlamak

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Askerliğini tamamlamış ya da tecilli,
 • Disiplin sahibi,
 • Yoğun çalışma temposuna ve ekip çalışmasına önem veren,
 • En az İlkokul mezunu .
  BAŞVURU FORMU
GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI
 • Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun,
 • Tercihen daha önce Kargo Sektöründe görev almış,
 • Operasyonel süreçleri yürütme yeteneğine sahip,
 • MS Office uygulamalarına hâkim,
 • Aktif araç kullanabilen,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,
 • Ekip çalışmasında başarılı,
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen,

Operasyon Uzmanı pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.

 • İşyeri ve araçlarının fiziki durumlarının uygunluğunu kontrol eder.
 • Bağlı bulunduğu bölge müdürlüğüne verilen operasyon hedeflerinin gerçekleştirilmesi, operasyon kalitesinin yükseltilmesi, kapasite kullanımının arttırılması ve maliyetlerin düşürülmesi için çalışmalar yapar, önerilerde bulunur.
 • Kayıp/hasar tazmin işlemlerini takip etmek,
 • Bağlı birimlerin devir kargo kontrollerini yapar, sorunlu duruma düşen kargoların ve faturaların çözümü için gerekli girişimlerde bulunur.
 • Bağlı birimlerle ilgili hatlardaki ulaşım sürecini takip eder; varsa ulaşım ile ilgili yeni hat açılışı, hat revizyonu veya rota/güzergâh değişiklikleri önerilerinin analizi ile alternatif çalışmaların hazırlanmasını ve sunulmasını sağlar.
 • Birimlerde kullanılan şirket, sözleşmeli veya kiralık araçların belirlenen çerçevede kiralanması işlemini sağlar, talimat ve prosedürlere uygunluğunu takip eder; sözleşmelerin ve gerekli evrakların hazırlanarak onaya sunulmasını ve araç dosyası oluşturarak takibini sağlar.
  İŞ BAŞVURU FORMU

İş Açıklaması

 • Araç kasası içerisine en fazla kargoyu aldırabilecek şekilde kolilerin şekline göre ve kargo aralarında boşluk kalmayacak şekilde istif yapılması,
 • İstif yapılan kargoların mobil okutulma işleminden geçtiğinden emin olunması,
 • Ağır ve/veya çevresine zarar verebilecek kargolar ile hafif ve/veya hassas kargoların birbirine zarar vermeyecek şekilde istiflenmesi,
 • Hasarlı, ambalajı yetersiz ve yasak kargoların ilgili yöneticiye bildirilmesi,
 • Araç içinin güvenli olup olmadığının kontrol edilmesi,
 • Amirinin verdiği diğer görevler ile dış (yasal) ve iç mevzuat ve sektör teamülleri gereği yerine getirmesi gereken görevleri yapmak.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Yeniçağa Aktarma Merkezi'nde değerlendirilmek üzere;
 • En az ilköğretim mezunu, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, Ekip çalışmasında başarılı, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilen, Esnek ve vardiyalı sistemde çalışabilecek,
 • Sakarya'da ikamet eden,
İstifçi pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.
İŞ BAŞVURU FORMU

Sürat Kargo İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Sürat Kargo Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Sürat Kargo engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

Sürat Kargo Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Sürat Kargo İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Sürat Kargo part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Sürat Kargo İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Sürat Kargo iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Sürat Kargo iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Sürat Kargo Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Sürat Kargo maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.


Kargo elemanı, kargo şubelerinde kargolarla ilgili fatura kesimi, kargo teslimatı, kargo alımı ve müşteri görüşmeleri gibi işlerle ilgilenen kişidir.

Sürat Kargo İletişim Bilgileri

Bölge Müdürlüklerimiz

Ankara Bölge Md.

Adres: Batı Sitesi Mh. 2308 Cd. 2/A Yenimahlle Blk. Yenimahalle / ANKARA / TÜRKİYE

Tel: 0312 256 2029


Antalya Bölge Md.

Adres: Sinan-altınova Mh. Bilgin Sk. Kepez / ANTALYA / TÜRKİYE

Tel: 0242 341 6480


Batı Karadeniz Bölge Md.

Adres: Erenler mahallesi 1234 sokak no:20 k:2 iç kapı no:15 Erenler/SAKARYA

Tel: 0264 273 3697


Bursa Bölge Md.

Adres: Konak Mh. Kudret Sk. No: 17 B Blk. Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE

Tel: 0224 272 1085


Çukurova Bölge Md.

Adres: Güzelevler Mh. 2043 Sk. No: 1 Yüreğir / ADANA / TÜRKİYE

Tel: 0322 323 6001


Denizli Bölge Md.

Adres: Sümer Mh. 2482/2 Sk. No: 4 Merkezefendi / DENİZLİ / TÜRKİYE

Tel: 0258 265 0076


Diyarbakır Bölge Md.

adres: Fırat Mh. 553. Sk. No: 26 Kayapınar / DİYARBAKIR / TÜRKİYE

Tel: 0412 238 0452


Erzurum Bölge Md.

Adres: Dadaşköy Mh. Terminal Yolu Cd. No: 5/1 Yakutiye / ERZURUM / TÜRKİYE

Tel: 0442 233 4837


Eskişehir Bölge Md.

Adres: 75.yıl(sultandere) Mh. Orhanerden Cd. Odunpazarı / ESKİŞEHİR / TÜRKİYE

Tel: 0222 230 1135


Gaziantep Bölge Md.

Adres: İncilipınar Mh. 36016nolu Cd. No: 9 Şehitkamil / GAZİANTEP / TÜRKİYE

Tel: 0342 215 3563


İst. Anadolu (1) Bölge Md.

Adres: İçerenköy Mh. Çayır Cd. No: 7 4 Ataşehir / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 0216 576 5267


İst. Anadolu (2) Bölge Md.

Adres: Yeşilbağlar Mh. Kaptan Sk. No: 19 Helismetroofis Blk. 2. Kat 206 Pendik / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 0216 473 8761


İst. Boğaziçi Bölge Md.

Adres: Gülbahar Mh. Harmanyoluüst Sk. No: 4 Şişli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 0212 217 0065


İst. Surdışı Bölge Md.

Adres: Mahmutbey Mh. 2413.istoç Sk. No: 5 22 Bağcılar / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 0212 410 3030


İzmir Bölge Md.

Adres: Dokuzeylül Mh. 692 Sk. No: 4 Gaziemir / İZMİR / TÜRKİYE

Tel: 0232 262 1588


Karadeniz Bölge Md.

Adres: Kale Mh. Ziyapaşa Sk. No: 4 7. Kat İlkadım / SAMSUN / TÜRKİYE

Tel: 0362 233 7430


Kayseri Bölge Md.

Adres: Hacı Saki Mh. Kenarcık Sk. Kocasinan / KAYSERİ / TÜRKİYE

Tel: 0352 221 3771


Konya Bölge Md.

Adres: Musallabağları Mh. Kule Cd. No: 2 Selçuklu / KONYA / TÜRKİYE

Tel: 0332 355 9585


Trakya Bölge Md.

Adres: Barbaroshayrettinpaşa Mh. 1992. Sk. No: 16 Esenyurt / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 0212 428 0939

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu