Çalışma Şartları

Starbucks Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları 2023

İçindekiler

Starbucks Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları ile ilgili tüm detayları sizler için derledik . Firma bünyesinde çalışmak isteyen ve Starbucks çalışma saatleri ve Starbucks Çalışma şartları ile ilgili tüm merak ettiklerinize içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

En güncel Starbucks İş İlanları için aşağıdaki linki tıklayabilir ve İş Başvurunuzu dakikalar içinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz .

Starbucks İş İlanları 

Starbucks Hakkında

Her gün işe şu iki şeyin hayaliyle gideriz: arkadaşlarımızla mükemmel kahveyi paylaşmak ve dünyanın biraz daha güzelleşmesine katkıda bulunmak. Bu, 1971 yılında ilk Starbucks açıldığında geçerliydi ve bugün de hala geçerliliğini koruyor.

O zamanlar, şirket Seattle’daki tarihi Pike Place Çarşısı’nda bulunan tek bir mağazadan oluşuyordu. Starbucks, sadece küçük bir mağazadan dünyanın en kaliteli, taze kavrulmuş kahve çekirdeklerini sunuyordu. Moby Dick’ten ilham alınan adı, eski kahve tüccarlarının denizcilik geleneği ve açık denize olan aşklarından gelmektedir.

1981 yılında, Howard Schultz (Starbucks yönetim kurulu başkanı, icra kurulu başkanı) bir Starbucks mağazasına ilk adımını attı. Schultz, ilk kez aldığı bir fincan Sumatra ile Starbucks’a girdi ve bir yıl sonra şirkete katıldı.

Bir yıl sonra, yani 1983 yılında Howard Schultz İtalya’ya gitti ve İtalyanların espresso barlarından ve kahve deneyimine olan aşklarından büyülendi. İtalyan kafe geleneğini Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmek istiyordu. İnsanların bir araya gelebilecekleri, sohbetlerine ev sahipliği yapacak bir mekan yaratmak… Ev ve iş yerlerinden sonra 3.adreslerini oluşturmak… Schultz, Il Giornale kafelerini açmak üzere kısa bir süreliğine Starbucks’tan ayrıldı ve yerel yatırımcıların yardımlarıyla Starbucks’ı satın alarak 1987 yılının Ağustos ayında şirkete geri döndü.

Starbucks, kurulduğu tarihten itibaren farklı bir şirket olma yolunda ilerledi. Sadece kahve ve zengin bir kahve kültürü değil, bir deneyim sundu.

Hedefimiz ilham veren ve insan ruhunu zenginleştiren bir marka olmak!

Bugün Starbucks 65 ülkede 21.000’in üzerinde mağazasıyla, kahve satın alınması ve kavrulmasında dünyanın bir numaralı şirketidir. Ve biz her bir fincanla, benzersiz Starbucks Deneyimi sunmak için çalışıyoruz.

Starbucks Çalışma Saatleri
Starbucks Çalışma Saatleri
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Gıda/Restaurant/Cafe
Çalışan Sayısı 349.000
Şube Sayısı 31.256
Kuruluş Tarihi  1971
Firma İnternet Sitesi www.starbucks.com.tr

Starbucks Çalışma Saatleri ve Çalışma Şartları

Starbucks çalışma saatleri 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da firmanın genel merkezi , Depoları ve mağazalarında  çalışan personeller için farklılık göstermektedir . Buna ek olarak çalışılan departmanlarda da iş yoğunluğu veya yapılan işe göre de çalışma saatleri farklılık gösterebilir .

Starbucks Mağazaları Çalışma Saatleri 

Starbucks mağazalarında iki vardiyalı sistemde günlük 8 saat olarak çalışılmaktadır . İlk vardiya da çalışan personeller mağazanın açılış saatinde iş başı yaparak saat:16:00 da paydos etmektedir . İkinci vardiya da çalışan personeller ise saat:15:00 de iş başı yapar ve mağazanın kapanış saatine kadar çalışırlar .

Mağaza Açılış Saati  09:00
Mağaza Kapanış Saati  23:00
Yemek Molası  45 Dakika
Çay Molası  15 Dakika
Haftalık İzin  Hafta içi 1 Gün

Starbucks Genel Müdürlük Çalışma Saatleri 

Starbucks Genel Müdürlük çalışanları ise Haftanın 6 günü sabah 09:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında çalışmaktadır . Cumartesi günü ise yarım gün çalışılmaktadır . Pazar günü ise izin günüdür.

Mesai Başlangıç Saati  09:00
Mesai Bitiş Saati  18:00
Yemek Molası  1 Saat
Haftalık İzin  Pazar Günü

Starbucks Depo Çalışma Saatleri 

Starbucks Depo Çalışma Saatleri ise sabah 08:00 ile akşam 18:00 arasıdır . Haftalık izinler ise haftada 1 gün olarak belirlenmiştir.

Mesai Başlangıç Saati  08:00
Mesai Bitiş Saati  18:00
Yemek Molası  1 Saat 
Haftalık İzin  1 Gün

Starbucks Personel Maaşları ve Yan Haklar

Starbucks Mutfak Görevlisi 4.500 – 5.000 TL
Starbucks Kasiyer Maaşları 4.500 – 5.000 TL
Starbucks Depo Görevlisi Maaşları 4.500 – 5.000 TL
Starbucks Barista Maaşları 5.000 TL – 5.500
Starbucks Müdür Yardımcısı Maaşları 5.500 TL – 6.000
Starbucks Müdür Maaşı 6.000 – 7.500 TL

Maaş dışında Starbucks tarafından personellerine tanınan yan haklar ise şu şekildedir ;

  • Yol Ücreti
  • Yemek Ücreti
  • İkramiye Hakkı
  • Gıda Çeki (Her ay verilmektedir)

Şirketimizde yetkinliklere dayalı bir performans değerlendirme sistemi kullanılmakta ve yılda iki kez performans değerlendirme görüşmeleri yapılmaktadır. Çalışanımızın hem kendisinin hem de yöneticisinin değerlendirme yaptığı sistemimiz, önceden belirlenmiş görev tanımlarıyla uyumlu hedeflerden oluşmaktadır. Bu görüşmelerden toplanan bilgiler, eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının tespitinde ve buna bağlı olarak yıllık eğitim planlarının hazırlanmasında, kariyer planlarının oluşturulmasında ve ücretlendirme çalışmalarında kullanılmaktadır.

Starbucks Bayramda Açık mı ?

En çok merak edilen sorulardan biri de Starbucks Bayramda Açıkmı ? Starbucks şubeleri bayrdam da hizmet vermeye devam ediyor.

Starbucks’ın bayram tatillerindeki açılış saatleri ve çalışma durumu, her yıl değişebilir. Bu nedenle, en güncel bilgilere ulaşmak için Starbucks’ın resmi web sitesini veya mobil uygulamasını kontrol etmenizi öneririm.

Starbucks genellikle bayram tatillerinde düzenlemeler yapabilir ve belirli şubelerini farklı saatlerde veya tamamen kapatabilir. Bu nedenle, size en yakın Starbucks şubesinin açık olup olmadığını ve çalışma saatlerini doğrulamak için resmi kaynakları kontrol etmek önemlidir.

Ayrıca, Starbucks müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek de bayram tatillerindeki açılış saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri size en doğru ve güncel bilgileri sağlayacaktır.

Starbucks Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

  • Adres : Saray mah. Site Yolu sk. Anel Plaza . No: 5/4 Zemin Kat
  • 34768 / Ümraniye/ İSTANBUL
  • Tel: (+90 216) 999 71 00
  • Faks: (+90 216) 999 72 00

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu