Market

Sodexo İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

Sodexo İş Başvurusu ve İş İlanları 

Sodexo İş İlanları 2023 yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yayınlanmaya devam ediyor . Bu yazımızda Sodexo İş Başvurusu için gereken bilgilere , Sodexo İş Başvuru Formu ve Sodexo İş İlanlarına kadar bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz . 

Sodexo yaşam kalitesini hem müşterileri, hem de çalışanları için daima önceliği olarak belirlemiş bir firmadır. Dünya üzerinde 420 binden fazla çalışanı olan firma en fazla personel çalıştıran firmalar arasında yer almaktadır.

Sodexo İş Başvurusu
Sodexo İş Başvurusu ve İş İlanları

Sodexo iş ilanları için kendi resmi sitesi üzerinde kariyer sayfası oluşturmuştur. Bu sayfa üzerinde personel alımı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Sodexo is başvurusu için açık olan iş pozisyonları arasında, aşçıdan garsona, temizlik görevlilerinden teknisyenlere kadar birçok ilan bulunmaktadır. Sodexo iş başvurusu nasıl yapılır, dilerseniz birlikte görelim.

Sodexo Hakkında 

Dünyanın Fransız menşeili en büyük 1. işvereni olan Sodexo, 427 bin çalışanı ile 80 ülkede, günde 100 milyon tüketiciye yaşam kalitesi hizmetleri sunuyor. Firma dünyada 51, Türkiye’de ise 25 yıldır Sağlıklı ve İyi yaşam, Takdir, Sosyal Etkileşim, Kişisel Gelişim, Kolaylık ve Verimlilik, Fiziki Ortam, Sağlıklı ve İyi Yaşam boyutlarında tüm paydaşlarına en iyi yaşam kalitesi deneyimini sunmak için çalışıyor.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye, Çalışan Yan Hakları, Teşvik, Ödüllendirme ve Harcama Yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. Çalışan yan hakları alanında Restaurant Pass yemek kart ve çekleri; Teşvik ve Ödüllendirme alanında Gift Pass hediye çekleri; Harcama Yönetimi alanında Business Pass yemek temsil ağırlama hizmeti ve Fuel Pass akaryakıt harcama yönetimi hizmeti ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, şirketlerin performanslarının temelinde çalışanların memnuniyetinin olduğuna inanarak çalışanları iş ve yaşam dengesini kurmaya ve sağlıklarını korumaya teşvik eder. Böylece, çalışanların yaşam standartlarını iyileştirerek motivasyonlarını artırmayı hedefler. Bir yandan şirketlerin en değerli kaynağı olan çalışanlarına kendilerini değerli hissettirmek, sadakatlerini sağlamak ve ödüllendirmek için teşvik ve ödüllendirme hizmetleri sunarken, diğer yandan da harcama yönetimi alanında gerçekleştirdiği hizmetlerle şirketlere çeşitli maliyet avantajları ile operasyonel ve idari kolaylıklar sağlar.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Gıda
Çalışan Sayısı 400.000+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi 1966
Firma İnternet Sitesi www.tr.sodexo.com

Sodexo İş Başvurusu ve Personel Alımı 

Sürekli gelişerek büyüyen firmanın doğal olarak personel ihtiyacı da artmaktadır. Sodexo Personel Alımı yapacağını duyurması ile iş arayan bir çok personel adayının ilgisini çekmeye devam ediyor. Sodexo iş başvuru formu doldurularak firmanın uygun pozisyonlarına başvurup, firmada çalışma şansını elde etmiş olursunuz.

Sodexo Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar 

Sodexo İş Başvurusu ve Sodexo İş İlanları konusuna geçmeden önce Personel Alımı yapılan açık pozisyonlara göz atalım. Sodexo Personel Alımı yapılacak olan Açık İş pozisyonları şu şekildedir;

 • Üretim Personeli
 • Güvenlik Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik Personeli
 • Gıda Mühendisi
 • Dağıtım Şoförü
 • Saha satış Temsilcisi
 • Muhasebe Uzmanı

İş Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Sodexo işe alım süreciniz başladığında yapmanız gereken tek şey iş başlangıcı için sizden istenen belgeleri en kısa sürede temin etmenizdir. İstenen genel belgeler ise şu şekildedir ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi 
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı 
 • 4 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Erkek Adaylar için Terhis veya Tecil Belgesi

Sodexo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyümesine ve  buna paralel olarak Personel alımlarına devam eden Sodexo  2023 yılında da bir çok kişiye iş imkânı sunmaya devam ediyor. Yukarıda belirtilmiş olan Pozisyonlar için   Sodexo İş Başvurusu yapılabilmektedir.

Peki Sodexo İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? Sodexo İş Başvurusu yapmak isteyenlerin en çok araştırdığı konu Sodexo İş İlanları ve İş Başvurusu Nasıl Yapılır konusudur. Sodexo İş İlanları Kariyer sitelerinde yayınlanmamaktadır. Ayrıca İş Başvurunuzu Sodexo resmi internet sitesinde bulunan İnsan kaynakları sayfasındaki İş Başvuru Formu’nu doldurarak da gerçekleştirebilirsiniz. 

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

SODEXO İŞ BAŞVURU FORMU 

Sodexo İnsan Kaynakları 

Sodexo İnsan Kaynakları, şirketin çalışanlarının işe alım, eğitim, gelişim, performans değerlendirmesi, kariyer fırsatları ve diğer insan kaynakları süreçlerini yönetir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, genellikle aşağıdaki yöntemleri kullanarak Sodexo ile iletişime geçebilir:

 1. İnternet Üzerinden Başvuru: Sodexo , iş başvurularını genellikle kendi web sitesi üzerinden kabul eder. Sodexo ‘un resmi web sitesinde kariyer veya insan kaynakları sayfasına erişerek, açık pozisyonları inceleyebilir ve çevrimiçi başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 2. İş İlanları ve Kariyer Siteleri: Sodexo , iş ilanlarını kendi web sitesi yanı sıra iş ilanı platformları ve kariyer siteleri üzerinde de yayınlayabilir. Bu platformlarda Sodexo ‘un açık pozisyonlarına başvurabilirsiniz.

 3. İnsan Kaynakları ile İletişim: Sodexo İnsan Kaynakları departmanına doğrudan başvurularınızı iletebilir veya daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. İnsan Kaynakları departmanının iletişim bilgileri, Sodexo ‘un resmi web sitesinde veya iş ilanlarında genellikle yer alır.

Sodexo ‘un insan kaynakları süreçleri ve iş başvuruları ile ilgili en güncel ve detaylı bilgilere ulaşmak için Sodexo ‘un resmi web sitesini ziyaret etmeniz veya doğrudan Sodexo İnsan Kaynakları departmanıyla iletişime geçmeniz önemlidir. İnsan Kaynakları departmanı, size iş başvurusu süreci, çalışma şartları ve diğer ilgili konularda daha fazla bilgi sağlayabilir.

Sodexo Çalışma Saatleri

Sodexo İş Başvurusu yapmak ve Firma bünyesinde  çalışmak isteyenlerin cevap aradığı sorulardan bir tanesi de , Sodexo Çalışma saatleridir.

Sodexo Çalışanları haftanın 5 günü sabah saat:8:30 ile akşam 17:30 saatleri arasında çalışmaktadır . Hafta sonu olan cumartesi ve pazar günleri ise haftalık izin günleridir. 

Sodexo Personel Maaşları

Sodexo Personel Maaşları çalışılan pozisyon ve yetkinliğe göre farklılık göstermektedir. Ancak ilk işe giren personeller yan haklar ile birlikte 4600 TL ile 5200 TL arasında bir maaş almaktadır.

Maaş dışında Sodexo Tarafından Çalışanlarına sunulan Haklar ise şu şekildedir ;

 • Haftalık İzin Hakkı
 • Yıllık İzin Hakkı
 • Bayanlar için Doğum İzni Hakkı
 • Erzak Yardımı
 • SSK’lı Çalışma Hakkı 

Sodexo Güncel İş İlanları

Konya – Sodexo Gıda Mühendisi İş İlanı

ARANAN NİTELİKLER

 • Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun ,
 • Toplu yemek sektöründe en az 5 yıl tecrübeli,
 • Konya’da ikamet eden,
 • İnsan ilişkileri ve iletişimi konusunda özenli,
 • MS Office programlarını bilen, özellikle Excel uygulamasına hakim,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilecek,
 • Organizasyon yönetimi konusunda deneyimli,
 • Eğitime ve gelişime açık,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,

İŞ TANIMI 

 • Toplu yemek üretimi ve servisi konusunda müşteri ilişkilerinin yönetilmesi,
 • Personel yönetiminin yapılması,
 • Menü planlama, maliyet, raporlama, servis ve organizasyon yönetimi görevlerinin eksiksiz yerine getirilmesi,
İş Başvurusu

İstanbul – Sodexo Pazarlama Uzmanı İş İlanı

420.000 çalışanı ile 80 ülkede dünyanın en büyük 18. işvereni olarak hizmet veren Entegre Hizmet Yönetiminde dünya ve Türkiye lideri  SODEXO ENTEGRE HİZMET YÖNETİMİ  olarak Pazarlama Ekibimize katılmak üzere Genel Müdürlük’te görevlendirilecek ”Pazarlama Uzmanı” takım arkadaşı aramaktayız.

ARANAN NİTELİKLER 

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, (İşletme, İktisat vb.)
 • Çok iyi seviyede İngilizce bilen,
 • Web sitesi içerik hazırlama alanında deneyim sahibi,
 • Kariyer hedefini pazarlama alanında ilerletmek isteyen,
 • Tercihen CRM yönetimi yapabilecek , tercihen daha önce Salesforce kullanmış,
 • Pazar araştırması, sektör ve rakip analizi vb. konularda pazarlama ve satış ekiplerine destek olabilecek,
 • Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen,
İş Başvurusu 
 

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Sodexo İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar 

Sodexo Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Sodexo maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Sodexo İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Sodexo iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Sodexo iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Sodexo Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Sodexo maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Sodexo Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş. Kavacık Mahallesi Ertürk Sokak No:1 K1 Plaza Kat:2 34810 Beykoz / İstanbul
444 77 72
 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu