Pozisyon Rehberi

Reyon Görevlisi Nedir? Reyon Görevlisi Ne İş Yapar ?

İçindekiler

Reyon görevlisi; Çeşitli mağazalar ve marketlerde, kendisine verilmiş görevler ve reyondan sorumlu olan, görevlendirildiği reyondaki tüm ürünler ile ilgili tüm süreçleri takip eden ve bu süreçlerin düzenli ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini geliştirilmesini sağlayan görevlidir. Yazımızın devamında Reyon görevlisi ile ilgili inceleyeceğimiz konu başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz ;

 • Reyon Görevlisi Ne demek ?
 • Reyon Görevlisi Ne İş Yapar ?
 • Reyon Görevlisinin Görevleri Nelerdir ?
 • Nasıl Reyon Görevlisi Olunur ?

Reyon Görevlisi Ne İş Yapar?

İlk olarak değinmemiz gereken ve en çok merak edilip araştırılan konu olan Reyon Görevlisi Ne İş Yapar ? Buna değinelim. Reyon Görevlisi bir diğer deyişle Reyoncu sorumlu olduğu reyonları Rafları sürekli kontrol ederek , Reyon ve raflarda bulunan tüm ürünleri sınıflandırarak reyon ve raflardaki ürünleri satışa hazırlamak ve takibini yapmaktır. Reyon görevlisı aşağıda listelemiş olduğumuz işlerden sorumludur;

 • Mağaza ürünlerinin toptan veya perakende satışının yapıldığı kat ve bölümlerde reyonları, rafları yerleştirmek,
 • Reyonların stok durumuna göre takibini yapmak,
 • Reyonların raf düzenini, ürün teşhirini yapmak,
 • Ürünlerin barkodlarının kontrolünü yapmak ve ürün fiyat etiketlerini güncellemek,
 • Katları gezen ve alışveriş yapan müşterilere bilgi vererek onlarla ilgilenmek ve onların sorunlarına yardımcı olmak,
 • Reyonların temizlik ve düzenini sağlamak,
 • Reyon şefi ile koordineli bir şekilde işleyişi yürütmek,
 • Ürünlerin belirlenen standartta ve kalitede yerleşimini yapmak,
 • Sorumluluğundaki araç, gereç ve ekipmanları doğru kullanmak ve kullanılmasını sağlamak,
 • Şirket içi kurallara ve prosedürlere uygun çalışmak.

Yukarıda listelemiş olduğumuz görev ve sorumluluklar  çalışmış olduğunuz kurumun görev tanımı ve işleyiş şekline göre değişkenlik gösterebilir.

Nasıl Reyon Görevlisi Olunur?

Reyon görevlisi olmak  için belirli bir alanda eğitim almak veya herhangi bir mezuniyet şartı aranmamaktadır. Reyoncu olabilmek için İlkokul veya Lise mezunu olmanız yeterlidir. Bununla birlikte Tecrübe şartı’da aranmamaktadır. iş ile ilgili genel bilgiler ve eğitimler çalıştığınız firma tarafından verilmektedir.

Perakende sektöründe reyon görevlileri kariyerlerini geliştirerek Mağaza müdür yardımcısı , Mağaza müdürü gibi pozisyonlara yükselebilmektedir. Belirli bir süre tecrübe kazandıktan ve gerekli bilgi ve birikime ulaştıktan sonra kariyerinizi bu yönde ilerletebilmeniz mümkün olmaktadır.

Gereken Nitelikler Nelerdir ?

Reyoncu olabilmek için gereken ve aranan nitelikleri sizler için araştırdık ve aşağıda listeledik. Bahsetmiş olduğumuz aranan nitelikler ve özellikler firmaya göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak şu şekildedir ;

 • En az İlkokul veya Lise Mezunu olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • T.C vatandaşı olmak

Reyoncu Maaşları

Merak edilen bir diğer konuya değinecek olursak ; Reyon görevlisı maaşları çalışılan firmaya göre değişkenlik gösterse de yaptığımız araştırmaya göre Reyon görevlisı maaşı ortalama 14.500 TL ile 15.500 TL arasında değişmektedir. Maaş harici haklara baktığımızda ise şu şekilde sıralayabiliriz ;

  • Haftalık izin hakkı
  • Yıllık İzin hakkı
  • Sigorta ( SSK )
  • Yol Parası ( Ulaşım ücreti) Hakkı
  • Yemek veya Yemek Ücreti Hakı

Reyon Görevlisi Çalışma Saatleri

Mağazalar ve Marketler’de reyon personeli olarak çalışan kişiler genellikle Günde 8 veya 9 saat  çalışmakta ve bu çalışma vardiyalı olarak ilerlemektedir.  Haftalık 1 gün izin hakkı olup bu izinler genellikle hafta içi kullanılmaktadır. Marketler hafta sonu daha yoğun müşteri ağırladığı için izinler hafta içi kullanılır .

Reyon görevlisi olarak çalışanların çalışma saatleri genellikle işverenin politikalarına, çalışma yasalarına ve işletmenin çalışma saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak, genel olarak reyon görevlilerinin çalışma saatleri aşağıdaki gibi olabilir:

 1. Tam Zamanlı Çalışma: Reyon görevlileri genellikle haftada 40 saat çalışır. Bu, genellikle 5 gün boyunca 8 saatlik çalışma günleri anlamına gelir. Haftalık çalışma saatleri, işverenin ihtiyaçlarına ve çalışma anlaşmasına bağlı olarak değişebilir.

 2. Yarı Zamanlı Çalışma: Bazı reyon görevlileri yarı zamanlı olarak çalışabilir. Bu durumda, haftalık çalışma saatleri genellikle 20 ila 30 saat arasında değişebilir. Yarı zamanlı çalışanlar, daha kısa vardiya saatleri veya belirli günlerde çalışabilirler.

 3. Esnek Çalışma: Bazı işletmeler, reyon görevlilerine esnek çalışma saatleri sunabilir. Bu durumda, çalışanlar genellikle haftanın farklı günlerinde veya farklı saatlerde çalışabilirler. Esnek çalışma, çalışanların kişisel ihtiyaçlarına ve işletmenin taleplerine uyum sağlamayı kolaylaştırır.

Reyon görevlilerinin çalışma saatleri, perakende sektörünün doğası gereği bazen değişebilir. Özellikle marketlerde, mağaza saatleri genellikle sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar uzanabilir ve hafta sonları veya tatillerde çalışma gerekebilir. İşletmenin faaliyet saatleri ve çalışma şartlarına bağlı olarak, reyon görevlilerinin vardiya düzenleri farklılık gösterebilir.

Bu nedenle, reyon görevlisi olarak çalışmak istediğiniz belirli bir işletmenin çalışma saatleri hakkında daha kesin bilgi almak için işverenin resmi web sitesini, iş ilanlarını veya insan kaynakları departmanını kontrol etmeniz önemlidir.

Reyon Görevlisi İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

Reyon Görevlisi bir diğer deyişle Reyoncu İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Bu konuda araştırma yapanlar için gerekli detaylar şu şekildedir; Market Reyoncu İş İlanları başta isbasvurum.net olmak üzere birçok kariyer sitesinde ve firmaların kendi insan kaynakları sayfalarında yayınlanmaktadır. Sayfalarımızda yayınlamış olduğumuz Reyon Görevlisi İş İlanlarını takip ederek İş Başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıdaki Firmaların Reyon görevlisi iş ilanları’nı inceleyerek İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sayfalarımızda yayınlanan İş İlanları sürekli olarak güncellenmektedir. 

Reyon Görevlisi İş İlanları

Reyon Görevlisi ile ilgili genel bilgileri yukarıda sizler için verdik. Reyon görevlisi olarak çalışmak isteyen adaylar aşağıdaki linkler üzerinden web sitemizde bulanan reyon görevlisi iş ilanlarını inceleyerek İş Başvurusunda bulunabilirler. 

Metro Market İş Başvurusu
Bim İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu
Çağdaş Market İş Başvurusu 
Groseri Market İş Başvurusu 
Gürmar Market İş Başvurusu 
Ekomini İş Başvurusu 
Kim Market İş Başvurusu
Biçen Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Onur Market İş Başvurusu
Hakmar Market İş Başvurusu
Happy Center İş Başvurusu
Altunbilekler İş Başvurusu
Kipa Market İş Başvurusu
Üçler Market İş Başvurusu
Özhan Market İş Başvurusu
Seyhanlar Market İş Başvurusu
Altun Market İş Başvurusu
Baş Gimpa Market İş Başvurusu
Oruç Market İş Başvurusu
Pehlivanoğlu Market İş Başvurusu
Yunus Market İş Başvurusu
Başkent Market İş Başvurusu
File Market İş Başvurusu
Başdaş Market İş Başvurusu

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Sıkça Sorulan Sorular

 • Reyon Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır ? : Reyon görevlisi Yani Reyoncu maaşları 2022 yılı için 4250 TL ile 5500 TL arasında değişmektedir.
 • Reyon Görevlisi Kaç Saat Çalışır ? : Reyon Görevlisi Çalışma Saatleri Çalışılan firmaya göre değişkenlik gösterse de, Reyon görevlileri genellikle 9 saat çalışmaktadır. 
 • Reyon Görevlisi İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
  Reyon Görevlisi iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Reyon Görevlisi iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu