Genel

Resman Cam İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2023

İçindekiler

Resman Cam İş Başvurusu konusunda tüm detayları sizler için paylaştık . 2023 Resman Cam İş İlanları yayınlanmaya devam ediyor.

Resman Cam İş İlanları sayfamızda merak ettiğiniz tüm konular ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.  Yazımızın devamında sizler için araştırdığımız ve detaylı bilgiler vermiş olduğumuz konu başlıkları şu şekildir ;

 • Resman Cam İş İlanları
 • Resman Cam İş Başvurusu
 • Resman Cam Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar
 • Resman Cam Çalışma Şartları
 • Resman Cam İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Resman Cam İş İlanları
Resman Cam İş İlanları
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Cam Üretim
Çalışan Sayısı 200+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi 1992
Firma İnternet Sitesi www.resman.com.tr

Resman Cam Personel Alımı

Resman’in tarihi 1957’de Resul Tüfekçi ile Osman Haşıl’ın ortaklıkları ile başladı.

Sürekli gelişim ilkesi üzerine kurulan Resman 1992 yılından beri Samsun Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapmaktadır. 21.000 m2 açık, 16.000 m2 kapalı alanda 170 çalışanı ile Cam, PVC ve Alüminyum endüstrilerinde çıtayı sürekli artırmakta ve modern teknolojiyi kullanmaktadır. Şirket, Lisec marka cam kesme ve yalıtım camı üretim hatları, Z. Bavelloni marka cam işleme makineleri, Elumatec marka aluminyum ve PVC işleme makinesi ve Glaston marka temper makinası içeren önemli makine parkuru ile sektördeki en yüksek standartlara ulaşmaya özel önem vermiştir.

Geçmişteki başarıları ve iyi iş deneyimleri sayesinde, Resman’ın sektördeki saygın şirketlerle olan iş ortaklıkları sürekli devam etmekte ve gelişmektedir. Üretim yelpazesi, yeni ihtiyaç ve taleplere bağlı olarak ödünsüz bir şekilde genişlediğinden, şirket dünya standartlarına uygun olarak kendini geliştirmektedir. Resman, tecrübelerini ve kaliteli ürün prensibini müşterilerine sunmaktan memnuniyet duyar.

Ülke genelinde kaliteli ürün yelpazesi ve satış ağını genişletmek adına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da Personel alımı yapmaya devam ediyor.

Özellikle Samsun İş İlanları konusunda araştırma yapan kişilerin ilk tercih ettiği firmalardan biri olan Resman Cam Samsun’da bulunan üretim tesisleri ve genel merkezi için İş İlanları yayınlıyor ve bu ilanlara gelen Başvuruları değerlendirmeye devam ediyor.

Resman Cam Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere özellikle Samsun da bulunan üretim tesisi ve İstanbul , Ankara ,İzmir de bulunan irtibat ve satış ofisleri için çeşitli pozisyonlarda görevlendirmek üzere eleman alımı yapan Resman Cam Personel Alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekilde sıralanmaktadır ;

 • Cam İşleme Üretim İşçisi
 • İhracat Operasyon Uzmanı
 • Proje Uzmanı
 • Satış Temsilcisi
 • Bilgi İşlem Uzmanı
 • Temizlik Görevlisi

Resman Cam İş Başvurusu Konusunda araştırma yapan ve Firma bünyesinde çalışmak isteyen personel adayları iş başvurularını yukarıdaki pozisyonlar için gerçekleştirebilirler.

Resman Cam İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Resman İş İlanlarını inceleyen ve İş Başvurusunda bulunmak  isteyen personel adayları , İş Başvurularını farklı kanallar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirler .

Öncelikle Resman Cam insan kaynakları tarafından ihtiyaç duyulması halinde personel alımı yapılacak pozisyonlar belirlenir ve ilgili pozisyonlar için İş İlanları firmanın resmi internet sitesinde bulunan insan kaynakları sayfası ve Kariyer.net , Yenibiriş.com gibi kariyer siteleri aracılığı ile yayınlanır. Resman Cam  İş Başvurusu bu kariyer siteleri veya firmanın kurumsal internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

İş Başvurunuzu Kariyer.net üzerinden gerçekleştirmek için öncelikle kariyer.net sitesine üye olmanız ve Site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekmektedir.  Üyelik oluşturduktan ve özgeçmişinizi hazırladıktan sonra Site üzerinden Resman Cam İş İlanları sayfasında bulunan ilanları inceleyebilir ve size en uygun iş ilanına kolayca iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Benzer İş İlanları
Resman İş Başvurusu! 2023 !
Sütaş İş Başvurusu 2023
Teleperformance İş Başvurusu 2023
Coca Cola İş Başvurusu Formu
Ptt İş Başvurusu!
TOGG İş Başvurusu 2023 !

Resman Cam İş Başvuru Formu 2023

İş Başvurularını Firmanın kurumsal internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek isteyen personel adayları , https://www.resman.com.tr/tr/company/career yandaki link üzerinden personel alımı yapılacak olan açık iş pozisyonlarına ulaşabilirler.

Firma tarafından yayınlanan İş İlanları sayfa üzerinden inceleyebilir ve Resman Cam İş Başvuru Formu’nu doldurarak ilgili pozsiyonlara İş Başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden Resman Cam İş Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.

Resman Cam İş Başvuru Formu 

Resman Cam İnsan Kaynakları 

Genellikle şirketlerin resmi internet sitelerinde “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” bölümleri bulunur ve açık pozisyonlar, iş başvuru süreçleri ve diğer kariyer fırsatları hakkında bilgi sağlarlar. Bu bölümleri ziyaret ederek, iş başvurusu yapabilir ve insan kaynakları departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

Eğer Resman Cam hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, doğrudan şirketin resmi kaynaklarına başvurmanızı öneririm. İnternet üzerinde şirket hakkında yapılan güncel haberlere, iş ilanı sitelerine ve iş arama platformlarına da göz atabilirsiniz.

Resman Cam Güncel İş İlanları

İstanbul Resman Cam Proje Uzmanı İş İlanları

Sürekli gelişim ilkesi üzerine 1957 yılında kurulan Resman, 1992 yılından beri bugün her türlü düzcamı işleyebildiği 21.000 m2’lik tesisinde üretim yapmaktadır.

Tecrübesiyle sürdürdüğü yatırımları yalnızca cam üretimi üzerine sınırlandırmayıp, iç ve dış mekanlar için camın uygulamasında tamamlayıcı niteliğinde olan Alüminyum cephe, Alüminyum ve PVC kapı-pencere üretimi ile de mimari projelerin tüm ihtiyaçlarına tek çatı altında cevap verebilen bir çözüm ortağı olmuştur.

Aynı zamanda kendi proje ekibi ile alüminyum cephe malzeme analizi yapıp doğru cam seçimine yönelik çözüm önerileri geliştirmekte, proje özelinde statik, ısıl kırılma, performans ve rüzgâr yükü hesaplamaları yapmaktadır.

Genel Nitelikler

Firmamızın İstanbul Ataşehir’deki İhracat ofisinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip Proje Uzmanı arayışımız bulunmaktadır.

 •  Tercihen üniversitelerin Mimarlık veya İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,
 •  Alüminyum cephe projeleri için teklif hazırlanması konusunda en az 3 yıl tecrübeli,
 •  Yurtiçi ve yurtdışı büyük projelere teklif vermiş,
 •  MS Office, Autocad ve LogiKal programlarını iyi derecede kullanabilen,
 •  Seyahat engeli olmayan,
 •  İnsan ilişkilerinde başarılı,
 •  Analitik,
 •  Tercihen İngilizce bilen,
 •  Tercihen İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir civarında ikamet eden.
Resman İş Başvurusu 

İstanbul Resman Cam İhracat Operasyon Uzmanı İş İlanı

Firmamızın İstanbul Ataşehir’deki İhracat ofisinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip İhracat Operasyon Uzman Yardımcısı arayışımız bulunmaktadır

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (Tercihen Dış Ticaret, Lojistik vb. alanlarından),
 • Dış ticaret süreçlerine, ihracat mevzuatlarına hakim
 • Microsoft Office programlarına, özellikle Excel’e iyi derecede hakim,
 • İngilizce seviyesi, sorunsuz yazışma ve gerektiğinde konuşmayı kapsayacak düzeyde,
 • Sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve takip yönü kuvvetli,
 • Analitik düşünme ve teknik konuları hızlı öğrenme kabiliyetine sahip,
 • İhracat operasyonlarının evrak akışı, yükleme planlarının hazırlanması ve lojistik işlemlerinin yürütülmesi,
 • İhracat departmanının ilgili süreçlerde diğer departmanlar ile arasındaki koordinasyon ve bilgi akışının sağlanması,
 • İhracata konu dokümanların hazırlanması ve sisteme entegre edilmesi
Resman İş Başvurusu 

Resman Cam İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Resman Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Resman engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

Resman Cam Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Resman Cam İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Resman Cam part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Resman Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Resman maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Resman İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Resman iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Resman iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.,

 

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu