Genel

PTT İş Başvurusu 2023! PTT İş İlanları ve PTT Çalışma Şartları Neler?

İçindekiler

PTT İş Başvurusu ve PTT İş İlanları 2023 yılı için yayımlandı. Bu yazımızda sizler için PTT Personel Alımı , PTT Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar , PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? PTT İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ? gibi merak edilen bir çok konuda bilgiye yer verdik.

Türkiye’nin en köklü ve en eski  kamu şirketlerinden biri olan PTT  23 Ekim 1840 Yılında Kurulmuştur.  2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. PTT 2013 yılından buyana Gelişerek ve büyüyerek Ülkemizin En ücra köşelerine kadar hizmet götürmektedir. İlk PTT şubesi İstanbul’da Açılarak Hizmet vermeye Başlamıştır. Günümüzde Ülkemizin tüm şehirlerinde tüm ilçe ve mahallerinde şubeleri ile hizmet vermeye ve şube sayısını hızla artırarak büyümesine devam ediyor.

Bu büyüme ve şubeleşme kapsamındaPTT İş İlanları yayımlanmaya devam ediyor. Peki PTT İş İlanlarına Nasıl Başvurulur ? PTT İş Başvuru Formu’na Nasıl Ulaşılır ? PTT İş Başvurusu ve PTT İş İlanları sayfamızda İş Başvuru Formuna Ulaşabilirsiniz. Şirket bünyesinde en çok Personel Alımı Yapılan pozisyonlar ise PTT bünyesinde hizmet veren PTT Kargo bünyesinde yayımlanmaktadır. Yazımızın devamında sizler için araştırdığımız ve inceleyeceğimiz konu başlıkları şu şekildedir ;

 • PTT İş Başvurusu
 • PTT İş İlanları
 • PTT Staj Başvurusu
 • PTT İş Başvuru Formu
 • PTT Kargo İş Başvurusu
 • PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
 • İş Başvurusu İçin Aranan Şartlar Nelerdir?
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Haberleşme
Çalışan Sayısı 20.000+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi  1840
Firma İnternet Sitesi www.ptt.gov.tr

 

PTT İş Başvurusu
PTT İş Başvurusu – İş Başvuru Formu ve İş İlanları

PTT Kargo, şirket içi  vizyonu ile Ülkemiz’de  Posta ve Kargo Şirketleri içerisinde lider konumdadır. Özellikle şehirler arası kargo hizmeti konusunda en güvenilen markadır.  Güvenli ve hızlı hizmeti ile bu güveni her geçen gün pekiştirerek yoluna devam etmektedir.

Kariyerini bir kamu kuruluşunda inşaa etmek isteyen Personel adaylarının en çok İş Başvurusu yaptığı Şirket PTT ve PTT Kargo’dur. PTT Kargo her yıl ortalama 500 bin İş başvurusu almaktadır.

PTT Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da Personel Alımı yapılacağını duyurdu. PTT Personel Alımı Yapılacak Açık pozisyonları sizler için araştırdık

PTTPersonel Alımı Yapılan pozisyonlar için Yayımlanan PTT İş İlanlarına Başvurunuzu gerçekleştirerek siz de PTT bünyesinde çalışmaya başlayabilirsiniz. PTT resmi İnternet sitesi ptt.gov.tr adresinden yayımlanan İş ilanları , PTT Eleman alımı ve Personel alımı ile ilgili detaylı bilgilere ptt.gov.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

PTT , Tebligat , posta , aracılık hizmetleri , banka işlemleri , para yatırma , para çekme , western union , doğum parası , süt parası , elektrik ödemesi , su ödemesi , telekominikasyon ödemesi , eft , havale , Kredi İşlemleri, kargo gibi çok geniş kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Sunduğu hizmet kalitesini artırmak için de belirli şehirler ve belirlenen pozisyonlar için bir çok Personel Alımı yapılacak.

Benzer İş İlanları
Resman İş Başvurusu! 2023!
Sütaş İş Başvurusu 2023
Teleperformance İş Başvurusu 2023
Coca Cola İş Başvurusu Formu
Ptt İş Başvurusu!
TOGG İş Başvurusu 2023!

PTT İş Başvurusu ve PTT İş İlanları 2023

PTT Şirketi bir çok hizmeti içinde barındırırken 2008 yılında ise Kargo taşıma sektörüne girerek PTT Kargo olarak hizmet vermeye başlamıştır. Neredeyse Türkiye’nin her yerinde bulunan şubeleri aracılığı ile Kargo taşıma ve Teslimat hizmeti vermektedir. Buna istinaden açık pozisyonlara veya ihtiyaç duyulan departmanlara personel alımı yapmaktadır.

Personel alımı yapacağını Ptt.gov.tr adresinden duyururken bir çok haber sitesi de bu duyuruya istinaden işe alım yapılacağını duyurmaktadır. Ptt İş Başvurusu Yapabilmek için yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden yayımlanan Ptt İş İlanları takip edilmelidir. Ptt İş Başvurusu konusundan önce Ptt Staj Başvurusu konusuna değinelim. Öğrenciler için Staj yapma imkanı da tanıyan PTT Kargo en son duyurusuna istinaden Staj Seferberliği Projesi kapsamında kariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden staj başvurusu kabul etmektedir.

PTT Personel Alımı Şartları

 •  Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı olmak.
 • On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz yaşını aşmamış olmak.
 • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
 • Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak,
 • Erkek adaylar için Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak ,
 • Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
 • Atanacağı pozisyona ait gereklilikleri ve mezuniyete uygun olmak ,
 • Herhangi başka bir kamu kurumundan emekli olmamak ,
 • Disiplin suçundan dolayı başka bir kamu kurumu tarafından işten çıkarılmamış olmak,
 • KPSS’ sınavından belirlenen puanı almış  olmak ,

PTT Personel Alımlarına belirli dönemlerde veya ihtiyaç olması durumunda yayımladığı ilanlarla devam etmektedir. 2021 yılı için yapılacak olan Personel Alımı ilanlarına ptt resmi internet sitesinden ulaşılabilmektedir.

ptt.gov.tr iş başvurusu 2023

Ptt.gov.tr personel alımı konusunda vatandaşlar oldukça yoğun araştırma yapıyor. Her yıl ciddi oranda istihdam sağlayan PTT 2023 yılında da buna devam edecek gibi görünüyor. Yeni personel alımı konusunda henüz bir net bir açıklama PTT tarafından yapılmasa bile 2023 yılında yeni alımlar yapması kesin olarak ön görülüyor. Çünkü PTT 2023 hedefi olarak belirlediği istihdam ve şube sayısında artış yapma noktasında oldukça kararlı ilerliyor. Şube sayılarında artış yapılması aynı zamanda her branş için açık kadro ve personel alımı anlamını taşıyor.  

Postacı Olmak İçin Gerekenler Neler ? 

PTT bünyesinde Postacı Olmak isteyenler için aranan nitelikler ve gerekenler şu şekildedir;

 • 30.03.2021 tarihinden önce Şirketimizde işgücü hizmet alımı suretiyle firma elemanı olarak göreve başlamış ve halen çalışıyor olmak.
 • İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.
 • Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2
 • Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına 18/05/2021 tarihinde veya önceki bir tarihte sahip olmak.)
 • Sürücü belgelerini Monoküler teşhis ile almamış olmak.
 • Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı,
 • Erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

PTT Staj Başvurusu Stajyer Alımı 

Ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan PTT son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla bir çok yeni hizmet vermeye ve vermiş olduğu hizmet ağını genişletmeye devam etmektedir.  Bu  kapsamda artan talebi karşılamak adına bir çok yeni personel ve Stajyer istihdam etmeye başlamıştır. . Bu doğrultuda çalışan sayısında artış meydana gelen kurum stajyer alımlarında da sayıyı arttırmaya başlamıştır. Stajını PTT bünyesinde yaparak kariyerine başlamak isteyen kişiler başvurular açılmıştır. 

PTT Staj Başvurusu ve Şartları

Staj yapacak olan Üniversite veya Lise öğrencileri Başvurularını Gerekli evraklar ile birlikte gerçekleştirebilirler. iki şart altında da kişilerin zorunlu stajlarının olması gerekirken kurum içerisinde ki farklı noktalarda kendilerine staj imkânı sunulmaktadır. Bu doğrultuda üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan kişiler genel olarak idari kısımda stajlarını gerçekleştirirler.

Staj Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Ptt Staj Başvurusu için gereken belgeler ise şu şekildedir ;

 • okuldan alınacak zorunlu staj belgeleri
 • T.C kimlik fotokopisi ve aslı
 • İkametgah belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık Raporu
PTT STAJ BAŞVURUSU 

PTT Kargo İş Başvuru Formu

Personel Alımı için yayınlanan PTT İş ilanlarına İş Başvurusu yapabilmek için KPSS sınav sonucunda aldıkları puana göre ptt.gov.tr adresinde yayımlanan ilanları inceleyerek , PTT İş Başvurusu formunu doldurabilirler. PTT İş Başvuru formu için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz . Doldurup göndermiş olduğunuz İş Başvuru Formu PTT insan kaynakları tarafından incelenir ve tarafınıza gerekli yönlendirmeler yapılır.

PTT İnsan Kaynakları 

Ptt (Türkiye Posta ve Telgraf Teşkilatı) iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Ptt resmi web sitesini ziyaret edin: İlk adım olarak, Ptt’nin resmi web sitesine gidin (https://www.ptt.gov.tr/). Genellikle “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölümü olacaktır.

 2. İş ilanları sayfasını kontrol edin: Ptt’nin kariyer veya iş ilanları sayfasını ziyaret ederek açık pozisyonları görebilirsiniz. İlgilendiğiniz bir pozisyon varsa, ilanı inceleyin ve başvuru yapmak için gerekli adımları takip edin.

 3. Başvuru yapın: İlgilendiğiniz pozisyon için başvuruyu tamamlayın. Başvuru süreci genellikle bir online başvuru formu doldurmanızı, özgeçmiş ve diğer belgeleri yüklemenizi içerebilir. Başvuru formunu dikkatlice doldurun ve istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde yükleyin.

 4. Takip edin: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, Ptt’nin insan kaynakları departmanı sizinle iletişime geçecektir. Başvurunuzun durumunu takip etmek için belirtilen iletişim kanallarını kontrol edin.

Ptt’nin iş başvurusu süreci belirli aralıklarla açık olabilir ve pozisyonlara göre değişebilir. Bu nedenle, Ptt’nin resmi web sitesini düzenli olarak kontrol etmek ve güncel iş ilanlarını takip etmek önemlidir.

PTT İŞ BAŞVURU FORMU 

PTT  İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi PTT ve PTT Kargo Belirli dönemlerde ve ihtiyaç olması halinde  yönetim ve insan kaynakları kararı ile gerekli pozisyonlar için iş ilanları yayınlar. PTT İş ilanlarını resmi web sitesi duyurular kısmından takip edebilirsiniz gerekli linkleri sizler için paylaştık. Ayrıca PTT tarafından duyurulan ve yayımlanan tüm güncel iş ilanlarına İsbasvurum.net PTT İş İlanları ve İş Başvurusu Sayfamızdan Kolayca ulaşabilir ve İş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

PTT iş ilanları ve iş başvurusu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. 

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

PTT İş İlanları Duyuruları

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT personel alımı için kendi belirlediği zaman periyodunu takip eder. Yani dilediği dönemde ilan açma yetkisine sahiptir. Bunun dışında KPSS ile alınacak personelin KPSS atamalarına göre ilgili kurum tarafından verilir. Pandemi nedeniyle henüz bir ilan yayınlamadığı düşünülen kurumun bahar aylarında 2023 yılı PTT iş ilanı açması bekleniyor. Yayınlanacak olan ilanın takibi kurumun kendi web sitesi üzerinden takip edilmelidir.

İşkur PTT İş İlanları 

PTT Gişe Memuru İş İlanı (BOLU)

SÜMER MAHALLESİ MUDURNU YOLU ÜZERİNDE YENİ AÇILACAK OLAN PTT ŞUBESİNDE ÇALIŞTIRMAK ÜZERE 22-35 YAŞ ARASI EN AZ LİSE MEZUNU KADIN PERSONEL ALINACAKTIR. BAŞVURACAK ADAYLAR CV LERİNİ WHATSAPP ÜZERİNDEN VEYA [email protected] adresine atmaları gerekmektedir.

** Önemli Not; Aranılan pozisyon kamu görevi değildir Özel Ptt Acenteliği için personel alımıdır.

 • BİLGİSAYAR BİLGİSİ OLAN VE 3 AYDIR İŞSİZ OLANLAR TERCİHTE ÖNCELİKLİ OLACAKTIR.
 • EN AZ LİSE MEZUNU
İş Başvurusu

Sıkça Sorulan Sorular 

 • PTT İş Başvurusu sonucu ne zaman belli olur ? : Ptt iş başvurusu sonucunuz iş başvuru kriterlerini yerine getirdiyseniz ve aranan şartları karşılıyorsanız PTT Tarafından açıklanan başvuru değerlendirme tarihi bitiminde açıklanır ve tarafınıza bildirilir.
 •  
 • PTT iş başvurusu nasıl yapılır? : PTTye iş başvurusu yapmak için kurumun ilan açması gereklidir. Kurum ihtiyacı doğrultusunda ilanı yayınlar ve başvuru tarihi belirler. Başvurular bu tarih aralığında www.ptt.gov.tr adresi üzerinden kurumun kendisine yapılmaktadır.
 •  
 • PTT Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
  PTT engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
  Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.
 •  
 • PTT Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
  PTT İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
  PTT part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.
 •  
 • PTT Stajyer Alımı Yapıyormu ?
  Bir çok insanın cevabını merak ettiği konulardan biride Dülğeroğulları Stajyer alımı yapıyormu ? PTT çeşitli departman ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere , Lise ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinde staj döneminde olan adaylar için staj imkanı sunmaktadır .
  PTT staj başvuruları firmanın resmi internet sitesindeki , İş Başvuru Formu aracılığı ile yapılabilmektedir.
  PTT İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
  PTT iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple PTT iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.
Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu
 
 
PTT Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

PTT Genel Merkez Adresi

ANAFARTALAR MAH. ŞEHİT TEĞMEN KALMAZ CAD. NO:2 / 06050 / ULUS / İSMET PAŞA / ALTINDAĞ / ANKARA

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu