Genel

Merinos İş Başvurusu – Merinos İş İlanları 2023

İçindekiler

2023 Merinos iş ilanları yayınlandı! Merinos İş Başvurusu Formu ve Merinos personel alımı yapılan iş pozisyonları Merinos insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Merinos İş Başvurusu Formu sayfamızda!

Merinos iş Başvurusu yapabilmek için İş İlanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Merinos İş Başvurusu sayfamızda bilgi alabileceğiniz konu başlıklarına göz atalım ;

 • Merinos İş Başvurusu
 • Merinos İş İlanları
 • Merinos Personel Alımı
 • Merinos Çalışma Şartları
 • Merinos Personel Maaşlar
Merinos İş Başvurusu
Merinos İş Başvurusu

Merinos Hakkında

1970 yılında Mehmet Erdemoğlu ve ailesi tarafından sadece iki adet kilim dokuma tezgahı ile üretim faaliyetlerine başlayan Merinos, 1983 yılına kadar devam eden kilim üretiminin ardından, aynı yıl halı üretimine geçmiş, 1990’lı yıllara gelindiğinde ise bugünün dev dünya markası olma yolunda büyük bir ivme kazanmıştır.

Her geçen gün katlanarak büyüyen Merinos, 1992 yılında kendi ipliğini üretmeye başlayarak bu hızı birkaç katına çıkarmıştır.

Günümüz halı sektöründe dünya birincisi olmanın haklı gururunu yaşayan Merinos, aynı zamanda her biri kendi alanında çağdaş teknolojinin tüm donanımına sahip entegre tesislerinde, ev tekstili ve iplik üretimi yapmaktadır.

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan, uzun yıllardır halı konusunda ihracat şampiyonu olan Merinos, dünyanın 5 kıtada 78 ülkesine ihracat yapmaktadır.

Uluslararası markalaşma programı olan Turquality sertifikasını halı sektöründe alan ilk markadır.

İç ve dış piyasada satışı dengeli olarak örgütleyen, geniş müşteri tabanı ile her gelir grubuna hizmet veren, sektörlerinin teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve ilk uygulayan firmadır.

Merinos, topluma faydalı olabilecek sosyal boyutlu organizasyon faaliyetlerine de öncelik veren yapısı ile uluslararası kalite standardına ve imajına sahip, ülke ekonomisine katkıda bulunan bir dünya markasıdır.

Merinos Personel Alımı ve İş İlanları

Merinos yüzlerce satış noktasıyla ve bayileri ile hizmet veren sektörünün lider firmalarından biridir. Ülkemiz’de istihdama büyük bir  katkı sağlayan firmalardan olan Merinos bünyesinde bin’den fazla insana iş olanağı sağlamaktadır.  Merinos  Bursa , Gaziantep ve Uşak’da bulunan fabrikaları ile üretime devam eden büyümesine ve istihdama olan katkısına hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da bir çok pozisyon için personel alımı yapacak olan Merinos . İş İlanlarını yayınlamaya ve bu ilanlara yapılan başvuruları değerlendirmeye devam ediyor.

Merinos İş Başvurusu ve İnsan Kaynakları

Merinos İnsan Kaynakları tarafından Firmanın ihtiyaçları ve açık pozisyonlar için yayımlanan ilanlara İş Başvurusu yapabilirsiniz. Merinos İş ilanları başta Merinos insan kaynakları sayfası olmak üzere bir çok kariyer sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Yayınlanan bu iş İlanlarına Kariyer.net , Yenibiris.com , Secretcv.com ve İşbaşvurum.net Merinos İş İlanları sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Merinos, Türkiye merkezli bir tekstil şirketidir. Ne yazık ki, veri tabanımda Merinos’un insan kaynakları politikaları veya iş başvurusu süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmamaktadır. Ancak genel olarak, Merinos veya herhangi bir şirketin insan kaynakları departmanı, işe alım süreci, eğitim ve gelişim, performans yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar, işyeri ilişkileri ve çalışan memnuniyeti gibi konularla ilgilenir.

İş başvurusu yapmak veya Merinos hakkında daha fazla bilgi almak için Merinos’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Genellikle şirketlerin resmi web sitelerinde bir kariyer veya iş başvurusu bölümü bulunur. Bu bölümden açık pozisyonları kontrol edebilir ve başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

Merinos’un insan kaynakları departmanıyla doğrudan iletişime geçmek için web sitesindeki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. İnsan kaynakları departmanı size iş başvurusu süreci, gereken belgeler ve diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi verebilir.

Merinos’un insan kaynakları politikaları ve iş başvurusu süreci zaman zaman değişebilir, bu nedenle en güncel ve doğru bilgilere ulaşmak için resmi kaynaklara başvurmanız önemlidir.

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Merinos İş Başvuru Formu

Kariyer siteleri dışında yayınlanan iş ilanlarından farklı bir pozisyon için Merinos İş Başvurusu yapmak isteyen personel adayları. Merinos İş Başvuru Formu ile de başvurularını gerçekleştirebilir. Peki Merinos İş Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır. Başvuru Formuna İşbaşvurum.net ve Merinos resmi veb sitesi İnsan kaynakları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Sayfada bulunan İş Başvuru Formunu doldurarak Merinos İnsan Kaynakları departmanına iletebilirsiniz.

Merinos İş Başvuru Formu

Merinos İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yukarıdaki link üzerinden Merinos iş başvuru Formuna ulaşabilirsiniz. İş Başvuru Formu sayfasında bulunan formu eksiksiz bir şekilde doldurup gönderebilir veya Hazı bir CV’niz varsa sayfada bulunan özgeçmiş yükle butonunu tıklayarak Özgeçmişinizi Merinos insan kaynaklarına iletebilir ve İş Başvurusu Yapabilirsiniz.

İnsan kaynakları tarafından incelenen başvurunuzun olumlu olması halinde. Yüzyüze mülakat için çağırılırsınız. Mülakat  sonucunun olumlu olması halinde iş başı süreciniz başlatılır.

İşe Giriş İçin İstenen Evraklar ;

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Belgesi
 • İkametgah
 • Asgari geçim indirimi formu
 • Sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Vukaatlı nüfus sureti
 • E-devlet çalışma dökümü (sigortalılık dökümü)
 • Son iş yerinden alınmış bordro (vergi matrahı girişi için)
 • Alınmış sertifikalar

Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar

2023 Yılı için aşağıdaki pozisyonlar için personel alımı yapılacak. Size uygun pozisyona ait iş ilanlarına yukarıda bahsetmiş olduğumuz Kariyer siteleri üzerinden ulaşabilir ve İş Başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Mekanik Bakım uzmanı
 • Proje Asistanı
 • Muhasebe Uzmanı
 • Bordro Yönetimi Uzmanı
 • Yazılım Çözümleri Uzmanı
 • Ar-Ge (Mobil Uygulama Testi) Uzmanı
 • Perakende Hizmetleri Uzman
 • İş Geliştirme Uzmanı
 • Montaj Elemanı
 • Depo Sorumlusu
 • Depo Elemanı
 • Sevkiyat Şoförü
 • Temizlik Elemanı

Merinos Staj Başvurusu

Üniversite öğrencilerini de es geçmeyen Merinos . Öğrencilere Staj ve eğitim olanakları da sunmaya devam ediyor. Kariyerine global bir markada iyi bir başlangıç yapmak isteyen tüm Üniversite öğrencileri Merinos Staj Başvurusu yapabilir. Staj sürecinde başarılı olan ve Firma da devam etmek isteyen Stajyerlere İş Olanakları sunulmaktadır.

Merinos insan Kaynakları sayfasında bulunan İş Başvuru Formunda başvuru seçeneği sekmesinde Staj başvurusunu seçip gereken bilgileri girerek Merinos Staj Başvurusu Yapabilirsiniz . Aşağıdaki link’e tıklayarak Merinos Staj başvurusu yapabilirsiniz.

Merinos Staj Başvurusu

Merinos Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Personellerine bir çok sosyal hak sunan Merinos Çalışma Şartları ve Merinos Personel Maaşlarını sizler için araştırdık . Öncelikle Merinos Çalışma Şartları çalışma saatleri gibi bilgilere göz atalım. Firmanın sunmuş olduğu çalışma şartları şu şekildedir;

 • Merinos Çalışma Saati : 8.5 Saat
 • Haftalık izin hakkı : 2 Gün
 • Yıllık İzin Hakkı  : 14 Gün
 • Doğum İzni Hakkı
 • Bayram İzni :  4 – 9 Gün
 • Prim Hakkı

Merinos Personel Maaşları

Merinos Personel maaşları çalışılan pozisyon , Çalışma süresi gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir.

 • En Düşük Maaş :11400 TL – 12000 TL  Arası
 • En Yüksek Maaş 14000 TL – 17500 TL Arası

Maaşlardan ayrı olarak Prim ve İkramiye olanakları da mevcuttur.

Merinos İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar 

Merinos İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Merinos iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Merinos iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Merinos Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Merinos maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Merinos İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Merinos iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Merinos iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Merinos Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Merinos engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2022 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

Merinos Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Merkez Ofis

Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No: 21 Bahçelievler,İstanbul / Türkiye


Telefon :+90 212 654 69 50

 

Faks :+90 212 639 03 99

 

E-posta: [email protected]

 


Halı Fabrikamız

4.Organize Sanayi Bölgesi, Vali Lütfullah Bilgin Bulvarı, No:21 27600 Şehitkamil – ,Gaziantep/Türkiye

Telefon :+90 342 211 40 00

 

Faks : +90 342 357 00 71

 


Ev Tekstili Fabrikamız

Organize Sanayi Bölgesi 101. Cad. No: 43-45, Uşak / Türkiye

Telefon : +90 276 266 71 81

 

Faks : +90 276 266 75 28

 


İhracat

Halı: +90 342 211 40 00 Dahili: 3324 ve Direkt Hat +90 342 211 43 24,Türkiye

Telefon : +90 342 211 40 00

 

E-posta: [email protected]

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu