Firmalar

LC Waikiki – Lcw Hakkında Detaylı Bilgiler

LC Waikiki Kimin ?

İçindekiler

Giyim sektörünün lider firmalarından biri olan LC Waikiki hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik . İş arayan , Firma bünyesinde çalışmak isteyen ve iş başvurusu yapmak isteyen , Lcw hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler için tüm detaylar yazımızın devamında . LC Waikiki hakkında inceleyeceğimi konu başlıkları şu şekilde ;

 • LCW Hakkında
 • LC Waikiki Kimin ?
 • LC Waikiki Kaç Şubesi Var ?
 • LC Waikiki Hangi Ülkenin Markası ?
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 48.000+
Şube Sayısı 500+
Kuruluş Tarihi 1988
Firma İnternet Sitesi www.corporate.lcwaikiki.com
LC Waikiki Şubeleri 
Lc Waikiki Hakkında
Lc Waikiki Hakkında

Lcw Hakkında

LC Waikiki’nin kelime olarak ne anlama geldiği markayı tanıyan ve bilen kesimler tarafından merak ediliyor. LC Waikiki dikkat çeken adı ile de müşterileri kendine çekmeyi başarıyor. LC Waikiki; Fransızca arkadaş anlamına gelen ‘’Les Copains’’ ve Hawaii adasında bulunan Waikiki plajından geliyor.

 

 

Kuruluş Hikayesi1988 yılında Fransız asıllı üç ortak tarafından kurulan LC Waikiki, toptan satış amaçlı bir marka olarak ticari hayatına başlamıştır. Paris’te kurulup tescil edilen LC Waikiki, ilk etapta t-shirt ve sweatshirt tasarımları ile dikkat çekmiştir. Zaman içerisinde markanın kurucu iki ortağının ayrılmasıyla birlikte LC Waikiki, tek hissedar olarak George Amouyal’a geçmiştir. LC Waikiki’nin üreticisi ve aynı zamanda Türkiye lisansörü olan Taha grubuna bağlı Tema Tekstil ise 1997 yılında LC Waikiki markasının tüm dünyadaki haklarını satın almıştır.

 

Markanın tüm haklarının satın alınmasının ardından Taha Grubuna ait Tema Tekstil’in ismi “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri” olarak değiştirilmiştir. Gruba ait yüzde 7 hisse ise LC Waikiki’nin tüm isim haklarının satın alındığı George Amouyal’a devredilmiştir. Marka ismi devrinden sonra Fransız asıllı George Amouyal, her ne kadar LC Waikiki yönetiminde aktif olarak görev almasa da halen şirketimizin yaklaşık yüzde 7 hissesini elinde bulundurmaktadır.

1988 yılında kurulan Taha Grup, Paris’te doğan ancak İstanbul’da büyüyen LC Waikiki’yi satın alarak bugünkü seviyesine getirmiştir. Markamızın serüveni, döneminin demir çelik sektöründe ithalat ihracat operasyonu yürüten Taha Dış Ticaret ortaklarının sermaye desteği ve Mustafa Küçük’ün de kurucu/yönetici ortak olarak sorumluluk üstlendiği bir start-up olan Taha Tekstil ile başlamıştır. Zeytinburnu’nda, bir apartmanın giriş katında yaklaşık 150 metrekarelik küçük bir alanda yer alan Taha Tekstil, numune dikim ve kesim atölyesi olarak kurulmuştur. Fason üretime dayalı konfeksiyon ihracatı yapan Taha Tekstil’in LC Waikiki ile buluşması ise bir aracı pazarlamacı vasıtasıyla gerçekleşmiştir.

LC Waikiki’nin o dönemlerde çok popüler olan ve daha çok Hindistan, Kore ve Yunanistan gibi ülkelerde üretilen maymunlu t-shirt modellerinden yaklaşık on bin adetlik bir siparişin alınması üzerine Taha Tekstil, markanın Türkiye’deki fason üretimini organize etmeye başlamıştır. Taha Tekstil, LC Waikiki’nin artan sipariş, baskı, nakış, etiket, kalite ve kısa süreli üretim taleplerini karşılayabilmek için zaman içerisinde üretim yatırımlarına yönelmiştir. Bu yatırımlar, start-up olarak ayrı kar merkezli ve farklı kurucu/yönetici ortaklar tarafından idare edilen şirketlerin kurulması ile gerçekleştirilmiştir.

1990-1994 yılları arasında baskı, nakış, etiket, örme kumaş, örme boyahane ve farklı konfeksiyon atölyeleri olarak kurulan şirketler, 1994’te Genel Koordinatörlüğü’nü Mustafa Küçük’ün üstlendiği Taha Holding çatısı altında toplanmıştır. Taha Tekstil, daha sonra ise Taha Holding, sermayedar ortak olarak Şefik Yılmaz Dizdar ve kurucu/yönetici ortak Mustafa Küçük tarafından yüzde 50’şer ortaklık ile kurulmuştur. Daha sonraki dönemde ana şirket olan Taha Tekstil’in yüzde 10 hissesi o dönemki üretim müdürü olan İsmail Hakkı Kısacık’a devredilerek ana şirket olan Taha Tekstil’in ve Taha Holding’in ortak sayısı üçe yükselmiştir.

Taha Holding bünyesinde kurulan her bir şirketin yönetiminden sorumlu kurucu/yönetici ortaklar da ana şirkette hissedar olmamalarına rağmen kendi yönetimlerinde bulunan şirketlerin ortaklık hisseleri sebebiyle Taha Grubu ailesine katılmışlardır. Taha Tekstil’in ihracat amaçlı LC Waikiki üretimine başlamasının ardından, o dönemin meşhur maymunlu t-shirt modellerinin iç piyasada da büyük talep görmesi üzerine, LC Waikiki’nin Türkiye lisansı Taha Holding tarafından 1991 yılında kurulan Tema Tekstil ile alınmıştır. Daha sonrasında Türkiye iç piyasasına toptan satış ve corner bayilik yöntemi ile giriş yapılmıştır.

LC Waikiki’nin iç piyasadaki toptan satış organizasyonunu yönetmek amacıyla Taha Holding tarafından kurulan Tema Tekstil’in yönetimine de kurucu/yönetici ortak olarak Mustafa Küçük’ün abisi Vahap Küçük getirilmiştir. İlk perakende LC Waikiki mağazamız Şişli Halaskargazi Caddesi üzerinde açılmıştır. Bu mağazayı daha sonra farklı şehirlerde açılan perakende mağazalarımız takip etse de 2000 yılındaki mali kriz nedeniyle perakende mağazalarımız, amaçlanan karlılık ve büyümeyi sağlayamamıştır. 2000 yılında yaşanan mali kriz sürecinde, nakit akış dengesini sağlamakta zorlanan ve bazı üretim şirketlerini nakit ihtiyacını karşılamak için satmak zorunda kalan Taha Grubu şirketlerinde, yaşanan krizin getirdiği zorluklar kurum yönetimini radikal kararlar almaya sevk etmiştir.
Bu dönem içinde üretim grubu ile perakende grubunun birbirinden tamamen ayrılmasına ve toptan bayilik sisteminden çıkılarak tamamen perakende mağazacılığa odaklanılmasına karar verilmiştir. Bu radikal kararlar doğrultusunda üretim şirketlerinin Taha Holding çatısı altında, üretimden sorumlu olan İsmail Kısacık’ın Grup Koordinatörlüğü’nde ihracata yönelmesi, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın Vahap Küçük tarafından, CEO/Grup Koordinatörlüğü’nün ise Mustafa Küçük tarafından üstlenildiği Tema Holding ve buna bağlı Tema Mağazacılık şirketlerinin ise tamamen perakende sektörüne odaklanması kararlaştırılmıştır.

LC Waikiki altında birleşen Tema Holding ve Tema Mağazacılık ile 2023’e kadar Avrupa’nın en başarılı üç giyim markasından biri olma vizyonumuz doğrultusunda hareket ediyoruz. “İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonumuz ile yurt içinde ve yurt dışında ağırlıklı kendi mağazalarımız, yasal mecburiyetlerin olduğu ülkelerde ise franchise ortaklarımız ile büyümeyi sürdürüyoruz. Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde kurulan fabrikalar ile dünyanın önde gelen markalarının üretim ve ihracatına yönelik çalışmalara da devam ediyoruz. 2021 yıl sonu itibariyle 34.1 milyar TL net satış, 54 bin istihdam, 950 milyon USD ihracat ve yaklaşık 1200 mağaza sayısına ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Güncel Lc Waikiki İş İlanları İçin Tıklayın 

Mustafa Küçük Kimdir ?

Küçük, 1963 yılında Malatya’da fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendi bölgesinde üniversiteye giden iki kişiden biriydi. 1987 yılında bir apartmanın bodrum katında kendi tekstil işini kurdu, daha sonra işi büyüttü nakış, baskı ve boyamaya doğru genişledi. 2000 yılında Küçük, Tema Grubu’nun CEO’su oldu.

Küçük, 1997 yılında moda markası LC Waikiki’nin en büyük hissedarı oldu. 2009 yılında uluslararası pazarlara açılmaya başlayan marka, ilk olarak Romanya’da mağazalar açtı ve şu anda 33 ülkede faaliyet gösteriyor. 2016 yılında LC Waikiki, LCW Home adı altında tekstil ürünlerine de genişledi.

Ortaklık Yapısı

İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonu ile hareket eden grubun temelleri, 1988 yılında atılmıştır.

LC Waikiki, Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilmektedir.

Hissedarlar

Küçük Ailesi %47,34
Dizdar Ailesi %35,42
Kısacık Ailesi %  7,18
Amouyal Ailesi %  6,48
Diğer %  3,58

Yönetim Kurulu Üyeleri

 • Vahap Küçük
 • Muhammet Mazlum Yıldırım
 • Murat Mısırlı
 • Necip Özçer
 • Berna Akyüz Öğüt
 • Pamir Güçlü Dizdar
 • Funda Şenyıldız
 • Şerafettin Özer
 • Yasemin Tamer
 • Ömer Barbaros Yiş

İmza Yetkilileri

 • Vahap Küçük
 • Taha Holding A.Ş.
 • Pamir Güçlü Dizdar
 • Berna Akyüz Öğüt
 • Funda Şenyıldız
 • Muhammet Mazlum Yıldırım
 • Murat Mısırlı
 • Necip Özçer
 • Şerafettin Özer
 • Nagihan Döver
 • İlker Çağatay Çetin
 • Erdal Arslan
 • aile çeçe
 • Alper Karabatak
 • Ömer Barbaros Yiş
 • Yasemin Tamer
 • LC Waikiki Yurt İçi İştirakleri
Taha Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Zirve Mimarlık İnşaat San.Ltd.Şti.

LC Waikiki Yurt Dışı İştirakleri

Arnavutluk LC Waikiki Perakende AL SHPK
Beyaz Rusya LLC «LC WAIKIKI Perakende Bel»
Bosna Hersek Tema Perakende BA DOO
Bulgaristan LC Waikiki Perakende BG EOOD
Endonezya PT LCWAIKIKI PERAKENDE ENDONEZYA
Ermenistan “LC Waikiki Perakende AR” LLC
Fas LC Waikiki Perakende MA (SARLAU)
Gana LC WAIKIKI PERAKENDE GH
Güney Afrika LC Waikiki Perakende ZA (PTY) Ltd.
Gürcistan LC WAIKIKI GE Ltd
Hırvatistan LC WAIKIKI HR DOO ZA USLUGE
Irak (Güney) Rawat Al-Qarura Genel Ticaret ve Hazır Giyim Ticaret Limited Şirketi
Irak (Kuzey) Genel Ticaret LTD için Kaplan Perakende
Karadağ LC Waikiki Perakende MNE
Kazakistan TOO Tema Perakende KZ
Kenya LC WAIKIKI Perakende KE Ltd
Kırgızistan LC WAIKIKI Perakende KG Limited Şirketi
Kosova “LC WAIKIKI Perakende KOSOVA” SH.PK
Macaristan LC WAIKIKI Perakende HÜ Ltd.
Makedonya LC WAIKIKI PERAKENDE MK DOOEL Üsküp
Malezya LC Waikiki Perakende MY Sdn. bhd.
Mısır Tema Perakende EG SAE
Moldova LC WAIKIKI Perakende Mol SRL
Özbekistan «LC WAIKIKI PERAKENDE TASHKENT» Sınırlı Sorumluluk
Polonya TEMA PERAKENDE PL Sp. z oo
Romanya LC WAIKIKI Perakende RO SRL
Rusya Tema Perakende Ru LCC
Sırbistan LC WAIKIKI Perakende RS Belgrade LLC
Tacikistan “LC Waikiki Perakende TJ” LLC
Ukrayna Tema Moda Ukraine LLC
Yunanistan LC WAIKIKI PERAKENDE GR LTD.
Zambiya LC WAIKIKI PERAKENDE ZAMBIA LIMITED

Lc Waikiki Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

LC Waikiki Genel Müdürlük Adresi

Genel Merkez

 • Adres: 15 Temmuz Mahallesi Gülbahar Cad. No:41 Bağcılar, 34212 İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon: +90 212 657 55 55
 • E-Posta: [email protected]

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu