Genel

Kütahya Porselen İş Başvurusu – Kütahya Porselen İş İlanları

İçindekiler

Kütahya Porselen İş Başvurusu yapabileceğiniz İş İlanları ve İş Başvuru Formu Yayınlandı . 

Bu Yazımızda Kütahya Porselen İş ilanları ile Kütahya Porselen iş başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan bilgileri derledik.

Eleman alımı yapan Kütahya Porselen çalışma şartları, personel maaşları, çalışanda aranılan özellikler, açıktaki iş pozisyonları ve başvuru şartları dahil olmak üzere gerekli olan bütün bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Kütahya Porselen 2023 yılında sektörünün öncü firması olarak Türkiye’de de binlerce vatandaşa iş imkanı sağlayan ve  Ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen şirketlerden biridir.

Kütahya Porselen İş Başvurusu
Kütahya Porselen İş Başvurusu

Kütahya Porselen Hakkında

Kütahya Porselen, 1970 yılında temelleri atılan, 1984 yılında %75’i grubumuza geçmiş, %25’i hissesi de halka açık olarak İMKB de işlem görmekte olan bir firmadır.

Özelleşme sonrasında, finansman-yatırım eksikleri tamamlanmış ve teknik anlamda büyük atılımlar yapılıp, Ar-Ge birimi oluşturulmuştur. Böylece kalitesini sürekli iyileştirerek, Avrupa’nın 300 yılda ulaştığı kalite seviyesine 30 yılda ulaşmayı başarmıştır.

Kütahya Porselen’in rakiplerinden ayıran en önemli özelliği dinamik yapısı, değişime ve gelişime açık yönetim anlayışı inovatif düşünme becerisidir.

Yalnızca porselen üretiminde değil porselen makineleri üretiminde de uzmanlaşmıştır. Anahtar teslim fabrika yaparak, know-how verme yeteneğine sahiptir.

1990’lı yıllarda başlayan atılımı ile bugün 52 ülkede Kütahya Porselen ürünleri tüketicilere ulaşmaktadır. Kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra, ABD, Kanada, Japonya dev pazarlara ürün sunmaktadır.

Türkiye’de ise 35 mağazası ile 6 bin noktada tüketicisiyle buluşan Kütahya Porselen, yalnızca porselen yemek takımlarıyla değil, porselen obje ve sofra tasarım aksesuarları ile de müşteri odaklı çalışmalarının ürünlerini yansıtmaktadır

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Üretim 
Çalışan Sayısı 2.000+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi  1970
Firma İnternet Sitesi www.aksadogalgaz.com.tr

Kütahya Güral Porselen Personel Alımı ve İş Başvurusu

Sektöründe Türkiye ve Dünyanın önde gelen markalarından biri olan Kütahya Porselen üretim tesisleri ve mağazaları başta olmak üzere birçok farklı departmanda görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor .

Günümüzde 2.000’den fazla personele iş imkanı sunan Kütahya Personel ,  Hizmet verdiği tüm şehirlerde personel alımı yapmaya devam ediyor . Kütahya Porselen İş Başvurusu yapmak isteyen personel adayları için Personel alımı yapılacak olan şehirler ve bölgeler ise başta Kütahya , İstanbul , Ankara , İzmir , Bursa , Konya , Antalya , Adana , Mersin , Diyarbakır ve Samsun olarak sıralanmaktadır . 

Personel Alımı Yapılacak Olan Pozisyonlar

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şehir ve bölgelerde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise aşağıdaki gibidir ;

 • Satış Uzmanı
 • Satış Uzman Yardımcısı
 • Servis Teknisyeni
 • Acil Ekip Görevlisi
 • Muhasebe Uzmanı
 • Entegre Yönetim Sistemleri Yönetmeni
 • Servis Teknisyeni
 • Üretim planlama uzmanı
 • Maliyet Muhasebesi Müdürü
 • Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı
 • İhracat Satış Uzman
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi

Yukarıda belirtilen pozisyonlar için Kütahya Porselen İş Başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Peki Kütahya Porselen İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kütahya Porselen İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki diyelim ki başvurmaya karar verdiniz. Kütahya Porselen İş Başvurusu nasıl yapılır? İşe alım süreci nasıldır? Kütahya Güral Porselen firmasında işe alım sürecini iki aşamada yapabilirsiniz.

Birinci aşamada Firmanın resmi internet sitesinde bulunan insan kaynakları sayfasındaki  Kütahya Porselen başvuru formunu doldurmanız veya Çeşitli kariyer sitelerinde bulunan Kütahya Porselen İş İlanları üzerinden iş başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Kütahya Porselen İnsan kaynakları tarafından ihtiyaç duyulan pozisyonlar için hazırlanan iş ilanları Kariyer.net , Yenibiris.com gibi kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır .  İş Başvurunuzun ardından firmanın insan kaynakları yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucundan uygun bulunan adaylara iş görüşmesi için dönüş yapılmaktadır. İş Başvurusu için aşağıdaki linke tıklayabilirisiniz. 

Kütahya Porselen iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Kütahya Porselen’in resmi web sitesini ziyaret edin: İlk adım olarak, Kütahya Porselen’in resmi web sitesini bulun ve açın. Şirketin “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölümü olması muhtemeldir.
 2. İş ilanları sayfasını kontrol edin: Şirketin kariyer veya iş ilanları sayfasını ziyaret ederek açık pozisyonları görebilirsiniz. Eğer aradığınız pozisyon mevcut ise, ilana tıklayarak detaylı bilgileri ve başvuru yönergelerini inceleyin.
 3. Başvuru yapın: İlgilendiğiniz pozisyon için başvuruyu tamamlayın. Genellikle, online başvuru formunu doldurmanız, özgeçmişinizi ve diğer belgeleri yüklemeniz gerekebilir.
 4. Takip edin: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, iş başvurunuzun durumunu takip etmek için belirtilen iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Şirket size geri dönüş yapacak ve başvurunuz hakkında bilgi verecektir.

Unutmayın ki her şirketin iş başvurusu süreci farklı olabilir, bu nedenle Kütahya Porselen’in resmi web sitesindeki ilgili bölümü inceleyerek güncel bilgilere ulaşmanız önemlidir.

KÜTAHYA PORSELEN İŞ BAŞVURU FORMU

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Personel Alımı İçin Aranan Nitelikler

Firma personel alımlarında her pozisyon için farklı özellik ve nitelik kriterlerine göre alım yapmaktadır . Fakat her personel adayında aranan başlıca özellikler şu şekilde sıralanmaktadır ;

 • Öğrenmeye ve değişime açık olması.
 • Çalışkan, işine önem veren bir birey olması.
 • Disiplinli olması.
 • En az üniversite mezunu olması.
 • Erkek adaylar için askerlik yapmış olması ya da askerlikten muaf olması.
 • Azimli olması.
 • Analitik düşünme becerisine sahip olması.
 • Teknolojiyi takip eden bir birey olması.

Kütahya Porselen İş Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Kütahya Porselen işe alım süreciniz başladığında yapmanız gereken tek şey iş başlangıcı için sizden istenen belgeleri en kısa sürede temin etmenizdir. İstenen genel belgeler ise şu şekildedir ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi 
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı 
 • 4 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Erkek Adaylar için Terhis veya Tecil Belgesi

Kütahya Porselen Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Kütahya Porselen personel maaşları çalışılan pozisyona göre farklık göstermekle beraber en düşük personel maaşı 11500 TL den başlamaktadır .

Firmanın sunmuş olduğu çalışma şartları şu şekildedir;

 • Arçelik Çalışma Saati : 8.5 Saat
 • Haftalık izin hakkı : 2 Gün
 • Yıllık İzin Hakkı  : 14 Gün
 • Doğum İzni Hakkı
 • Bayram İzni :  4 – 9 Gün
 • Prim Hakkı

Kütahya Porselen İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Kütahya Porselen Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Kütahya Porselen engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2022 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu