Restoranlar

KFC İş Başvurusu – En Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

KFC İş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği KFC İş İlanları yayınlandı! KFC İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları KFC insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve KFC 2023 İş Başvurusu Formu sayfamızda! 

KFC iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. KFC iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? KFC çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık .

KFC İş Başvurusu
KFC İş Başvurusu

KFC Hakkında 

KFC, başarılarla dolu uzun tarihi ve yenilikçi yaklaşımıyla dünya çapında bir tavuk restoranı zinciridir.

Hikayesi 90 yılı aşkın süre önce Albay Harland Sanders’ın 11 baharatlı gizli bir tarif geliştirmesiyle başlayan marka, bugün hala aynı tarif ve pişirme yöntemiyle hazırlanan benzersiz tavuklarını dünyanın 145 ülkesinde 25.000’den fazla noktada, tavuk severlerle buluşturuyor.

KFC’yi klasik hızlı servis restoranlarından ayıran en önemli özelliği; tüm yiyeceklerin usta şefler tarafından taptaze tavuklar ile günlük olarak titiz bir süreçle hazırlanmasıdır.

Dünyanın en ikonik tavuk restoran zinciri olan KFC, 1989 yılında Türkiye’de ilk restoranını İstanbul‘da açtı. Bugün İŞ Gıda çatısı altında ülkemizde 40’tan fazla ilde, 5.500’ü aşkın çalışanıyla, 200’den fazla restoranda hizmet veren marka, Türkiye’yi parmak ısırtan lezzetlerle buluşturmaya devam ediyor.

 • Ülkemizde ilk KFC Restoranı 1989 yılında İstanbul’da faaliyet göstermeye başladı
 • KFC Türkiye 40’dan fazla şehirde 200’den fazla restoran ile hizmet vermektedir. 
 • Her gün 12 milyon kişi KFC’nin enfes tavuklarının tadına bakıyor!
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Gıda/Restaurant
Çalışan Sayısı 5.500+
Şube Sayısı 200+
Kuruluş Tarihi 1952
Firma İnternet Sitesi www.kfcturkiye.com

KFC İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023  

Dünya’nın ve Ülkemizin en restoran zincirlerinden biri olan KFC  2023 yılı itibarıyla 5.500’den fazla insana iş imkanı sağlamaya devam ediyor .  KFC büyümeye ve Ülke istihdamına sağladığı katkıyı artırarak devam ediyor. 

Artan talebi karşılayabilmek ve büyümeye devam etmek adına Personel alımına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da devam eden KFC Başta İstanbul , Ankara , İzmir  ve diğer birçok şehirde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu . 

KFC bünyesinde çalışmak isteyen ve bu kapsam da araştırmalar yapan personel adayları  KFC İş Başvurusu ile ilgili bir çok detayı yazımızın devamında bulabilirler. 

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Binlerce insana iş imkanı sağlayan ve büyüme hedefleri doğrultusunda hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarına devam eden KFC Personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Üretim Elemanı
 • Depo Yetkilisi
 • Depo Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Elektrik Bakım Teknisyeni
 • Sevkiyat Şoförü
 • Satış Temsilcisi
 • Part Time Satış Temsilcisi 
 • Bölge Satış Temsilcisi 
 • Muhasebe Uzmanı
 • Mutfak Görevlisi 
 • Servis Görevlisi 
 • Restoran Müdürü 

KFC İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

KFC iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan KFC İş İlanlarıdır . KFC İş Başvurusu Kariyer.net KFC İş İlanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan KFC İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise  https://kfcturkiye.com/kfc-kariyer resmi internet sitesi üzerinde bulunan İş Olanakları sayfasıdır . KFC İş Olanakları sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden KFC İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

KFC İş Başvuru Formu 

KFC İş Başvuru Formu

 KFC İş Başvurusu yapmadan önce KFC İş Başvuru Formu doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır . Bu önemli noktalar ise şu şekildedir;

 • KFC İş Başvurunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.
 • Geçmiş İş tecrübelerinizi yazarken Başvuru yaptığınız pozisyon ile ilgili olanları öne çıkarın
 • Almış olduğunuz eğitim , seminer , kurs ve sertifikalarınızı eksiksiz olarak yazın
 • En önemlisi ise Özgeçmişinize bir tanıtım yazısı mutlaka ekleyin

Yukarıdaki noktalar KFC İş Başvuru Formu doldururken çok önemlidir . İşe alım ihtimalinizi önemli oranda artırabilirsiniz.

KFC İnsan Kaynakları 

KFC İnsan Kaynakları, şirketin çalışanlarının işe alım, eğitim, gelişim, performans değerlendirmesi, kariyer fırsatları ve diğer insan kaynakları süreçlerini yönetir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, genellikle aşağıdaki yöntemleri kullanarak KFC ile iletişime geçebilir:

 1. İnternet Üzerinden Başvuru: KFC, iş başvurularını genellikle kendi web sitesi üzerinden kabul eder. KFC’nin resmi web sitesinde kariyer veya insan kaynakları sayfasına erişerek, açık pozisyonları inceleyebilir ve çevrimiçi başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 2. Restoranlara Başvuru: KFC restoranlarında çalışmak isteyen adaylar, ilgili restoranlara giderek doğrudan başvuruda bulunabilirler. Bu durumda, bir başvuru formu doldurmanız ve gerekli belgeleri teslim etmeniz istenebilir.

 3. İş İlanları ve Kariyer Siteleri: KFC, iş ilanlarını kendi web sitesi yanı sıra iş ilanı platformları ve kariyer siteleri üzerinde de yayınlayabilir. Bu platformlarda KFC’nin açık pozisyonlarına başvurabilirsiniz.

 4. İnsan Kaynakları ile İletişim: KFC İnsan Kaynakları departmanına doğrudan başvurularınızı iletebilir veya daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. İnsan Kaynakları departmanının iletişim bilgileri, KFC’nin resmi web sitesinde veya iş ilanlarında genellikle yer alır.

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

İşe Girişte Gerekli Evraklar

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Belgesi
 • İkametgah
 • Asgari geçim indirimi formu
 • Sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Vukuatlı nüfus sureti
 • E-devlet çalışma dökümü (sigortalılık dökümü)

KFC Personel Maaşları ve Yan Haklar 

KFC iş değerleme sonucunda belirlenmiş olan ücret sınıfı sistemine ve piyasa araştırmasına dayanan adil bir ücret politikasını benimser. Uluslararası sistemler kullanılarak pozisyonların şirkete katkısı, kritikliği gibi değerler doğrultusunda geliştirilen ücret politikası; piyasa koşulları, sektörel unsurlar ve ülke ekonomisindeki değişimler göz önüne alınarak güncellenir. 

2023 Yılı itibarıyla KFC bünyesinde çalışanlar için belirlenen en düşük KFC Personel Maaşı 12500 TL olarak belirlenmiştir. 

KFC Çalışma Şartları

KFC Genel müdürlük çalışma saatleri haftanın 6 günü 8 saat olacak şekilde belirlenmiştir. Üretim tesisi çalışanları ve Restoran çalışanları ise haftanın 6 günü 3 vardiya olacak şekilde günlük 8 saat çalışmaktadır. İzin günleri ise hafta içi 1 gün olarak belirlenmiştir. 

KFC Güncel İş İlanları Haziran 2023

İzmir/Urla KFC Restoran Yöneticisi İş İlanı

İzmir URLA’ da açılacak restoranlarımız için Restoran Genel Müdürü ve Vardiya Müdürü arıyoruz.   

Senden Neler Bekliyoruz?

 • En az lise mezuniyeti
 • Benzer pozisyonda 2 yıllık deneyim
 • Vardiyalı çalışma planına uyum
 • İleri seviye iletişim kurma ve planlama becerileri
 • MS Office programlarına hakimiyet
 • Erkek adaylarımız için askerlik görevinin tamamlanmış olması

İş Tanımında Neler Var?

 • Dünya’nın en büyük mutfaklarından birinde satış, kârlılık ve diğer operasyonel standartları sağlamak
 • Kurum kültür ve prosedürlerine uygun hareket edilmesi için vardiya denetimlerini gerçekleştirmek
 • Kalite güvence, misafir memnuniyeti ve temizlik standartları gibi alanlara maksimum hassasiyet gösterip gerektiğinde hızlıca iyileştirme aksiyonları almak
 • Restoran  operasyonun aksamadan yürütülmesini sağlamak
İş Başvurusu 

İstanbul – KFC Analiz ve Raporlama Uzmanı İş İlanı

Genel Nitelikler

 • Üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun oldum,
 • Lisans süresince MS SQL ve ileri derecede MS Office – Excel bilgisi edindim ve öğrendiklerimi aktarmak için oldukça heyecanlıyım,
 • Planlama ve organizasyon becerilerimi geliştirdim, analitik düşünebiliyorum,
 • İş Zekası ve Veri Analitiği konularına ayrıca ilgi duyuyorum ve bu konuda kendimi geliştirmek için sabırsızlanıyorum,
 • İletişim kurmak benim işim, çalıştığım ortamı harika bir yere dönüştürebilirim,

İş Tanımı

 • Tüm iş süreçlerine ilişkin gerekli rapor ve formları oluşturabilirim, ilgili sistem geliştirmelerini yakından takip ederim,
 • Yönetim süreç ve kararlarına yardımcı olabilecek analizleri takip ederek analiz ve rapor oluştururum,
 • Sistemsel altyapı ve süreçlerin geliştirilmesi için sık sık önerilerde bulunurum,    
 • Maliyet ve verimlilik analizlerini düzenli kontrol ederim

diyorsan biz de seni bekliyorduk!

İş Başvurusu 

 


İstanbul KFC Saha Eğitim Sorumlusu İş İlanı

İş Tanımı

 • Operasyon ve ilgili birim yöneticileri ile eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi,
 • Eğitim ihtiyacına uygun içeriklerin oluşturulması ve eğitim programlarının tasarlanması,
 • Eğitimlerin plan ve organizasyonunun yapılması, verilmesi ve takip edilmesi,
 • Kurum içi (LAS & LAR) Yönetici Sertifikasyon programlarının yürütülmesi ve güncelliğinin sağlanması,
 • Eğitim kaynaklarının belirlenmesi, gerekli organizasyon-dokümantasyon süreçlerinin talep ve takip edilmesi,
 • Eğitim kayıtlarının güncel tutulması ve raporlanması,
 • Standartlar Kütüphanesi operasyonel standartlarının ve güncellemelerin takip edilmesi ve güncellenmesi,
 • Dijital Eğitim Teknolojileriyle entegre çalışılması ve videolu içeriklerde görev alınması,
 • Global içeriklerin yerelleştirilmesine destek verilmesi,
 • Eğitim ihtiyaçlarının analiz edilmesi ve restoranın mükemmelliğinin sağlanması için takvim ve kontrol listesine göre restoran ziyaretleri yapılması,
 • Şirket içinde bir proje grubu veya komiteye (Disiplin, Kriz Yönetimi, KVKK, 4D vb.) dahil olunan durumda gerekli görev ve sorumlulukların yerine getirilmesi.

Genel Nitelikler

 • Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun,
 • Benzer pozisyonda minimum 2 yıl deneyimli (Sektörel deneyimde, QSR veya Perakende deneyimi avantaj sağlamaktadır.),
 • MS Office Programlarını aktif olarak kullanabilen,
 • Tercihen B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen,
 • Seyahat engeli olmayan,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,
 • Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,
 • Motivasyonu ve iletişim becerileri yüksek,
 • Takım çalışmasına yatkın,
İş Başvurusu 

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

 


KFC İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

KFC Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
KFC İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
KFC part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

KFC İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
KFC iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple KFC iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

KFC Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. KFC maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

KFC Genel Müdürlük İletişim Bilgileri 

KFC TÜRKİYE MÜŞTERİ HİZMETLERİ :444 3 555

 GENEL MERKEZ

Adres : Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak, İŞ Plaza, No:1 Beykoz İstanbul, Kavacık 34805 , Türkiye  

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu