Genel

Karel İş Başvurusu – Karel Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

Karel İş İlanları Yayınlandı ! Karel İş Başvurusu , Personel Alımı Yapılacak Şehirler ve Açık pozisyonlar gibi bir çok bilgiye Karel İş İlanları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İş arayan personel adayları için birçok farklı şehirde iş ilanları yayınlayan Karel Elektronik geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da Personel alımlarına devam ediyor . İş ilanlarına geçmeden önce Karel hakkında genel bilgilere göz atalım .

 • Karel İş Basvurusu 
 • İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? 
 • Karel İş İlanları 
 • Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar 
 • Personel Alımı Yapılacak Şehirler 
 • Karel Çalışma Şartları 
 • Personel Maaşları 
 • Karel Çalışma Saatleri 
Karel İş Başvurusu
Karel İş Başvurusu

Yazımızda Karel Elektronik İş ilanları ile Karel iş başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan bilgileri derledik. Eleman alımı yapan Karel çalışma şartları, Karel personel maaşları, Aranılan özellikler, açıktaki iş pozisyonları ve Karel İş başvuru şartları dahil olmak üzere gerekli olan bütün bilgileri Karel İş İlanları Sayfamızda bulabilirsiniz.

Karel Elektronik Hakkında

Karel, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, Türkiye’de elektronik telefon santrali pazarını yaratmış, bu pazara PBX ürünleri kazandırmış ve Türkiye’nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Karel, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir. Bugün Türkiye’nin 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç eden pazar lideri markasıdır. Dünyanın bilinen ve güvenilen kurumlarından Brand-Finance’ın hazırladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesindeki markalardan biri olarak gösterilmektedir.

Karel Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşundan biridir. 1600’ü aşkın çalışanı olan, halka açık ve şeffaf bir kurumsal yönetime sahip Karel’in başarısı, telekomünikasyon gibi büyük Ar-Ge gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan, az gelişmiş ülkelerin kullanıcı olarak bile bulunmadığı bir sektörde, gelişmiş ekonomilere sahip ülkelerin dünya devi üretici firmalarıyla rekabet ederek dünya ölçeğinde bir firma yaratması ile ölçülmektedir.

Tüm Uluslararası ve Ulusal Araştırma Kurumunu raporlarına göre PBX konusunda Türkiye’nin açık ara pazar lideridir. Bugün 700 binden fazla işletme Karel santral kullanmaktadır. Türkiye’de işyeri haberleşme trafiğinin yaklaşık %50’si Karel sistemler üzerinden gerçekleşmektedir.

Türkiye’nin en önemli Bilişim araştırması olan ve her yıl yayınlanan Bilişim 500 Araştırması sonuçlarına göre Türkiye PBX kategorisi ve Türkiye Merkezli Üretici kategorisi birincisi seçilmiştir. Uluslararası araştırma raporlarına göre ise Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazar liderliğinin yanı sıra, Avrupa’nın en büyük 3, dünyanın en büyük 15 PBX üreticisinden biridir. 81 ilinde tamamında, 300’ü aşkın Yetkili Satıcı ve Servisiyle Türkiye’nin bu alanda en yüksek penetrasyona ve etkin dağıtım kanalına sahip şirketidir.

İletişim çözümleri ile birlikte güvenlik sistemleri, apartman konuşma sistemleri, alarm sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, IP DECT haberleşme sistemleri, hemşire çağrı sistemleri gibi farklı çözümlerin entegrasyon ve  projelendirilmesiyle de sunduğu katma değeri arttırmaktadır.

Karel, ana faaliyeti olan telekomünikasyon konusunda çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz iletişim sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satmakta ve satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Başlıca ürünler, üstyapı sınıfında küçük, orta ve büyük kapasitelerde olmak üzere özel telefon santralları ve bunların çevre birimleri, IP çağrı merkezi, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları ve ara bağlantı santrallarıdır. Teknolojiyi yakından takip eden ve öncü olan Karel, en gelişmiş iletişim teknolojileri ile bunu pekiştirmiştir.

Ayrıca Karel, görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri, apartman konuşma sistemleri, bulut ve M2M pazarlarına yönelik ürün ve çözümlerin satış ve proje bazlı uygulamaları konusunda faaliyet göstermektedir. Karel ürünlerini yurtiçinde kendi yetkili satıcılarından oluşan dağıtım kanalı üzerinden, yurtdışında ise dağıtıcı firmalar üzerinden gerçekleştirmektedir.

Karel, telekomünikasyon faaliyeti kapsamında bazı tamamlayıcı ürünlerin ithalatını da yapmaktadır. Karel, çeşitli yabancı firmalarla yürütmekte olduğu işbirlikleri sayesinde, iletişim altyapısı konusunda Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler de yürütmektedir.

Karel, telekom operatörlerine ürün tedarikinin yanı sıra servis projelerinde de yer almakta, Türk Telekom ve Vodafone’a Türkiye genelinde 60 ilde saha bakım onarım hizmetleri vermektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü projeleri kapsamında bu güne kadar 40’ı aşkın yerde hizmete verilen Kent Güvenliği Yönetim Sistemleri (Mobese) kurmaktadır.

Yine benzer kapsamda Savunma Sanayi Müsteşarlığı projesi altında İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep gibi büyük il merkezlerindeki Kent Güvenliği Yönetim Sistemlerinin montajı ve devreye alınması işleri Kurumsal Projeler Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yine bu grup tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi olarak Edirne ve Çorum Osmancık’ta kurulan gelir paylaşımı esasına göre Kırmızı Işık İhlal ve Hız İhlal sistemleri benzeri TEDES projeleri gerçekleştirilmektedir.

Bir elektronik sistem üreticisi olan Karel, bu faaliyet alanıyla ilgili ağırlıklı olarak beyaz eşya elektroniği tasarımı ve üretimi konusunda çalışmaktadır.

Karel İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları 

Karel Bugün itibari ile binlerce personeli ve üretim tesisleriyle hizmet vermeye ve Personel alımı yapmaya devam ediyor. 2023 yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi için açılacak olan yeni departmanlar ve pozisyonlarda görevlendirilmek üzere Bir çok farklı pozisyon için  Karel İş İlanları Yayınlanmaya devam ediyor. Peki Karel İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar hangileri ? Hangi şehirlerde Personel Alımı Yapılacak ?

Karel İş Başvurusu Yapılabilecek Pozisyonlar

Karel Elektronik bünyesinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak ve İş Basvurusu yapılabilecek pozisyonlar şu şekildedir ;

 • Teknik Eğitim Elemanı
 • Proje Mühendisi
 • Proje Planlama Mühendisi
 • Yazılım Geliştirme Uzmanı
 • Satış Mühendisi
 • Satın Alma Uzmanı
 • Satın Alma Uzman Yardımcısı
 • Otomatik Dizgi Teknisyeni
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
 • Elektronik Üretim Teknisyeni
 • Çağrı Merkezi Görevlisi
 • GSM Teknisyeni
 • Satış Uzmanı
 • Saha Operasyonları Teknisyeni
 • Şoför
 • Temizlik Görevlisi

Karel Elektronik İş İlanları İşbaşvurum.net dışında çeşitli kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır.  Karel İs Başvurusu yaparak , Karel bünyesinde çalışmak ve kariyerini bu yönde inşaa etmek isteyenler için aranan genel nitelikler ise şu şekilde sıralanabilir ;

 • Tecrübeli veya Tecrübesiz
 • Yaratıcı
 • Dinamik
 • İnsan İlişkileri Kuvvetli
 • Dış Görünüşüne Özen Gösteren
 • Sektörde Kariyer Hedefleyen
 • Erkek Adaylar İçin Askerlikle ilişiği olmayan

İşe Giriş İçin Gereken Evraklar

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Belgesi
 • İkametgah
 • Asgari geçim indirimi formu
 • Sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Vukuatlı nüfus sureti

Karel İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Karel İş Başvurusu farklı kanallar üzerinden yapılabilmektedir . Karel İş İlanları  ihtiyaç duyulan dönemlerde İnsan kaynakları tarafından kariyer sitelerinde ve İşkur aracılığı ile yayınlanır . Tarım Karel İş İlanları başta Kariyer.net olmak üzere birkaç kariyer sitesinde daha yayınlanır. İş Başvurunuzu Kariyer.net Tarım Kredi İş İlanları sayfası üzerinde yayınlanan ilanlar üzerinden yapabilirsiniz. ,

Peki kariyer siteleri dışında Karel Elektronik İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? derseniz . Bunun cevabı ise Karel kurumsal web sitesi İnsan kaynakları sayfasında bulunan İş Başvuru Formudur. İnsan kaynakları sayfasında bulunan İş Başvuru Formu’nu doldurup  Karel İnsan Kaynakları departmanına iletebilirsiniz.

Son olarak , Karel İş İlanlarının işkur üzerinden de yayınlandığından bahsetmiştik . İşkur Karel İş ilanlarını takip ederek . Sayfada belirtilmiş olan şartlar dahilinde iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Karel İnsan Kaynakları

Karel İnsan Kaynakları, şirketin çalışanlarının işe alım, eğitim, gelişim, performans değerlendirmesi, kariyer fırsatları ve diğer insan kaynakları süreçlerini yönetir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, genellikle aşağıdaki yöntemleri kullanarak Karel ile iletişime geçebilir:

 1. İnternet Üzerinden Başvuru: Karel, iş başvurularını genellikle kendi web sitesi üzerinden kabul eder. Karel’in resmi web sitesinde kariyer veya insan kaynakları sayfasına erişerek, açık pozisyonları inceleyebilir ve çevrimiçi başvuru formunu doldurabilirsiniz.
 2. İş İlanları ve Kariyer Siteleri: Karel, iş ilanlarını kendi web sitesi yanı sıra iş ilanı platformları ve kariyer siteleri üzerinde de yayınlayabilir. Bu platformlarda Karel’in açık pozisyonlarına başvurabilirsiniz.
 3. İnsan Kaynakları ile İletişim: Karel İnsan Kaynakları departmanına doğrudan başvurularınızı iletebilir veya daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. İnsan Kaynakları departmanının iletişim bilgileri, Karel’in resmi web sitesinde veya iş ilanlarında genellikle yer alır.

Karel Elektronik İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Karel Güncel İş İlanları

Ankara Karel Satın Alma Uzman Yardımcısı İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinden mezun,
 • Elektronik Hammadde satın alımında tercihen tecrübeli,
 • Okuma/yazma/konuşmada iyi derecede İngilizce bilip, iletişim kurabilen,
 • Ms Office programlarına hakim,
 • Tercihen Oracle/SAP ERP kullanmış,
 • Müzakere yeteneği kuvvetli,
 • İletişim yeteneği güçlü, takım çalışmasına yatkın,
 • Problem çözme ve analiz yeteneği güçlü,
 • Kendini sürekli geliştiren,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,

İŞ TANIMI

Şirketimizin Sincan O.S.B. ‘de faaliyet gösteren Üretim Tesisi bünyesinde, elektronik hammadde satın alımından sorumlu takımda görev almak üzere;

 • Sorumluluğunda olan malzemeler için teklif almak, teklifleri değerlendirmek ve siparişe dönüştürmek. Siparişleri takip etmek ve belirlenen zamanda en uygun yolla gelmesini sağlamak.
 • Yurtiçi ve yurtdışı üretici ve satıcı firmalarla görüşmeler yapmak,
 • Kendi uzmanlık alanındaki malzeme fiyatlarını sürekli kontrol ederek düşük maliyetli alternatif malzemelerle ilgili araştırmalar yapmak,
 • Yöneticisinin yönlendirmesi ile alternatif firmalar yönünde çalışmalar yaparak ilgili bölümle koordinasyon içerisinde olmak,
 • İş Geliştirme Departmanlarına maliyet oluşumunu teminen hammadde fiyatlarının belirlenmesinde destek olmak,
 • Bölüm içi verimliliğin ve kalitenin arttırılması için çalışmalar yapacak takım arkadaşı aranmaktadır.
İş Başvurusu 

Benzer İş İlanları
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

İşkur Karel İş Başvurusu 

Karel Elektronik bazı dönemlerde İşkur üzerinden de İş ilanları yayınlamaktadır. Bu iş ilanlarını İşkur internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Güncel İşkur Karel İş Başvurusu ve İş İlanlarına Aşğıda Ulaşabilirsiniz. İşkur Karel iş ilanları güncel olarak isbasvurum.net üzerinden yayımlanır.

İşkur Karel İş Başvuru Formu 

Karel Personel Maaşları

Karel bünyesinde çalışmak için araştırma yapanların en çok merak ettiği konulardan birisi de tabiki Karel personel maaşlarıdır. Karel ne kadar maaş veriyor ? Firma bünyesinde çalışanların maaşları en az asgari ücret seviyesinden başlamaktadır. Asgari ücrete gelecek olan zammı da göz önünde bulundurursak İşe yeni başlayan bir personel tahminlere göre 6500 ile 8500 TL arasında bir maaş alacak.

Yukarıda verilen maaş rakamları sektörü ortalaması göz önüne alınarak verilmiştir . Karel Personel Maaşları ve diğer hak edişleri ile ilgili net ve kesin bilgiler yalnızca firma tarafından verilebilmektedir.

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu