Mağazalar

İKEA İş Başvurusu – İKEA Güncel İş İlanları 2023

İKEA İş Başvurusu

İçindekiler

2023 İkea iş ilanları yayınlandı! İkea İş başvurusu , İkea İş Başvuru Formu  ve personel alımı yapılacak açık iş pozisyonları İkea tarafından  güncellenmeye devam ediyor. İkea iş Başvurusu ve İkea İş ilanları ile ilgili tüm detaylar İkea İş Başvurusu Sayfamızda.

Özellikle son yıllarda yaptığı yatırımlarla Alışveriş denince ilk akla gelen firmalardan biri olan İkea Türkiyenin tüm noktalarında müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet götürebilmek amacıyla yatırımlarına ve bu kapsamda personel alımlarına devam ediyor. Sayfamızda İnceleyeceğimiz Başlıklar ise şu şekildedir ;

 • İkea İş İlanları
 • İkea İş Başvurusu
 • İkea Moto Kurye İş Başvurusu
 • Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar
 • İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İkea İş Başvurusu konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabileceksiniz.  Peki İkea Hangi pozisyonlar için personel alacak? Personel Alımı yapılacak şehirler hangileri?  İkea İş Başvurusu Nasıl Yapılır? tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında.

IKEA Hakkında

IKEA, 1943 yılında dolma kalem, cüzdan ve fotoğraf çerçevesi gibi ürünler satan 17 yaşındaki Ingvar Kamprad tarafından kuruldu. Ingvar, taşlık ve engebeli bir yer olmasıyla bilinen Småland’de büyümüştü. O zamanlar halkın birçoğu küçük imkanlarla idare etmek durumundaydı; yok denecek kadar az imkanla mümkün olabildiğince çok şey yapmaya çalışıyordu. Tam da bu yüzden gündelik problemleri çözmeye yönelik “pratik” yaklaşımlar kullandıkları bilinen Småland sakinlerinin idareli ve yenilikçi insanlar olduğu söylenir. İşte geçmişten gelen bu miras, IKEA’nın çalışma tarzı ve başarısının ardındaki sırra ilişkin fikir veren noktalardan biridir.

IKEA, kurucusu Ingvar Kamprad’ın, büyüdüğü çiftlik Elmtaryd’ın ve ismi Agunnaryd olan köyünün ilk harflerinden meydana gelmektedir.

İKEA İş Başvurusu
İKEA İş Başvurusu
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 3.500+
Şube Sayısı  392
Kuruluş Tarihi 1943
Firma İnternet Sitesi https://www.ikea.com.tr/

İKEA İş Başvurusu ve İş İlanları 2023

Alışverişin önde gelen markalarından olan İKEA yukarıda da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi 2023 yılında da işe alımlara hız kesmeden devam ediyor. Yıl sonu kampanyaları ile adından söz ettiren İKEA yaşanacak olan yoğunluğu da göz önünde bulundurarak yeni iş pozisyonları yaratarak birçok şehir için İş ilanlarını yayınladı. Peki personel alımı yapılacak olan şehirler hangileri ?

Başta istanbul olmak üzere Ankara , İzmir başta olacak şekilde  birçok şehirde İlgili pozisyonlar personel alımı yapacak. İKEA İş Başvurusu Sayfamızda Yayınlanacak olan bu ilanlar ve açık pozisyonlar hangileri ?

Personel Alımı Yapılacak Açık Pozisyonlar

İKEA bünyesinde farklı departmanlar ve pozisyonlar için birçok iş ilanı yayınlanacak. Firma bünyesinde çalışmak isteyen ve bu kapsamda araştırmalar yapan personel adayları için yayınlacak olan İş ilanları ve açık pozisyonlar şu şekildedir;

 • İKEA Depo Görevlisi
 • Bölge Satış Yöneticisi
 • Taşıyıcı Alım Uzmanı
 • Filo Operasyon Uzmanı
 • Bölge Yöneticisi
 • Muhasebe yetkilisi
 • Finans Uzmanı
 • Bölge Yöneticisi
 • Sosyal Medya Uzmanı
 • Bilgi İşlem Yetkilisi
 • E Ticaret Uzmanı
 • Kasiyer
 • Satış Temsilcisi
 • Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
 • Montaj Elemanı
 • Part Time Satış Danışmanı

İKEA Part Time İş Başvurusu

İkea tüm mağazaları ve genel müdürlük bünyesinde tam zamanlı çalışanlarına ek olarak iş yükünü hafifletmek adına part time personeller de çalıştırmaktadır .

Özellikle mağazalarda part time satış danışmanı ve farklı pozisyonlarda görev alacak personeller işe alınmaktadır . İKEA Part time iş başvurusu yapmak isteyen personel adayları Aşağıdaki link üzerinden İKEA Part time iş ilanlarını inceleyebilir ve iş başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler.

İKEA Part Time İş Başvurusu 

İKEA İş Başvuru Formu ve İş Başvurusu

İKEA güncel iş ilanlarını linkedin üzerinden kariyer.net üzerinden ve kendi insan kaynakları ile oluşturduğu kariyer sitesinden yayımlamaktadır. Bu iş ilanlarına yayımlanan yerlerden başvurabileceğiniz gibi İKEA Resmi Kariyer sitesinden de başvuru yapabilirsiniz.

Bir işe başvuru yapmanın en iyi yolu o şirketin direkt olarak kendi insan kaynakları ile kontak kurmaktır. Yani başvuru yapmak istiyorsanız size vereceğimiz İKEA resmi kariyer sitesinden iş ilanlarını görebilir ve direk Trendyol’un kendi kariyer sitesi üzerinden İş başvuru formu doldurabilirsiniz. İKEA İş Başvurusu yapmak isteyenler için detaylar …

İKEA İş Başvuru Formu 

İKEA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İKEA iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan İKEA İş İlanlarıdır . İKEA İş Başvurusu Kariyer.net İKEA İş İlanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan İKEA İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise https://www.ikea.com.tr/ikea-da-is-firsatlari resmi internet sitesi üzerinde bulunan İş Olanakları sayfasıdır . İKEA İş Olanakları sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden İKEA İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

Özellikle İKEA Home Office İş ilanlarına başvuru yapan kişilerin mülakatları bilgisayar üzerinden gerçekleşmektedir.  İş Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde işe giriş için gereken evraklar ise şu şekildedir;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Mezuniyet Belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Kan Grubu Kartı
 • Sağlık Raporu
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Sabıka Kaydı ve Adli Sicil Kaydı
 • Askerlik Durum Belgesi
 • İkametgah Belgesi
İKEA İş Başvuru Formu

İKEA İş Başvurusu – Dikkat edilmesi gerekenler 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

IKEA İnsan Kaynakları

IKEA, uluslararası bir mobilya ve ev eşyaları perakende şirketidir. İnsan kaynakları departmanı, şirketin insan kaynakları politikalarını yönetir ve çalışanların işe alım, eğitim, kariyer gelişimi, performans yönetimi, ücretlendirme ve çalışma koşulları gibi konularda destek sağlar.

IKEA’nın insan kaynakları departmanı, işe alım sürecinden sorumludur. Şirket, uygun adayları bulmak için ilanlar yayınlarken, mülakatlar yapar ve seçme sürecini yönetir. Ayrıca yeni çalışanları işe alırken, iş sözleşmeleri, yetki belgeleri ve gizlilik sözleşmeleri gibi belgeleri hazırlarlar.

Çalışanların eğitimi ve gelişimi de insan kaynakları departmanının sorumluluğundadır. IKEA, yeni çalışanlara oryantasyon programları sunar ve sürekli eğitimlerle çalışanların becerilerini geliştirmelerini sağlar. Ayrıca, kariyer gelişimi için farklı eğitim ve eğitim fırsatları da sunulabilir.

Performans yönetimi, insan kaynakları departmanının bir diğer önemli görevidir. IKEA, çalışanların performansını değerlendirir, geri bildirim sağlar ve hedeflere ulaşmaları için destek verir. Performans değerlendirmeleri, terfi ve maaş artışı gibi süreçlerde insan kaynakları departmanı aktif rol oynar.

Ücretlendirme ve yan haklar da insan kaynakları departmanının gözetimi altındadır. IKEA, çalışanların adil ve rekabetçi bir ücret almasını sağlamak için ücret politikalarını belirler ve yan haklarla ilgilenir.

IKEA’nın insan kaynakları departmanı aynı zamanda işyeri ilişkileri, işçi sağlığı ve güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konularla ilgilenir ve ilgili yasalara uyum sağlar.

Ancak, IKEA’nın insan kaynakları uygulamaları ve politikaları zaman içinde değişebilir. En güncel bilgilere IKEA’nın resmi web sitesi veya insan kaynakları temsilcileri aracılığıyla ulaşmanız önemlidir.


Benzer İş İlanları
DeFacto İş Başvurusu! 2023 !
Penti İş Başvurusu 2023
Fenerbahçe İş Başvurusu 2023
Turkcell İş Başvurusu Formu
Vodafone İş Başvurusu!
Türk Telekom İş Başvurusu 2023 !
İKEA İş Başvurusu! 2023 !
Ülker İş Başvurusu 2023 !
Koçtaş İş Başvurusu Formu 2023 !
Arçelik İş Başvurusu 2023 !

İKEA İş İlanları


İzmir İKEA Part Time İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

IKEA Türkiye olarak biz, çoğunluk için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak vizyonu ile çalışan, birlikte çalışmaktan keyif alan, sade ve dürüst bir hayat görüşünü benimsemiş, birlikte öğrenen ve gelişen bir ekibiz.

Eğer sen de bizimle aynı heyecanı taşıyor ve değerlerimizi paylaşıyorsan, seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

 • En az lise mezunu
 • Dinamik ve güleryüzlü
 • Yüksek iletişim becerisine sahip
 • Öğrenmeye ve bilgiyi paylaşmaya istekli
 • Problem çözme yeteneğine sahip
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek

İŞ TANIMI

 • Alışverişini tamamlayan müşterileri güleryüzle karşılayacak,
 • Günlük kasa nakit akışını hatasız, çalışma prensiplerine uygun, hızlı ve güvenilir olarak gerçekleştirebilecek,
 • Part Time (yarı zamanlı) çalışabilecek,
 • Dinamik ve güleryüzlü part time çalışma arkadaşları arıyoruz.
Başvur 

IKEA Bursa Part Time Satış Ekip Üyesi İş İlanı

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • En az lise mezunu veya üniversite öğrencisi
 • Haftada 3 gün çalışabilecek 
 • Tercihen satış tecrübesi olan
 • Dinamik ve güleryüzlü
 • Yüksek iletişim becerisine sahip
 • Öğrenmeye ve bilgiyi paylaşmaya istekli
 • Problem çözme yeteneğine sahip
 • Esnek çalışma saatlerine ve vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek
 • Askerlik görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli (bay adaylar için)

İŞ TANIMI

Satış Ekip Üyeleri, IKEA Bursa Mağazası satış ekibinin bir üyesidir ve sorumlu oldukları bölümün Satış Grup Liderlerine bağlı olarak çalışırlar.

 • Ürün özellikleri ve sağlayacakları faydalar hakkında detaylı iş bilgisine sahip ve bu bilgiyi müşterilerle paylaşacak,
 • IKEA kültürünün güçlü olduğu, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın bağlılıklarına değer verilen ve önemsenen bir ortam yaratacak,
 • Perakende sektöründe kariyer yapmayı hedefleyecek,
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak görev yaptıkları bölümün satış hedeflerini gerçekleştirecek,
 • Reyonunun düzenini sağlayacak,
 • Ortaya çıkacak projeler ve görevler için sorumluluk alacak
İş Başvurusu 

İKEA Engelli İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

IKEA Türkiye olarak biz, çoğunluk için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak vizyonu ile çalışan, birlikte çalışmaktan keyif alan, sade ve dürüst bir hayat görüşünü benimsemiş, birlikte öğrenen ve gelişen bir ekibiz.

Eğer sen de bizimle aynı heyecanı taşıyor ve değerlerimizi paylaşıyorsan, seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

 • Tercihen Lise mezunu,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Tercihen bilgisayar kullanımına hakim,
 • Etkili sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip,
 • Esnek çalışma saatlerine ve vardiya sistemine uyumlu,
 • Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve en az % 40 oranında engel raporu bulunan.

İŞ TANIMI

IKEA Antalya mağazamız içerisindeki çeşitli departmanlarda değerlendirilmek üzere Full Time engelli takım arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.

Başvur 

İKEA Çalışma Şartları

Vardiyalı sistemde çalışan İKEA personelleri haftalık ve yıllık izin haklarına sahiptir. Günlük 8 saat çalışıp, yemek ve ara mola hakkına sahiptir. Firma çalışanları devletin güvence altına aldığı sosyal haklardan faydalanmaktadır (Doğum izni, düğün izni gibi). Vardiyalı sistemde çalışan personeller, arkadaşlarının izinli günü tam mesai ile çalışmaktadır. aynı şekilde sizin izinli gününüzde de arkadaşınız tam gün çalışmak zorundadır.

İKEA Market Çalışma Saatleri

Türkiye genelinde Birçok mağazası bulunan İKEA çalışma saatleri mağazanın bulunduğu lokasyona göre değişkenlik göstermekler beraber genel olarak çalışma saatleri şu şekildedir ;

İKEA Açılış Saati : 09:00
İKEA Kapanış Saati : 21:00

İKEA çalışanları vardiya sistemi le dönüşümlü olarak çalışmaktadırlar. Vardiyalar haftalık olarak değişir. 1. Vardiya sabah saat:8:00 – 16:00 saatleri arasında çalışmaktadır. 2. vardiya ise saat 13:00 ile 21:00 arasında çalışmaktadır . Yukarıda da bahsettiğimiz üzere vardiyalar haftada bir değişmektedir. İKEA izin günleri ise hafta içi 1 gün olacak şekilde belirlenmiştir

İKEA Personel Maaşları

İKEA şubelerinde çalışmak için araştırma yapanların en çok merak ettiği konulardan birisi de tabiki İKEA personel maaşlarıdır. İKEA ne kadar maaş veriyor ? Firma bünyesinde çalışanların maaşları en az asgari ücret seviyesinden başlamaktadır. Asgari ücrete gelecek olan zammı da göz önünde bulundurursak İşe yeni başlayan bir personel tahminlere göre 14500 TL ile 166500 TL arasında bir maaş alacak.

Mağaza müdürü ve mağaza müdür yardımcısı maaşları ise 16500 TL ile 17800 TL arasında değişmektedir.

Yukarıda verilen maaş rakamları sektörü ortalaması göz önüne alınarak verilmiştir . İKEA Personel Maaşları ve diğer hak edişleri ile ilgili net ve kesin bilgiler yalnızca firma tarafından verilebilmektedir.

IKEA İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

IKEA İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
IKEA iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde IKEA iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

İKEA Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Telefon numarası:   (0216) 528 05 55

Çağrı merkezi:   444 45 32

Firma adresi
FATİH SULTAN MEHMET MAH. BALKAN CAD. NO:62 TEPEÜSTÜ (M1 MEYDAN ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN İÇERİSİNDE) / IHLAMURKUYU / ÜMRANİYE / İSTANBUL

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu