Genel

HalkBank İş Başvurusu-Güncel İş İlanları

İçindekiler

HalkBank iş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği HalkBank İş İlanları yayınlandı!  HalkBank İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları HalkBank insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve HalkBank 2023  İş Başvurusu Formu sayfamızda!

HalkBank iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. HalkBank iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? HalkBank çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık .

HalkBank İş Başvurusu
HalkBank İş Başvurusu

HalkBank Hakkında

1918-1933: Savaşlar, ekonomik buhran ve yokluk şartlarında genç Türkiye Cumhuriyeti kurulur.

1. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve 1929 Dünya Ekonomik Buhranı; ülkemizi mal darlığı, hayat pahalılığı ve yüksek faiz baskısı altında ağır ekonomik şartların yaşandığı bir ortama sürükler. Öncelikle dengeli bir toplum yapısının gereğinin bilincinde olan genç Türkiye Cumhuriyeti, küçük esnaf ve sanatkârların desteklenmesini ve halk bankacılığının geliştirilmesini bu doğrultudaki hedefler olarak benimser.

Ancak, cumhuriyetin ilk yıllarında sermaye birikimi, üretim alanlarının kıtlığı, özel sektörün yetersizliği nedeniyle yaşanan ekonomik güçlükler, esnaf-sanatkâr ve küçük meslek sahibini teşvik edici kredi kurumlarının ortaya çıkışını engeller.

Kalıcı bir ekonomik kalkınma, sosyal denge ve toplumsal barışın korunması için uygun koşullarla esnaf-sanatkâr ve küçük meslek sahibine kaynak aktarmak ve sermaye birikimini başlatmak amacıyla Türkiye Halk Bankası 1933 tarihli ve 2284 sayılı “Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu” kapsamında kurulur, 1938 yılında faaliyete geçer.

Türkiye Halk Bankası’nın kurulmasının temelinde Büyük Önder Atatürk’ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır.” ile “Siz sanatkârların ufak dükkânları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır.” fikirleri önemli bir yer tutar ve kılavuz olur.

1938-1950: Dünyadaki gelişmelere paralel halk bankacılığı uygulaması ülkemizde de başlar.

Çeşitli dünya ülkelerindeki kooperatif hareketlerine paralel olarak gelişme gösteren halk bankacılığı, Halkbank’ın kurulmasıyla beraber ülkemizde de başlar. Banka, 1938-1950 yılları arasında finansman sağladığı Halk Sandıkları kanalıyla kredi hizmetlerini yürütür.

1950-1992: Halkbank esnaf, sanatkârlar ve küçük işletmelerin sektördeki ilk bankası oluyor.

1950 yılından sonra Halkbank’a doğrudan şube açma ve kredi kullandırma yetkisi tanınır. 1964 yılının başından itibaren sermayesini artıran ve aktif bir çalışma temposuna girerek ülke çapında şubeleşme politikası uygulayan bankanın mevduat ve kredi hacmi giderek yükselir.

Halkbank orta sınıf ve onun ekonomideki temsilcisi konumunda olan esnaf, sanatkârlar ve küçük işletmelerin sektördeki ilk bankası olur. Temel kredi politikasını öncelikle hedef kitlesinin kredilendirilmesi ve kredi kullandırma koşullarının iyileştirilmesi üzerine kuran Halkbank, faaliyetlerini yıllar itibariyle geliştirir ve bankacılık sektöründe önemli bir konuma ulaşır.

1992-2006: Türk bankacılık sektörü kabuk değiştiriyor.

1992 yılında Türkiye Öğretmenler Bankası (Töbank), 1993 yılında Sümerbank ve 1998 yılında Etibank, Halkbank’a devredilir. 2000 yılına gelindiğinde kamu bankalarının çağdaş bankacılık ve uluslararası rekabetin gereklerine göre çalışmalarını ve özelleştirmeye hazırlanmalarını sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılmaları süreci başlar.

Nisan 2001’de göreve başlayan Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu, Halkbank’ın organizasyon yapısını değiştirerek çağdaş bankacılık prensipleri ve ticari bankacılık kuralları çerçevesinde ekonomiye artı değer yaratacak, kârlı ve verimli bir kurum olması hedefiyle hareket eder.

Bu hedefe uygun olarak Halkbank’ta organizasyon yapısı, çağdaş bankacılığın ve uluslararası rekabetin gereklerine göre tamamen değiştirilir. Operasyon ağırlıklı bankacılık anlayışına müşteri odaklı pazarlama faaliyetleri eklenir.

2001 yılında Mülga Türkiye Emlak Bankası’nın 96 şubesi Halkbank’a devredilir. 2004 yılının ikinci yarısında Pamukbank, Halkbank’a devredilir. Halkbank-Pamukbank entegrasyonu bankacılık sektöründe örnek olarak gösterilebilecek şekilde, öngörülen süreden çok önce ve sorunsuz olarak gerçekleştirilir.

Yeni yapıda, müşteri segmentasyonu kapsamında, özellikle KOBİ’ler ile orta ve orta üstü gelir sahibi bireysel müşterilere ayrıcalıklı ürün ve hizmetler sunmak, müşteri odaklı, kaliteli hizmet anlayışını geliştirmek önem kazanır. Bu esnada 2000’li yıllara geçilmesi ile Türk bankacılık sektörü satın almalar, birleşmeler, yabancı yatırımcıların piyasaya girişi ile yeniden şekillenmektedir.

Bugün Halkbank

Bugün Halkbank yurt çapına yaygın şubeleri ve yurt dışı temsilcilikleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Halkbank, misyon bankası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ekonomisinin temelini oluşturan esnaf, sanatkâr ve KOBİ’lerin yanı sıra üretim, yatırım ve istihdamın artışına katkıda bulunan tüm girişimcileri çağdaş bankacılık anlayışıyla desteklemeye, sektörün güçlü ve güvenilir bankası olarak devam edecektir.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Bankacılık
Çalışan Sayısı 19.000+
Şube Sayısı 1.023
Kuruluş Tarihi 1933
Firma İnternet Sitesi www.halkbank.com.tr

HalkBank İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

2023 yılı itibarıyla yurt içinde 1.018 yurt dışında 5 şubesi, 1 ülke müdürlüğü, 3 yurt dışı temsilciliği, 4.082 ATM’si, Telefon ve İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık uygulamalarıyla ve 21.000 Çalışanıyla hizmet vermeye devam eden HalkBank , Bir çok şehirde görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor .

Başta İstanbul , Ankara , İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere farklı şehirler için HalkBank iş ilanları yayınlandı . Yayınlanan ilanlara geçmeden önce hangi pozisyonlar için Personel alımı yapıldığına göz atalım.

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere çok farklı pozisyonlar için HalkBank İş Başvurusu Yapabilmeniz mümkün . Bir çok insanın araştırdığı HalkBank Personel Alımı yapılan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Şube Müdürü
 • Kurumsal Satış Uzmanı
 • Bireysel Satış Uzmanı
 • Müfettiş Yardımcısı
 • Uzman Yardımcısı
 • Servis Görevlisi
 • Gişe Görevlisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik Görevlisi
 • Çağrı Merkezi Görevlisi

İş Başvurusu İçin Aranan Nitelikler Nelerdir ?

 • Başvuru yapacak olan personel adayının 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir .
 • En az lisan veya Ön lisans mezunu olunmalıdır.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetinin tamamlanmış veya en az 2 yıl tecilli olması gerekir .
 • Erkek adayların 30 , Kadın adayların 28 yaşını aşmamış olması .
 • Başvuru yapacak kişilerin; adli sicilleri temiz olmak zorundadır.

HalkBank Çağrı Merkezi İş Başvurusu

Genel Müdürlük ve şubeleri dışında HalkBank Çağrı Merkezi bünyesinde görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor . HalkBank çağrı merkezi  iş başvurusu yapmak isteyen ve bu kapsamda araştırmalar yapan personel adayları HalkBank Çağrı Merkezi iş başvurularını aşağıdaki link üzerinden kolaylıkla yağabilirler .

Sadece İstanbul ve Ankara değil diğer şehirlerde yaşayan personel adayları da HalkBank çağrı merkezi bünyesinde Home Office çalışmak için başvuru yapabilirler .

HalkBank Çağrı Merkezi İş Başvurusu 

HalkBank İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

HalkBank iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan HalkBank İş İlanlarıdır . HalkBank İş Başvurusu Kariyer.net üzerinde yayınlanan HalkBank iş ilanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan HalkBank İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise https://kariyer.halkbank.com.tr/ resmi internet sitesi üzerinde bulunan Açık Pozisyonlar sayfasıdır . HalkBank Açık Pozisyonlar sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden HalkBank İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

HalkBank İş Başvuru Formu 

HalkBank Staj Başvurusu 

Ülkemizin en büyük kamu bankalarının başında gelen HalkBank bünyesinde kariyerine başlamak ve HalkBank bünyesinde staj yapmak isteyen adaylara bir çok fırsat ve olanak sunulmaktadır .

Stajyer adayları yeni mezun personel adayları aşağıdaki link üzerinden HalkBank İş ilanlarını inceleyebilir ve uygun ilanlara İş Başvurusu yapabilirler.

HalkBank Staj Başvurusu

HalkBank’ta Çalışmak

Yetenek Yönetimi

Farklı yeteneklere, farklı motivasyonlara sahip olduğunu ve kendini gerçekleştirmek istediğini iyi biliyoruz.

Bunu en az senin kadar önemsiyoruz.

Yeteneklere, yatkınlıklara ve motivasyona uygun alanlarda kariyer yapmanın ve var olan potansiyelden en üst düzeyde yararlanmanın herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz.

Bilgin, becerin, deneyimin ve aldığın eğitim elbette çok önemli. Bunları kazanmak için çok çaba gösterdiğinin farkındayız. Bunlar bizim için de çok değerli. Ama asıl ilgilendiğimiz şeyin, geçmişte neler yaptığından çok, gelecekte bizimle beraber neler yapabileceğin olduğunu bilmelisin.

Kendini keşfetmek, potansiyelini açığa çıkarmak ve hedeflerine ulaşmak istiyorsan, farklı yeteneklere sahip değerlerle dolu olan ailemizde sana da bir yerimiz var.

Varlığın, burada değerli.

En büyük gücümüz, Halk’a değer katan çalışanlarımız ve onların potansiyeli. Her gün çalışanlarımızın açığa çıkarılmayı bekleyen yeteneklerini keşfetmek için uğraşıyoruz. Çünkü herkesin potansiyelinin keşfedilmeye, görülmeye ve duyulmaya ihtiyacı olduğunu biliyoruz.

Bunu deneyimlemek için doğru yerdesin.

Yan Haklar

Her zaman yanındayız.

Bankamızın kapsayıcı sağlık hizmeti ile çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin yanında oluyor, her yıl yenilenen hayat sigortasıyla yarınlarını bu günden güvence altına alıyoruz.

Beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerinin yanı sıra sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulan her türlü tanı ve tedavi işlemlerinin, en seçkin sağlık kurumlarında, mali kaygı duymadan karşılanması için kapsamlı sağlık hizmeti sunuyoruz.

“İşveren Katkılı Grup Emeklilik Planı” uygulamasıyla çalışanlarımızın yarınlarına katkı sağlıyor, gelecek planlamalarına destek oluyoruz.

HalkBank İnsan Kaynakları 

HalkBank, Türkiye’de faaliyet gösteren bir kamu bankasıdır. HalkBank’ın insan kaynakları departmanı, şirketin insan kaynakları politikalarını yönetir ve çalışanların işe alım, eğitim, kariyer gelişimi, performans yönetimi, ücretlendirme ve çalışma koşulları gibi konularda destek sağlar.

HalkBank’ın insan kaynakları departmanı işe alım sürecinden sorumludur. Şirket, uygun adayları bulmak için ilanlar yayınlar, mülakatlar yapar ve seçme sürecini yönetir. İşe alım süreci boyunca, adayların niteliklerine, deneyimlerine ve uygunluğuna dikkat ederler. HalkBank, genellikle açık pozisyonlara ilişkin başvuruları resmi web sitesi üzerinden kabul etmektedir.

Çalışanların eğitimi ve gelişimi de HalkBank’ın insan kaynakları departmanının sorumluluğundadır. Şirket, yeni çalışanlara oryantasyon programları sunar ve sürekli eğitimlerle çalışanların becerilerini geliştirmelerini sağlar. Kariyer gelişimi için farklı eğitim ve yükselme fırsatları da sunulabilir.

Performans yönetimi, insan kaynakları departmanının bir diğer önemli görevidir. HalkBank, çalışanların performansını değerlendirir, geri bildirim sağlar ve hedeflere ulaşmaları için destek verir. Performans değerlendirmeleri, terfi ve maaş artışı gibi süreçlerde insan kaynakları departmanı aktif rol oynar.

Ücretlendirme ve yan haklar da HalkBank’ın insan kaynakları departmanının gözetimi altındadır. HalkBank, çalışanların adil ve rekabetçi bir ücret almasını sağlamak için ücret politikalarını belirler ve yan haklarla ilgilenir. Ücretlendirme politikaları genellikle banka sektörü standartlarına uygun olarak belirlenir.

HalkBank’ın insan kaynakları departmanı aynı zamanda işyeri ilişkileri, işçi sağlığı ve güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konularla ilgilenir ve ilgili yasalara uyum sağlar.

Ancak, HalkBank’ın insan kaynakları uygulamaları ve politikaları zaman içinde değişebilir. En güncel bilgilere HalkBank’ın resmi web sitesi veya insan kaynakları temsilcileri aracılığıyla ulaşmanız önemlidir.

 

HalkBank Personel Maaşları ve Sunulan Olanaklar

HalkBank bünyesine yeni alınacak personelin ücretleri, günün şartları ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak belirlenmektedir . HalkBank Personelleri için belirlenen çalışma şartları ise şu şekildedir  ;

 • İkramiye Hakkı 
 • Performans primi Hakkı 
 • Temettü Hakkı 
 • Çeşitli tazminat ve yardımlar 
 • Sağlık Sigortası Olanağı 
 • Takdirname ve ödül
Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

HalkBank İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

HalkBank Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
HalkBank İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
HalkBank part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Halk Bank İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Halk Bank iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Halk Bank iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz

HalkBank Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. HalkBank maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Halkbank İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Halkbank iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Halkbank iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

HalkBank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Halkbank Dialog : 0850 222 0 400
Kurumsal Dialog Hattı : 0850 222 0 401

Genel Müdürlük (Batı Ataşehir)

Adres
Barbaros Mahallesi, Şebboy Sokak No:4/1 34746 Ataşehir / İstanbul

İletişim

Tel :  (0216) 503 70 70
Faks :  (0212) 340 93 99

 

Genel Müdürlük Ek Hizmet (Batı Ataşehir)

Adres

Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2A Emlak Konut Binası A Blok 34746 Ataşehir/İstanbul


Genel Müdürlük Ek Hizmet (Batı Ataşehir-2)

Adres: Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. WBC Binası No:9  34746 Ataşehir/İstanbul

Genel Müdürlük Ek Hizmet (Ankara)

Adres
Söğütözü Mahallesi 2180 Cadde No:63 C Blok Çankaya/Ankara

İletişim

Tel :  (0216) 503 70 70
Faks :  (0212) 340 93 99

Denetim Mercii: BDDK

Adres

Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İSTANBUL

Tel:  (0212)214 50 00 _ 01
Faks:   (0212)216 09 92
E-posta:   [email protected]

www.bddk.org.tr

Bankamız KEP Adresleri

TURKKEP
[email protected] (Haciz bildirimleri için)
[email protected] (Bilgi ve belge talepleri için)

TNB KEP
[email protected] (Haciz bildirimleri için)
[email protected] (Bilgi ve belge talepleri için)için)

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu