Mağazalar

Evkur İş İlanları 2023 ! Evkur İş Başvurusu ve Personel Maaşları

İçindekiler

Evkur İş Başvurusu yapmak isteyen personel adayları için Yayımlanan iş İlanları Evkur İş Başvurusu Sayfalarımızda.. Evkur Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar , Evkur İş İlanları ve Evkur İş Başvuru Formu hakkında tüm  detaylar yazımızın devamında .

Faaliyetine, 1972 yılında Murat Halı Mağazaları adı altında başlayan firmamız; değişen vizyonu ile 1987 yılında perakende mağazacılığına ilk adımı atmıştır. EVKUR Markası’nın ilk örneğini oluşturan Murat Halı Mağazaları, 1994 yılında ismini EVKUR ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ olarak değiştirmiştir. 1987 yılında tek mağaza ile başladığımız bu sektörde; bugün 25’i İstanbul’da, 64’ü de Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde olmak üzere toplam 89 mağazamızla 42 ilde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

1987 yılında sadece halı satışı yapan firmamız, bugün müşterilerine en çok güven duyulan uluslararası ve yerli markaları; cep telefonu, bilgisayar, elektronik, beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, ısıtma-soğutma, spor aletleri, çelik, zücaciye, porselen, ev tekstili, halı, mobilya, kozmetik ve iç giyim ana gruplarından oluşan 68.000 çeşit ürün gamı sunmaktadır. Çok katlı yürüyen merdivenli mağazalarımız müşterilerimizin alışveriş esnasındaki tüm konfor ve memnuniyeti düşünülerek tasarlanmıştır.

Müşterilerimize sunduğumuz nakit ve kredi kartlı ödeme seçeneklerimizin yanında; grup şirketimiz olan Evkur Finansman A.Ş. tarafından 36 aya varan tüketici finansman kredisiyle alışveriş imkanı sunulmaktadır. Kaliteli hizmetimiz, kendimize özgü mağaza konseptimiz, 88 mağaza, 240.000 m² kapalı alan ve 4.200 çalışanımızla, EVKUR olarak Türkiye’nin en büyük mağazalar zincirleri arasında yer almaktayız. Geçmişten aldığımız birikimlerimiz, müşteri memnuniyetimiz ve sağlam finansal yapımızla EVKUR A.Ş. olarak Türkiye’nin dört bir yanında faaliyete geçireceğimiz yeni mağazalarımızla büyümemizi sürdüreceğiz.

Evkur İş Başvurusu ve İş İlanları 2021
Evkur İş Başvurusu ve İş İlanları 2022
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 4.500+
Şube Sayısı 100+
Kuruluş Tarihi 1972
Firma İnternet Sitesi www.evkur.com.tr

Evkur İş İlanları ve İş Başvurusu 2023

Türkiye’nin tüm şehirlerinde Yaygın mağaza ve depo ağıyla bir çok insana iş imkanı sağlayan Evkur 2023 yılında da büyümeye ve İstihdam sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Evkur Personel alımı yapmaya ve İş İlanları yayınlamaya devam ediyor. Firma bünyesinde çalışmak istiyor ve araştırma yapıyorsanız Evkur İş Başvurusu konusunda tüm bilgilere ve Evkur İş İlanlarına İşbaşvurum.net üzerinden ulaşabilir ve iş başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yazımızın Devamında ;

 • Evkur İş Başvurusu
 • Evkur İş İlanları
 • Evkur Personel Alımı Yapılacak Pozsiyonlar
 • Çalışma Şartları
 • Personel Maaşları

Gibi birçok bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Evkur Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar 

Ülkemizin neredeyse her şehrinde Mağazaları bulunan Evkur Tüm Türkiye’de 88 Mağazası ve 4200 Personeli ile hizmet vermeye devam ediyor. Mevcut Mağazaları , Depoları ve Yeni açılacak olan mağazaları için birçok personel alımı yapan Evkur Personel alımları yapmaya devam ediyor. ,

Türkiye Genelinde Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar ise şu şekildedir ; 

 • Sevkiyat Şoförü 
 • Mağaza Müdürü 
 • Mağaza Müdür Yardımcısı 
 • Elektronik Satış Temsilcisi 
 • Beyaz Eşya Satış Temsilcisi 
 • Mobilya Satış Temsilcisi 
 • Cep Telefonu Satış Temsilcisi 
 • Bilgisayar Satış Temsilcisi 
 • Tahsilat Uzmanı 
 • Çağrı Merkezi Personeli 
 • Depo Görevlisi 
 • Temizlik Elemanı 

Evkur İş İlanları İçin Başvuru Şartları Neler?

Tüm Firmalarda olduğu gibi Evkur bünyesinde de İş Başvurusu için aranan şartlar pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Aranan temel nitelikler ve şartlar ise şu şekilde sıralanabilir ;

Evkur Satış danışmanı için istenilen şartlar;

 • Perakende Mağazacılık sektöründe tecrübeli
 • Sektörde kariyer hedefleri olan
 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışına sahip,
 • Takım çalışmasına uyumlu, kendini ve ekip üyelerini motive edebilecek niteliklere sahip,
 • İletişim becerileri yüksek, diksiyonu düzgün, sorumluluk bilinci ile hareket eden,
 • İş hayatında sürekliliğe önem veren, sorumluluk sahibi,
 • Güler yüzlü, enerjisi yüksek, kendine güvenen ve müşteri memnuniyetini benimsemiş,
 • Kişisel bakımına ve dış görünüşüne özen gösteren,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış,

İş Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Evkur  işe alım süreciniz başladığında yapmanız gereken tek şey iş başlangıcı için sizden istenen belgeleri en kısa sürede temin etmenizdir. İstenen genel belgeler ise şu şekildedir ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi 
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı 
 • 4 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Erkek Adaylar için Terhis veya Tecil Belgesi

Evkur Çalışma Şartları 2023

Evkur çalışma şartları, iş başvurusunda bulunmak isteyen personel adayları için bilinmesi gereken en önemli konuların başında gelmektedir. Evkur çalışma saatleri ve izinleri hakkında sizler için inceleme yaptık. Evkur Çalışanları  günlük 8 saat çalışmaktadır, yemek ve ara mola hakkına sahiptir. Bunların yanısıra Evkur personelleri Yemek ücreti ve Yol masrafı ücretleri de almaktadır. Bazı bölgelerdeki mağazalarda Personel servisi imkanı da sunulmaktadır.

Evkur Çalışma Saatleri 

Günlük 8 saatlik çalışma Vardiyalı olarak çalışılmaktadır. İlk vardiya sabah mağaza açılış saatinde yani saat:10:00 da iş başı yapar ve saat 18:00 de paydos eder. Diğer vardiya ise Saat:14:00 de iş başı yapar ve kapanış saati olan 22:00 de paydos eder. Firmanın yıllık izin hakkı tüm personellere tanınmış olup, devletin güvence altına aldığı sosyal haklardan faydalanmaktasınız ( doğum izni, düğün izni gibi).
Firmanın çalışma şartları bu şekilde olup, personel maaşlarına bir göz atalım.

Evkur Personel Maaşları 

Evkur personel maaşları pozisyon ve deneyime göre değişkenlik göstermektedir. Maaşlara ek olarak Performans ve Satış primleri hakkı da bulunmaktadır. Performans primleri ile birlikte Evkur Personel Maaşları 2023 yılı için 11400 TL ile 12400 TL arasında değişmesi beklenmektedir. 

Evkur Mağaza Müdürü ve Mağaza Müdür yardımcısı maaşları ise 15000 TL ile 16000 TL arasında değişmektedir. Maaşlara ek olarak müdür ve müdür yardımcısı için Mağaza Performans Primi hak edişleri de mevcuttur. 

Yukarıda belirtilmiş olan personel maaşları sektör ortalaması göz önüne alınarak verilmiştir . Kesin ve doğru tutarlar iş başvurusu sırasında Evkur insan kaynakları yetkilisi tarafından verilebilir. 

Evkur İş Başvurusu Nasıl yapılır?

Evkur İş İlanları Evkur internet sitesi insan kaynakları sayfası üzerinden , Evkur Mağazalarından ve Çeşitli Kariyer siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Evkur İnsan kaynakları sayfası üzerinden Evkur İş Başvuru Formunu doldurarak gönderebilirsiniz. Ayrıca Evkur İş Başvuru Formuna Yazımızın devamında da ulaşabilirsiniz.

Kariyer siteleri üzerinden İş Başvurusu yapmak isteyenler ise Kariyer.net Evkur İş ilanları ,Eleman.net Evkur İş İlanları sayfalarında yayınlanan İş İlanları takip ederek İş Başvurusu yapabilirler.  En güncel Evkur İş İlanlarına İşbaşvurum.net Evkur iş Başvurusu sayfamızdan da ulaşabilmeniz ve İş Başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün.

İş Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Benzer İş İlanları
DeFacto İş Başvurusu! 2022!
Penti İş Başvurusu 2022
Fenerbahçe İş Başvurusu 2022
Turkcell İş Başvurusu Formu
Vodafone İş Başvurusu!
Türk Telekom İş Başvurusu 2022!
Trendyol İş Başvurusu! 2022!
Ülker İş Başvurusu 2022!
Koçtaş İş Başvurusu Formu 2022!
Arçelik İş Başvurusu 2022!

Evkur İş Başvuru Formu 

Yukarıda Sizler için Evkur İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorunusun cevabını vermiştik. Evkur İnsan kaynakları sayfası üzerinden başvuru yapmak isteyen personel adayları Aşağıdaki Link üzerinden İş Başvuru Formuna ulaşabilirler.

İş Başvuru formu doldururken, daha önceki iş tecrübelerinizden, eğitim durumunuzdan, çalışmak istediğiniz şubeden ve çalışmak istediğiniz pozisyondan mutlaka bahsedin. Böylelikle insan kaynakları yapacakları incelemede, belirgin özelliklerinizden dolayı, hakkınızda karar vermeleri daha kolay olacaktır.

Evkur  iş başvurusunda  bulunurken dikkat etmeniz gereken bir başka konu da, sizinle beraber başvuruda bulunan adaylar arasında  öne geçmenizi sağlayacak olan kurs bitirme belgelerinizi mutlaka belirtin.

Evkur İnsan Kaynakları 

Evkur’da iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Evkur’un resmi web sitesini ziyaret edin: Evkur’un resmi web sitesine gidin ve “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” bölümünü arayın. Burada açık pozisyonlar ve iş başvurusu süreci hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 2. İş ilanlarını kontrol edin: Evkur’un iş ilanları sayfasını ziyaret ederek açık pozisyonları görebilirsiniz. Size uygun bir pozisyon varsa, başvuru yapmak için gerekli adımları takip edin.

 3. Başvurunuzu tamamlayın: İlgilendiğiniz pozisyon için gerekli belgeleri ve bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun. Online başvuru formunu dikkatlice tamamlayın ve gerekli belgeleri yükleyin.

 4. Takip edin: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, Evkur insan kaynakları departmanının size geri dönüş yapacağını bekleyin. Başvurunuzun durumunu takip etmek için iletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde verdiğinizden emin olun.

Eğer resmi web sitesindeki bilgiler yeterli değilse, Evkur’un insan kaynakları departmanıyla doğrudan iletişime geçmek için telefon veya e-posta yoluyla sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Unutmayın ki iş başvurusu süreçleri zaman zaman değişebilir, bu nedenle en güncel bilgilere resmi kaynaklardan ulaşmanız önemlidir.

EVKUR İŞ BAŞVURU FORMU 

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 4.200+
Şube Sayısı 88
Kuruluş Tarihi  1987
Firma İnternet Sitesi www.evkur.com.tr

Güncel Evkur İş İlanları 

Evkur Mağaza Müdürü İş İlanları – Genel Başvuru

İş Tanımı

 • Uzun süreli müşteri sadakati yaratabilmek için müşterinin beklentilerinin en iyi şekilde algılanmasını sağlamak,
 • Mağaza performansı ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda satış ekibini yönlendirmek
 • Mağaza Müdürünün olmadığı durumlarda şube yönetimini devralarak süreci devam ettirmek

Aranan Nitelikler

Mağazalarımız; Beyaz Eşya, Elektronik, Cep Telefonu,Bilgisayar,Küçük Ev Aletleri, Mobilya, Halı, Züccaciye, Ev Tekstili vb. Dayanıklı Tüketim Mallarının satışı üzerine faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz bünyesinde faaliyet göstermekte olan mağazalarımızda Mağaza müdür yardımcısı pozisyonunda çalıştırılmak üzere mağazacılık tecrübesi olan çalışma arkadaşları arıyoruz.

 • Lise ve/veya üniversitesi mezunu
 • Mağazacılık sektöründe en az 2 yıl deneyimli
 • Erkek adayların tercihen askerliğini yapmış
Evkur İş Başvurusu

Evkur – Satış Temsilcisi – Genel Başvuru 

İş Açıklaması

Mağazalarımız; Beyaz Eşya, Elektronik, Cep Telefonu, Bilgisayar, Küçük Ev Aletleri, Mobilya, Halı, Züccaciye, Kozmetik, Ev Tekstili vb. Dayanıklı Tüketim Mallarının satışı üzerine faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz bünyesinde faaliyet göstermekte olan mağazalarımızda çalıştırılmak üzere Satış Temsilcisi olarak görev yapacak çalışma arkadaşları arıyoruz.

 • Mağazada reyon düzenini, görsel standartlara uygun şekilde düzenlenmesini ve sürekliliğini sağlamak, ürünlerin düzgün ve temiz teşhir edilmesini sağlamak,
 • Müşterilere sunacağı ürünlerin özellikleri hakkında bilgiye ve ürün özelliklerini tanıtabilecek detaylı iş bilgisine sahip olmak ve müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik uygun ürünü müşteriye sunmak,
 • İletişim kültürünün güçlü olduğu, müşterilerimize değer verilen ve onların önemsendiği bir ortam yaratabilmek,
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, görev yaptıkları mağazanın ve kendisinin satış hedeflerini gerçekleştirmek ve çaba göstermek,
 • Eksik ürünleri takip etmek,
 • Sorumlu olduğu alanın ve ürünlerin temizlik ve düzenini sorumluluk edinmek,

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

 • Perakende Mağazacılık sektöründe en az bir yıl çalışmış,
 • Mağazacılık sektöründe kariyer hedefleyen ve hedefini devam ettirmek isteyen,
 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışına sahip,
 • Takım çalışmasına uyumlu, kendini ve ekip üyelerini motive edebilecek niteliklere sahip,
 • İletişim becerileri yüksek, diksiyonu düzgün, sorumluluk bilinci ile hareket eden,
 • İş hayatında sürekliliğe önem veren, sorumluluk sahibi,
 • Güler yüzlü, enerjisi yüksek, kendine güvenen ve müşteri memnuniyetini benimsemiş,
 • Kişisel bakımına ve dış görünüşüne özen gösteren,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış,
 • NOT: Fotoğraf olmayan CV’ler değerlendirilmeyecektir.
Evkur İş Başvurusu 

İstanbul – Evkur Depo Elemanı İş İlanları

Mağazalarımız; Beyaz Eşya, Elektronik, Cep Telefonu, Bilgisayar, Küçük Ev Aletleri, Mobilya, Halı, Züccaciye, Ev Tekstili vb. Dayanıklı Tüketim Mallarının satışı üzerine faaliyet göstermektedir.

 • Depo içerisindeki ürünlerin taşınmasında görev alması
 • Hem sahada hem de bilgisayar başında depo işlemlerini yürütebilmesi,
 • Esnek ve Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlaya billmesi,
 • Her türlü mal kabul ve mal çıkış işlemlerini gerçekleştirilmesi,
 • Depoya gelen siparişlerin ayrılması,
 • Depo operasyon süreçlerine yardımcı olunması,
 • Depo stoklarının takibinin yapılması,
 • Depo düzeninin sağlanmasına yardımcı olunması,
 • Depo sayım süreçlerinde aktif görev alınması,
 • Barkod okutma işlemlerinin yapılabilmesi,
 • Terminal süreçlerine vakıf.
Evkur İş Başvurusu 

Elazığ Evkur Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanları

Mağazalarımız; Beyaz Eşya, Elektronik, Cep Telefonu, Bilgisayar, Küçük Ev Aletleri, Mobilya, Halı, Züccaciye, Ev Tekstili vb. Dayanıklı Tüketim Mallarının satışı üzerine faaliyet göstermektedir.

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak müşterilerin bilgi, işlem, tahsilat, satış, şikâyet, öneri vb. içerikli çağrılarını kalite hedefleri ve iş talimatları doğrultusunda karşılamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak.

Evkur İş Başvurusu 

Evkur Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Sıkça Sorulan Sorular 

Evkur Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Evkur engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Evkur Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yaparken , dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.


Evkur Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Evkur İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Evkur part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.


Evkur İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Evkur iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Evkur iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Evkur Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Evkur maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Evkur İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Evkur iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Evkur iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Evkur hangi günler açık?
 
Evkur Mağaza çalışma saatleri hafta içi her gün sabah tam 09.00’da başlar ve Kapanış saati olan 21.00’a kadar hizmet vermeye devam eder. Evkur alışveriş mağazaları öğle arası yapmamaktadır. EVKUR HAFTA SONU AÇIK MI? Evkur, Cumartesi ve Pazar günleri de hizmet vermektedir.
 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu