Genel

Doluca İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları

İçindekiler

Doluca iş Başvurusu ve iş ilanlarına yer verdiğimiz sayfamızda; Doluca kariyer fırsatlarından başvuru formu doldurmaya, Doluca 2023 personel maaşlarından, vasıfsız iş ilanlarıyla ilgili birçok bilgiye sitemizden ulaşabilir, Doluca Şarap iş başvurusu formu indirerek müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Doluca iş Başvurusu yapabilmek için İş İlanlarını takip ediyorsanız eğer firmanın personel alımları ile ilgili kafanıza takılabilecek bir çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Doluca Şarap Hakkında

Bilindiği gibi Osmanlı döneminde Müslüman tebanın içki üretmesi yasaktı. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla bu yasak kalktı. Ülkemizde halen faaliyetlerini sürdüren en eski şirketlerden biri olan Doluca’nın geçmişi de, Cumhuriyet’in ilanını izleyen ilk yıllara değin uzanır.

80 yılı aşkın süredir şarapseverlerin hizmetinde olan Doluca adını bölgenin en yüksek tepesinden almaktadır.

Geisenheim Şarapçılık Enstitüsü’nde enoloji ve vitikültür dallarında eğitim görmek için üç yıl boyunca Almanya’da kalan Nihat A. Kutman, 1926’da yurda dönerek Galata’da Vinikol Şarap Evi” ni kurdu. Bugünkü Doluca’nın temeli olan bu firma, böylece Türk şarapçılık tarihinin de ilk sayfasında yerini almış oldu.

Nihat Bey, ürettiği ilk şarapları doğduğu yer olan Mürefte ve civarındaki bağlarda yetişmekte olan Yapıncak ve Karalahana üzüm cinslerinden elde etti. Vinikol, Kara Elmas, Sarı Elmas ve Eti adlarını taşıyan bu şaraplar, Mürefte’deki şarap imalathanesinde üretimi tamamlandıktan sonra fıçılarla, şişelenmek üzere Galata’daki Vinikol Şarapevi’ne gönderilmekteydi.

Ancak Nihat Bey, bu üzüm türlerinden üretilen şarapların kalite açısından yetersiz kaldıklarını gördüğünden, yeni bir arayış içine girdi ve 1935 yılında değişik üzüm türlerini araştırmak için Almanya ve Fransa’ya bir gezi düzenledi. Bu araştırmalar sonucunda, o günün koşullarına göre en uygun görünen Cinsault, Semillon, Gamay ve Riesling çeşitlerini Türkiye’ye getirerek bu asma çubuklarını Mürefte ve civarındaki köylerdeki bağlarda dikerek yetiştirmeye başladı. İlk denemelerden alınan çok olumlu sonuçlar üzerine, Nihat Bey bu türlerin Türkiye’de yayılmasına da önayak oldu. Günümüzde de, sadece Doluca’nın sahip olduğu bağlarda yetişen Riesling dışında, özellikle Semillon ve Cinsault, ülkemizin şaraplık üzüm yelpazesinde önemli bir yer edinmiş oldular.

Yeni yetişen bu üzümlerden üretilen ilk şaraplar, 1940’lı yılların başında Doluca adı ile piyasaya sürüldü ve kısa zamanda büyük beğeni ile karşılaştı. Nihat Kutman, o yıllardan itibaren giderek artan ilgi ve talebe rağmen, uzun yıllar üretimini eski, ufak ve geleneksel yöntemlerin uygulanmakta olduğu şarap mağazasında sürdürmeye devam etti.

Ancak 1960’a gelindiğinde, bir yandan sürekli büyüyen pazar, öbür yandan ilerleyen teknoloji, Doluca’yı yeni doğrultulara yönlendiriyordu. Nihat Kutman’ın önderliğinde ilk olarak, o zamana değin Doluca şaraplarının şişelendiği Galata’daki “Vinikol Şarap Evi”, Tophane’deki yeni binasına taşındı ve “Nihat Kutman ve Şeriki Adi Komandit Şirketi” adını aldı. Böylece şirketin tarihinde yeni bir sayfa açılmış oldu. Buna paralel olarak Mürefte’de yeni bir şarap imal tesisi inşa edildi ve jeneratörler sayesinde bir çok elektrikli cihaz kullanılmaya başlandı. Artık mağaza dönemi büyük ölçüde kapanmış, o günün koşullarına göre çok daha modern bir üretim tesisi hizmete girmişti.

1963 yılında faaliyete geçen bu tesisteki salkım ayırıcı, yatay pres ve özellikle ısı kontrolü sağlayan soğutucular, hem şarapların kalitesinde, hem de üretilen kaliteli şarap miktarında gözle görülür bir artış sağladı.

1969’da ABD’deki University of California, Davis’de Enoloji ve Vitikültür dalındaki eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönen ve iki yıl süreyle askerlik görevini sürdüren Ahmet Kutman, şirket yönetimine katıldı. Aynı yıl Doluca’da iki önemli gelişme yaşandı. Yeni tesislerde, büyük özenle üretilerek eskitilen kırmızı ve beyaz Villa Doluca şarapları satışa sunuldu. Kısa bir süre içinde Türkiye’nin en prestijli ve popüler şarabı haline gelen Villa Doluca’lar, bugüne dek Doluca’nın en çok aranan ve satılan ürünleri arasında yer aldı.

1970 yılında Doluca, ilk monosepaj ürününü, yani tek bir üzümden üretilen Riesling şarabını piyasaya sürdü. Vaktiyle Nihat Kutman’ın Türkiye’ye getirdiği ve sadece Doluca bağlarında yetişen Riesling üzümlerinden elde edilen bu şarap, Doluca’nın en prestijli ürünlerinden biri oldu.

1980’li yıllar Doluca’nın kaliteli şarap yelpazesinin gitgide açılarak genişlediği bir dönem oldu. Aynı zamanda, iç tüketimdeki büyüme, artan yabancı turist akışı ve yurtdışına ihracat, Doluca’nın üretim ve satış hacminde büyük artışlara neden oldu. Bu gelişmeler artık yeni ve büyük ölçekli bir yatırımı kaçınılmaz hale getirmişti. 1985 yılında başlatılan, ve son on beş yıldır çeşitli projeler halinde kesilmeden devam eden, on milyonlarca dolarlık yatırımlar, Doluca’ya gerek kapasite, gerek teknoloji ve kalite açısından dünyadaki en gelişmiş şarap üreticileri arasında önemli bir yer sağladı. Bunun yanısıra, birikimleri ile sektöründe bu ölçekli bir yatırımı gerçekleştiren ilk kuruluş oldu.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Alkollü İçecek
Çalışan Sayısı 1.000+
Şube Sayısı
Kuruluş Tarihi  1926
Firma İnternet Sitesi www.doluca.com

Doluca İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları

Sektörünün öncü markalarından biri olan Doluca Şarapları başta üretim tesisleri olmak üzere farklı şehir ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor .

Doluca İş Başvurusu yapmak isteyen personel adaylarının araştırdığı konuların başında İş başvurusu için gereken şartlar gelmektedir. Doluca İş Başvurusu yapmadan önce firmanın personel kriterleri ve aranan şartlarını incelemenizde fayda var .

Doluca’da Aranılan Özellikler ve Başvuru Şartları:

 • Liderlik vasfına sahip olması.
 • İnsanlarla iletişiminin güçlü olması.
 • Sonuç odaklı çalışması.
 • Yenilikçi ve ileri görüşlü olması.
 • Kendini geliştirmeyi hedefleyen bir birey olması.
 • En az üniversite mezunu olması.
 • Erkek adaylar için askerlik yapmış olması ya da en az iki yıl tecilli olması.
 • Çalışkan olması.
 • Tercihen tecrübeli olması. (Bazı pozisyonlarda tecrübe aranmayabilir.)
 • Güvenilir olması.

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da bahsettiğimiz Doluca insan kaynakları tarafından belirlenen açık pozisyonlar belirlenmiştir. Doluca İş Başvurusu yapmak isteyen personel adayları aşağıdaki pozisyonlar için açılan Doluca İş İlanlarına başvuruda bulunabilirler. Personel alımı yapılan güncel pozisyonlar şu şekildedir ;

 • Üretim Personeli
 • Depo Sorumlusu
 • Depo Görevlisi
 • Sevkiyat Şoförü
 • Temizlik Personeli
 • Muhasebe Uzmanı
 • Bilgi İşlem Uzmanı

İş Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Doluca işe alım süreciniz başladığında yapmanız gereken tek şey iş başlangıcı için sizden istenen belgeleri en kısa sürede temin etmenizdir. İstenen genel belgeler ise şu şekildedir ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi 
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı 
 • 4 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Erkek Adaylar için Terhis veya Tecil Belgesi

Doluca’da Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Doluca personel maaşları çalışılan pozisyona göre ortalama 14500 ila 16000 TL arasındadır. Doluca firması da diğer firmalar gibi çalışanlarına sosyal ve yan haklar sunmaktadır. Firmadaki çalışma saatleri çalışılan pozisyona göre farklılıklar gösterebilir. Firmada çalışanların firma hakkındaki genel düşüncüleri olumlu. Firma çalışanları bu firmayı tavsiye ediyor. Firmanın aile gibi yönetildiğini, çeşitli izinler sunduğunu, çalışma ortamının sıcak ve hoş olduğunu belirtiyorlar.

Doluca İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doluca iş başvurusu nasıl yapılır? Yada Doluca iş başvuru formu nasıl doldurulmalı? Gibi, sizlerden gelen soruların cevaplarına geçelim.
Doluca iş başvurusunda bulunmak isteyen personel adayları için hazırladığımız bu konuda, Doluca iş ilanlarının nerede yayınlandığını ve Doluca iş ilanlarına nereden, nasıl ulaşabileceğinizi açıklayacağız. Doluca iş ilanları kariyer sitelerinde yayınlanırken, Doluca insan kaynaklarınca hazırlanan iş başvuru formu da kurumsal sitede, iş başvurusu yapmak isteyen personel adaylarını beklemekte.

Doluca iş ilanları kariyer.net üzerinde yayınlanmaktadır. Doluca iş ilanlarına yukarıda belirttiğimiz sitelerden ulaşabilir, iş başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Ayrıca Doluca kurumsal sitede iş başvuru formuna dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Doluca insan kaynaklarınca değerlendirilecek olan başvurunuz, uygun görülmesi durumunda, Doluca insan kaynakları sizinle iletişime geçecektir.

DOLUCA İŞ BAŞVURU FORMU

Doluca İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

İş Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Doluca İnsan Kaynakları 

Doluca Şarap, Türkiye’nin önde gelen şarap üreticilerinden biridir. Doluca Şarap’ın insan kaynakları departmanı, şirketin insan kaynakları politikalarını yönetir ve çalışanların işe alım, eğitim, kariyer gelişimi, performans yönetimi, ücretlendirme ve çalışma koşulları gibi konularda destek sağlar.

Doluca Şarap’ın insan kaynakları departmanı işe alım sürecinden sorumludur. Şirket, uygun adayları belirlemek için ilanlar yayınlar, mülakatlar yapar ve seçme sürecini yönetir. İşe alım süreci boyunca, adayların yeteneklerine, deneyimlerine ve uygunluğuna dikkat ederler. Şarap sektörü, belirli uzmanlık ve beceriler gerektirdiğinden, Doluca Şarap, bu özelliklere sahip adayları arayabilir.

Çalışanların eğitimi ve gelişimi de Doluca Şarap’ın insan kaynakları departmanının sorumluluğundadır. Şirket, yeni çalışanlara oryantasyon programları sunar ve işteki becerilerini ve bilgilerini geliştirmelerini sağlayacak eğitimler sunabilir. Ayrıca, şarap uzmanlığı, üretim süreçleri ve müşteri ilişkileri gibi konularda eğitimler de verilebilir.

Performans yönetimi, insan kaynakları departmanının bir diğer önemli görevidir. Doluca Şarap, çalışanların performansını değerlendirir, geri bildirim sağlar ve hedeflere ulaşmaları için destek verir. Performans değerlendirmeleri, terfi ve maaş artışı gibi süreçlerde insan kaynakları departmanı etkin rol oynar.

Ücretlendirme ve yan haklar da Doluca Şarap’ın insan kaynakları departmanının gözetimi altındadır. Şirket, çalışanların adil ve rekabetçi bir ücret almasını sağlamak için ücret politikalarını belirler ve yan haklarla ilgilenir. Şarap sektöründe çalışanların ücretlendirilmesi, deneyim, yetenek ve sektör standartlarına göre belirlenir.

Doluca Şarap’ın insan kaynakları departmanı aynı zamanda işyeri ilişkileri, işçi sağlığı ve güvenliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi konularla ilgilenir ve ilgili yasalara uyum sağlar. Şirket, çalışanların güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamında bulunmasını sağlamak için gerekli önlemleri alır.

Ancak, Doluca Şarap’ın insan kaynakları uygulamaları ve politikaları zaman içinde değişebilir. En güncel bilgilere Doluca Şarap’ın resmi web sitesi veya insan kaynakları temsilcileri aracılığıyla ulaşmanızı öneririm.

Doluca Günce İş İlanları

Muğla Doluca – Finans Satış Elemanı

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • Finans departmanı satış muhasebesi bölümünde çalışacak;
 • Yüksekokul mezunu,
 • MS Office programlarını iyi derece kullanabilen,
 • Düzenli, titiz ve planlı çalışabilen,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
 • İnisiyatif kullanabilen, analitik düşünce yapısına sahip,
 • E-Fatura ve E-Arşiv fatura konularına hakim,
 • Müşteri odaklı, öncelikleri sıralayabilen

İŞ TANIMI

 • Müşteriler ile ilgili irsaliye ,faturaların düzenlenmesi, kontrolu ve takibi,
 • Banka pos hesaplarının kontrolü ve takibi,
 • Müşteri mutabakatlarının yapılması,
 • Müşterilerden gelen tahsilatların sisteme girilmesi, takibi ve raporlanması,
 • Satış faturalarının düzenlenmesi, takibi ve raporlanması,
 • Masraf kasa ile ilgili işlemlerin kayıtlarının yapılması ,  kontrolu ve raporlanması.
İş Başvurusu

Doluca Şarap İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Doluca Şarap Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Doluca Şarap İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Doluca Şarap part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Doluca Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Doluca maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Doluca İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Doluca iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Doluca iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Doluca Şarap İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük ve Merkez
Adres: Kemankeş Cad. No:81 Kat:3-4 34425
Karaköy-Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: (0212) 213 40 00
Faks: (0212) 356 32 00
E-mail: [email protected]
[email protected]

 

Üretim
Doluca Bağcılık ve Şarapçılık A.Ş
Adres: 
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi
Yıldırım Beyazıt Mah. 26.Sokak No:14-16
Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 
(0282) 758 17 02 (8 hat)
Faks: 
(0282) 758 17 01
E-mail: [email protected]

[email protected]

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu