Market

BİM İş Başvurusu SAMSUN – SAMSUN BİM İş İlanları

İçindekiler

Ülkemizin  en büyük ve en tanınan market zincirlerinden biri olan BİM güncel İş ilanlarını yayınladı. Bim İş Başvurusu Samsun , Samsun Bim İş ilanları , Bim İş Başvuru Formu , Bim Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? gibi bir çok sorunun cevabını Bim Samsun İş Başvurusu Sayfamızda  bulabilirsiniz.

Samsun BİM Genel merkezi ve Samsun ‘da bulunan şubelerinde istihdam etmek üzere Personel alımı yapacağını duyurdu. İşbaşvurum.net olarak sizler için başta BİM İş Başvurusu ve personel alımı yapılacak açık pozisyonları derledik. Peki Personel alımı yapılacak ve İş Başvurusu yapabileceğiniz açık pozisyonlar hangileri?

Bim İş Başvurusu Samsun
Bim İş Başvurusu Samsun

Türkiye’nin organize perakende sektöründe pazar payı en yüksek şirket olan BİM Birleşik Mağazalar AŞ, faaliyetlerine 1995 yılında 21 mağazayla başlamıştır.

BİM’in ana ilkesi, temel gıda ve tüketim malzemelerinin yüksek kalite ve en uygun fiyat ile tüketiciye ulaştırılmasıdır. Yüksek indirim (hard-discount) modelinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan BİM, portföyünde yaklaşık 750 ürün bulundururken aynı zamanda çok sayıda özel markalı ürünü de müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.

BİM, mağaza sayısı ve cirosunu istikrarlı bir biçimde artırma politikasını 2020 yılında da sürdürmüştür. 2020 yılında yurt içinde üç yeni bölge merkezinin yanı sıra 969 (+30 FİLE) yeni mağaza açarak mağaza sayısında yıllık yüzde 12 oranında büyüme kaydeden BİM, 2020 yıl sonu itibariyle Türkiye’de 8.407 (FİLE ile 8.530) mağaza sayısına ulaşmıştır. Kalite anlayışından ve müşteri memnuniyeti önceliğinden vazgeçmeksizin etkin maliyet yönetimi politikasıyla gelişimine devam etmektedir.

BİM, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında Fas ve Mısır’da da faaliyet göstermektedir. Fas’ta 2020 yılında 38 yeni mağaza açarak toplam 537 mağazaya ulaşmıştır. İkinci yurt dışı operasyonu olan Mısır’da ise 2020 yılı sonunda 300 mağaza bulunmaktadır. 2020 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin yanı sıra Fas ve Mısır’dakilerle birlikte toplam 9.365 mağaza bulunmaktadır.

BİM, sadece ciro büyüklüğü açısından değil, aynı zamanda 2020 yıl sonu itibariyle 3.449’u ofis, 5.958’i depo ve 51.256’sı mağazalarda olmak üzere konsolide bazda toplam 60.663 kişiye istihdam sağlayarak öne çıkmaktadır.

BİM, başta müşteri ve tedarikçileri olmak üzere tüm paydaşlarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiler ve çalışanlarının kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Yazımızın devamında sizler için araştırdığımız konu başlıkları şu şekilde sıralanmaktadır ;

 • Samsun Bim İş Başvurusu 
 • Samsun Bim İş İlanları 
 • Samsun Bim İş Başvuru Formu ve Personel Alımı 
 • Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar 
 • Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
 • Samsun Bim Çalışma Saatleri 
 • Bim Personel Maaşları
Benzer İş İlanları 
A101 İş İlanları 
Şok İş İlanları 
File Market İş İlanları
Carreforusa İş İlanları
Migros İş İlanları
Çağdaş Market İş İlanları
Yunus Market İş İlanları 

Samsun Bim Personel Alımı ve İş Başvurusu Formu

BiM geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılı için de büyüme hedefleri kapsamında Samsun ‘da bulunan mevcut mağazaları ve yeni açılacak mağazaları için aşağıdaki pozisyonlar için İş Başvurusu almaya başladı ;

 • Satış danışmanı
 • Manav
 • Kasiyer
 • Reyon görevlisi
 • Mağaza Müdürü
 • Mağaza Müdür Yardımcısı
 • Sevkiyat Elemanı
 • Depo Görevlisi
 • Bilgi İşlem Yetkilisi
 • Muhasebe Uzmanı
 • Bölge Yöneticisi

Samsun BİM İş başvurusu konusunda araştırma yapan personel adayları için birçok kanaldan iş başvurusu alındığını duyurdu. Bim İş başvurusu yapmak isteyenler başvurularını , Bim resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebildikleri gibi kariyer.net Bim İş İlanları üzerinden de gerçekleştirebilecek. Bu kanallar haricinde İşkur üzerinden de Başvurunuzu iletmeniz mümkün. İşbaşvurum.net olarak Yayınlanan tüm güncel BİM İş İlanlarını sizler için yazımızın devamında paylaştık .

Bir çok kişinin merak ettiği “Bim İşBaşvuru nasıl yapılır?” , “Başvuru şartları nelerdir?” , “Bim Personel Maaşları Ne kadar ?” sorularının yanıtlarına da yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Samsun BİM İş Başvurusu – Samsun Bim İş İlanları 2022

BİM bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak ve Samsun BİM İş Başvurusu ve Personel Alınacak pozisyonları yukarıda sizler için listelemiştik peki BİM İş Başvurusu için aranan nitelikler ve şartlar nelerdir?

Samsun BİM İş Başvurusu yaparken yayınlanan ilanlar arasında niteliklerinize uygun pozisyonu seçerek o pozisyona başvuru yapmanız , İş Başvurunuzun onaylanması konusunda son derece önemlidir. Bim iş başvurusu yapacak olan kişiler için aranan ön nitelikler ise şu şekildedir ;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,
 • En az İlköğretim Mezunu olmak,
 • Alım yapılacak meslek hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Engelli adaylar için engelli olduğunu gösterir rapora sahip olmak

Belirtmiş olduğumuz İş Başvurusu kanalları dışında BİM İşkur aracılığı ile de personel alımı yapılacağını duyurdu. Buna göre İşkur Bim İş Başvurusu İle detaylara geçebiliriz.

Samsun BİM Part Time İş Başvurusu

BİM Genel müdürlük , Depo ve mağazalarında tam zamanlı personellerin yanı sıra part time çalışan personelleri de görevlendirmektedir . Bim Part Time İş Başvurusu yapmak isteyen personel adayları için firmanın yayınlamış olduğu iş ilanlarını BİM İş Başvurusu sayfalarımız üzerinden ulaşabilir ve İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki link üzerinden iş başvuru formuna ulaşabilir ve iş başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Bim Part Time İş Başvurusu 

İşkur Bim İş Başvurusu

İşkur Bim İş başvurusu’nda bulunmak isteyen personel adayları öncelikle İşkur’a kayıtlı olmalıdır. İşkur’a kayıt olmadan İş başvurusu gerçekleştirilememektedir. İşkur’a kayıt olmak için Bölgenizde bulunan İşkur ofislerine giderek kayıt olabilir veya Resmi internet sitesi aracılığı ile İşkur kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kaydınızı gerçekleştirdikten sonra İşkur üzerinden yayınlanan BİM iş ilanlarını inceleyebilir ve size uygun pozisyonlar için İşkur BİM İş Başvurusu‘nda  gerçekleştirebilirsiniz. İşkur BİM İş İlanlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İşkur Bim İş Başvurusu 

Samsun Bim Depo İş Başvurusu

Şubeleri ve bölge müdürlükleri haricinde depolarında da binlerce personele iş imkanı sağlayan ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da personel alımlarına devam ediyor . BİM’in toplamda 6.000’in üzerinde depo çalışanı bulunmaktadır.

Samsun Bim Depo İş İlanlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilir ve iş başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

BİM Depo İş Başvurusu 

BİM Personel Maaşları

Personel Adayları ve BİM bünyesinde çalışmak isteyenlerin Bim İş İlanları ve Bim İş Başvurusu konusundan sonra en çok araştırdığı konu BİM Personel Maaşları’dır.  İşe yeni başlamış olan bir BİM Personeli Ortalama 4500 TL maaş almaktadır . Bu Maaş Primlerle  5000 TL ye kadar yükselebilmektedir . Bim Mağaza Müdürü Maaşları ise 5500 TL ile 6500 TL arasında değişmektedir.

Samsun BİM Staj Başvurusu

Türkiye genelinde 5.000’den fazla mağazası bulunan ve en büyük toptan – perakende satış mağazaları arasında bulunan BİM’de bütün mağaza müdürlüklerinin yanında bölge ve genel merkez müdürlüklerinde de staj yapma imkanı bulunmaktadır. Staj dönemini başarılı tamamlayan kişiler için firmanın işçi alma dönemlerinde ilk olarak tercihleri arasında bulunmaktadır.

BİM’de Staj Şartları

 • Her dönem staj imkanı ve çeşitliliği bulunmasından dolayı açılan pozisyona uygun Üniversite ya da Teknik Lise öğrencisi olmak
 • Staj yapılacak ilde ikametgah zorunluluğu
 • Teknik lise öğrencilerinin staj yapacakları pozisyon için okullarından görevlendirme yazısı almaları istenmektedir.
 • Ofis stajı yapacak öğrencilerin MS Office programlarını kullanmaya hakim olmaları
 • Öğrencilerin zorunlu staj kapsamında stajlarını yapacak olmaları ve 5510 yasası kapsamında öğrencilerin okul tarafından sigortalarının yapılması gerekmektedir.

BİM’e staj başvurusu yapmak için www.bim.com.tr üzerinde bulunan kariyer bölümünden staj başvurusu yapılabilmektedir. Üyelikler sadece web sitesi üzerinden açılacak üyelik ile yapılması ve başvuru formunun doldurulması istenmektedir. Mail yolu ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Samsun Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM İş Başvurusu farklı yollar ile yapılabilir. Çeşitli kariyer sitelerinde yayınlanan BİM iş ilanlarını takip ederek Gerçekleştirebilirsiniz. İnsan kaynakları tarafından yayınlanan BİM İş İlanları Kariyer.net , Secretcv.com. eleman.net gibi kariyer sitelerinde yayınlanmaktadır.

İş Başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yol ise BİM kurumsal web sitesinde İnsan kaynakları sayfasında bulunan İş Başvuru Formunu doldurarak da başvuru yapabilmeniz mümkün. İş Başvuru Formu doldurarak yaptığınız iş başvurusu ile işe alınma ihtimaliniz çok daha yüksektir. Çünkü İş Başvurunuzu direkt olarak BİM İnsan Kaynakları departmanına iletmiş olursunuz.

İşe alınma ihtimalinizi yükseltmek için doldurmuş olduğunuz İş Başvuru Formunda birkaç noktaya dikkat etmeniz önem arz etmektedir. İş Başvuru Formunda dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir ;

 • BİM İş Başvurunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.
 • Geçmiş İş tecrübelerinizi yazarken Başvuru yaptığınız pozisyon ile ilgili olanları öne çıkarın
 • Almış olduğunuz eğitim , seminer , kurs ve sertifikalarınızı eksiksiz olarak yazın
 • En önemlisi ise Özgeçmişinize bir tanıtım yazısı mutlaka ekleyin

İş Başvurusu yapabileceğiniz Bir diğer kolay yol ise size en yakın bir BİM şubesine giderek mağazadan İş Başvuru Formu alabilir ve bu formu mağaza yetkilisine teslim edebilirsiniz.

İş Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

İşe Gireken İstenen Evraklar

Bim İş Başvurusu yapıldıktan sonra başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi halinde işe alım süreciniz başlamış olur. İşe giriş için istenen evraklar ise aşağıdaki gibidir;

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Raporu
 • İkametgah Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Sürücü Belgesi
 • Vukaatlı Nüfus Sureti
 • E-devlet çalışma dökümü (sigortalılık dökümü)
 • Son iş yerinden alınmış bordro (vergi matrahı girişi için)

BİM İş Başvuru Formu

Ülkemizin en büyük perakende markalarından biri olan BİM Market bünyesinde çalışmak isteyen ve Bu kapsamda Bim İş İlanları ve İş Başvuru Formunu araştıranlar için BİM İş Başvuru Formu ve İlgili detayları aşağıda bulabilirsiniz. BİM İş Başvuru Formu isbasvurum.net bim iş başvurusu sayfamızda ve Bim kurumsal web sitesinde bulunmaktadır.

Bim İş Başvuru Formu doldurarak yaptığınız iş başvurularının değerlendirilme süresi diğer yöntemlere göre daha kısa sürmektedir.

Samsun BİM İŞ BAŞVURU FORMU 

BİM İş İlanları Samsun

BİM Mağaza Sorumlu Yardımcısı İş İlanı SAMSUN

Pazarlama bölümümüzde görev alacak, başarıya odaklı, kariyer yapmak isteyen arkadaşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, en az lisans mezunu çalışma arkadaşları aramaktayız.

 • Sorumluluk sahibi, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli,aidiyet duygusuna sahip,
 • Sonuç odaklı ve analitik düşünme ve karar verme becerisine sahip,
 • Öğrenmeye ve gelişime açık,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
 • Perakende sektöründe kariyer hedefleyen,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,

Çalışma arkadaşları aramaktayız.

İŞ TANIMI

 • Şirketin daha iyi sonuçlar alması ve başarılar elde etmesi için tüm bölümler ile işbirliği içerisinde çalışılması,
 • Merkez ve mağazalar arası bilgi ve belge akışına yardımcı olma,
 • Sorumlu olacağı mağazanın genel ve günlük işleyişlerinin şirket kurallarına göre sağlanması,

BİM Depo Görevlisi İş İlanları SAMSUN

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

• En az ilköğretim mezunu

• 18-35 yaş aralığında,

• Depo içerisinde düzeni sağlayabilecek,

• Sevk edilecek ürünlerin hazırlanması ve araca yüklemesini yapabilecek,

• Ürün taşınmasına engel teşkil edecek bedensel şikayetleri bulunmayan,

• Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli,

• Yoğun iş temposunda çalışabilecek,

• Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,

• Askerlik görevini tamamlamış,

• Erkek çalışma arkadaşları aramaktayız.

İŞ TANIMI

• Depomuza gelen ürünlerin araçlardan indirilerek belirlenen şekilde depoya yerleştirilmesi

• Depolanacak ürünlerin depo içerisine kurallar çerçevesinde istiflemelerinin yapılması

• Depolanacak ürünlerin kontrolünün sağlanması,

• Depodan sevk edilecek ürünlerin araçlara yükleme işlemlerinin  gerçekleştirilmesi

BİM’de Çalışmak

Başarısının gücünü çalışanlarının üstün performansından alan BİM, istikrarlı büyümenin sonucu olarak sürekli yeni personel istihdam etmektedir. 2021 yıl sonu itibariyle yaklaşık 70 bin kişiye tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere istihdam sağlanmıştır.

Mağaza, depo ve ofis operasyonlarında görev alacak, başarıya odaklı, kariyer yapmak isteyen gençlere ihtiyaç duyulmaktadır. Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, en az lise mezunu, erkek ve bayan genç çalışma arkadaşları için istihdam alanı yaratılmaktadır. Erkek adayların askerlik hizmeti ile ilişiği olmaması tercih edilmektedir.

Samsun BİM Çalışma Saatleri

Merak edilen ve araştırılan bir diğer konu ise BİM Çalışma Saatleri‘dir. Bim Çalışma saatleri Mağazanın bulunduğu konum ve şartlara göre değişkenlik gösterse de genel olarak sabah saat:08:45 ile akşam 21:45 arasındadır. Personeller vardiya sistemi ile çalışmaktadır sabah vardiyası sabah saat:08:45′ iş başı yapar ve akşam saat:17:45 de paydos eder. Diğer vardiya ise saat: 12:15’ de iş başı yapıp akşam 21:15 ‘ de paydos eder.

BİM çalışma saatleri  : 08:45 – 17:45  ve 12:15 – 21:15

Samsun Bim Market Bayramda Açık mı?

BİM Market Genel Müdürlük çalışanları Kurban Bayramı ve Ramazan bayramında çalışmamaktadır . Fakat BİM Market Şubeleri Arife Günü ve Bayram boyunca hizmet vermeye devam etmektedir . BİM Market şubelerinin bayramda açılış ve kapanış saatleri mağazanın bulunduğu lokasyona göre ise değişkenlik gösterebilmektedir . Ayrıca Bayramda mağaza personelleri dönüşümlü olarak bayram izni kullanmaktadır.

BİM İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

2022 BİM Personel Alımı Şartları Nelerdir?
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşından büyük olmamak,
 • En az İlköğretim Mezunu olmak,
 • Alım yapılacak meslek hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Engelli adaylar için engelli olduğunu gösterir rapora sahip olmak.
Türkiye’nin tüm illerinde Pandemi döneminde alınan kısıtlamalar haricinde BİM mağazaları sabah 09.00’da açılıyor ve 21.00 itibari ile kapanıyor. Personeller ise vardiyalı bir şekilde yani günde 8 saat hafta da 45 saat çalışır.

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu