Mağazalar

Benetton İş Başvurusu – En Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

Benetton İş Başvurusu  ve Güncel İş İlanları

Benetton Firması hakkındaki iş ilanları ve yine firmayla ilgili açık iş pozisyonları, Benetton iş başvurusu hakkında öğrenmeniz ve bilmeniz gerekenleri belirtmek, yine Benetton’un yapacağı eleman alımı ve bu eleman alımı esnasında seçimlerini neye göre yapacaklarını, pozisyonlar ve firma için aradıkları nitelikleri sizler için derledik.

Yazımızın amacı iş başvurusunda bulunacağınız bu firma hakkında sizi bilgilendirmek, aranılan niteliklere uygun olup olmadığınızı belirlemenizi sağlamak ve eğer işe alınırsanız bu firmada sizi nasıl bir kariyerin beklediğine dair fikir oluşturmanızı sağlamak.

Benetton firması 50 yılı aşkın Süredir giyim ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren, dünyaca ünlü globalleşmiş bir firmadır.

Hazır giyim sektöründe başarıyı sağlamak ve katkıda bulunmak amacıyla faaliyet göstermek isteyen her bireyi kendi beklentileriyle karşılaştırıp niteliklerine göre bu bireyleri kendi ekibine katmak ve çalışanı olarak ona değer vererek hizmet sektöründe önemli bir noktaya gelmek Benetton firmasının çalışanına bakışını ve değerlerini göstermektedir.

Benetton İş Başvurusu
Benetton İş Başvurusu

Benetton Hakkında

Benetton Group, 4000’den fazla mağaza ağı ile dünyanın en önemli pazarlarında faaliyet gösteren, dünyanın en tanınmış moda şirketlerinden biridir; geleceği planlayan ve bugünü yaşayan, çevreye, insan onuruna ve dönüşüm içinde olan bir topluma dikkat eden sorumlu bir grup.

Benetton’un tarihi, parlak renkleri, perakende satış mağazası devrimi, benzersiz satış ağları ve her zaman sosyal konuşma noktaları olan ve kültürel tartışmalara yol açan evrensel iletişimleriyle görülen yenilik üzerine kurulmuştur ve şimdi firma bu zorluğu üstlenmiştir. sürekli yatırımları ve adım adım değişimi gerçekleştiren yetkin, esnek bir organizasyon ile küreselleşmenin.

Grup, renk, otantik moda, demokratik fiyatlarla kalite ve iş tutkusundan oluşan konsolide bir kimliğe sahiptir: bu değerler, United Colors of Benetton ve Sisley markalarının güçlü, dinamik kişiliğine yansır.

Tarihi şehir merkezlerinde ve alışveriş merkezlerinde önemli bir konuma sahip olan United Colors of Benetton satış ağının gelişimi, dünya çapında önemli bir yatırım programı ile desteklenmektedir. Mağazalar, koleksiyonların, renklerin ve tasarımların her zaman ilgi odağında olduğu ve giderek daha çekici, dinamik ve etkileşimli bir perakende bağlamında sunulduğu alanlar yaratmak için son derece modüler ortamlardan yararlanıyor.

Sürekli olarak yeni şeylere gösterilen ilgi, lojistik gibi sektörü de etkiliyor: Castrette’deki (Treviso, İtalya) koordinasyon merkezi aslında giyim sektöründeki en modern endüstriyel lojistik komplekslerinden biri ve küresel perakende ağına büyük bir verimlilikle hizmet ediyor.

Benetton Group’un dünyada ve toplumda aktif olarak kök salma kapasitesi, Grubun iletişim araştırma merkezi Fabrica aracılığıyla da ifade edilmektedir. Fabrica’nın meydan okuması yenilik ve uluslararasılıktır: artık yalnızca geleneksel biçimleri almakla kalmayan, aynı zamanda çeşitli araçlarla bir işletmenin “zekası” için bir araç olmayı amaçlayan iletişim yoluyla kültürü endüstriyle birleştirmenin bir yolu. ifade.

Benetton Group, uluslararası boyuta sıkı bir şekilde yansıtılmıştır, ancak özellikle Fondazione Benetton Studi e Ricerche’nin kültürel faaliyetleri ve bir dizi spor merkezli proje aracılığıyla, ana bölgesi Treviso ve Veneto bölgesi ile güçlü bağlarını sürdürmektedir. Rugby’ye odaklanmasından tarihi Formula 1 zaferlerine kadar, Grubun spor ahlakı sadece rekabetçi mükemmelliği değil, aynı zamanda diğer şeylerin yanı sıra binlerce genci spor yapmaya yönlendiren toplantı, paylaşma ve fiziksel esenliğin sosyal bir boyutunu da önermektedir.

Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Tekstil/Mağazacılık
Çalışan Sayısı 1.500+
Şube Sayısı 150+
Kuruluş Tarihi  1965
Firma İnternet Sitesi www.tr.benetton.com

Benetton İş Başvurusu Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Bünyesinde 4000 ‘den fazla Mağazası bulunan Benetton artan talebi ve mağaza sayısını artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında Personel alımı yapmaya devam ediyor . Benetton bünyesinde çalışmak isteyen ve bu kapsamda araştırmalar yapanlar için Benetton İş Başvurusu yapabileceğiniz açık pozisyonlar şu şekildedir ;

 • Mağaza Müdürü
 • Mağaza Müdür Yardımcısı
 • Satış Danışmanı
 • Reyon Görevlisi
 • Dönemsel Satış Danışmanı
 • Part Time Satış Danışmanı
 • Kasiyer
 • Depo görevlisi
 • Sevkiyat Şoförü
 • Part Time personel
 • Müşteri Temsilcisi
 • İç giyim prova mankeni
 • Planlama uzmanı
 • Üretim Personelleri
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Mağazacılık/Ticaret
Çalışan Sayısı 5.000+
Şube Sayısı 4.000+
Kuruluş Tarihi  1965
Firma İnternet Sitesi www.tr.benetton.com

Aranan Özellikler ve Başvuru Şartları

 • Sektörde ve bulunulan pozisyonda en az 2 yıl deneyimli olması.
 • En az lise mezunu olması.
 • Eğer başvuran kişi erkekse askerliğini bitirmiş olması.
 • Orta derece de İngilizce konuşabilmesi. (Tercihen)
 • Modayı yakından takip ediyor olması.
 • Güler yüzlü ve insanlarla iletişime açık olması.
 • Vardiyalı ve yoğun çalışma sistemine uyum sağlayabilecek olması.
 • İşine özen gösteren bir birey olması.

Yukarıda belirtilen şartlar yine yukarıda belirtilen pozisyonlar için verilen şartlardır. Eğer farklı bir pozisyona başvuru yapmak isterseniz firmanın kriterleri değişebilir. (Örneğin; üniversite mezunu olması gibi)

İş Başvurusu İçin Gereken Evrak ve Belgeler

Benetton işe alım süreciniz başladığında yapmanız gereken tek şey iş başlangıcı için sizden istenen belgeleri en kısa sürede temin etmenizdir. İstenen genel belgeler ise şu şekildedir ;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Diploma Fotokopisi veya Öğrenim Belgesi 
 • Sağlık Raporu
 • Kan Grubu Kartı
 • Sabıka Kaydı 
 • 4 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Erkek Adaylar için Terhis veya Tecil Belgesi

Benetton’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Benetton ‘da çalışmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konu tabiki Benetton İs Başvurusu Nasıl Yapılır ? konusudur . Benetton İş Başvurusu işbaşvurum.net üzerinden yapılabildiği gibi farklı kariyer siteleri üzerinden de Benetton İş Başvurusu yapılabilmektedir.

Bu sitelerden biri de Kariyer.net’dir . Kariyer.net Benetton İs İlanları’nı inceleyerek siz uygun olan iş ilanına iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İş başvurularını Benetton insan kaynakları internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek isteyen adaylar ise firmanın internet sitesisin insan kaynakları sayfası üzerinden Benetton İş Başvuru Formunu doldurarak gerçekleştirebilirler.

İşe alıma ihtimalinizi yükseltmek için doldurmuş olduğunuz İş Başvuru Formunda birkaç noktaya dikkat etmeniz önem arz etmektedir. İş Başvuru Formunda dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir ;

 • Benetton İş Başvurunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.
 • Geçmiş İş tecrübelerinizi yazarken Başvuru yaptığınız pozisyon ile ilgili olanları öne çıkarın
 • Almış olduğunuz eğitim , seminer , kurs ve sertifikalarınızı eksiksiz olarak yazın 
 • En önemlisi ise Özgeçmişinize bir tanıtım yazısı mutlaka ekleyin 

Diğer Detaylar ; 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Benetton İş Başvuru Formu

Benetton iş ilanları için aranan özelliklere uygun olan adayların kariyer siteleri üzerinden ya da firmanın resmi internet adresi üzerinden Benetton iş başvurusu yapmaları gerekir. Başvurulan pozisyon için gerekli şartları taşıyan adaylara geri dönüş yapılmaktadır. Benetton iş ilanları sürekli yenilenerek yayınlanmaktadır. Benetton firmasında çalışmak isteyenler bu ilanlara başvurularını vakit kaybetmeden yapmalıdırlar.

BENETTON İŞ BAŞVURU FORMU 

Benetton İnsan Kaynakları 

 

Benetton’un resmi web sitesini ziyaret ederek veya insan kaynakları departmanıyla doğrudan iletişime geçerek güncel iş ilanlarına ve iş başvurusu sürecine ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz. Benetton’un web sitesinde genellikle “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölüm bulunur. Bu bölümü kontrol ederek açık pozisyonları ve iş başvurusu süreciyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca, insan kaynakları departmanının iletişim bilgilerini de web sitesinde bulabilirsiniz.

İş başvurusu sürecinde, CV’nizi hazırlamak, ilgili bilgileri doldurmak ve gerekli belgeleri sunmak önemlidir. İş başvurusu süreci ve işe alım kriterleri Benetton’un politikalarına bağlı olarak değişebilir. Başvurunuzun değerlendirilmesi ve takibi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

En güncel ve doğru bilgilere ulaşmak için Benetton’un resmi kaynaklarını kullanmanızı ve insan kaynakları departmanıyla iletişime geçmenizi öneririm.

Benetton’da Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Benetton’da personel maaşları genel olarak asgari ücret düzeyiyle başlayıp pozisyondan pozisyona farklılık göstermektedir. Ama ücretlendirme 11500TL ila 12500 TL arasında değişmektedir.

Aynı zamanda firmada performans prim ücretlendirmesi de mevcuttur. Yan hakları sigorta ve izinler olarak söylenebilir. Çalışma saatleri genel olarak firmanın mağazalarının alışveriş merkezlerinde bulunması sebebiyle sabah 10.00’da başlayıp günlük 8 saat çalışmak üzere vardiyalı bir çalışma sistemi mevcuttur.

Benetton İş İlanları 

İstanbul – Benetton Satış Danışmanı İş İlanı 

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • En az lise mezunu ve sektörde iki yıl deneyimli,
 • Güleryüzlü ve müşteri odaklı,
 • Modayı yakından takip eden,
 • Ekip çalışmasına inanan,
 • Esnek çalışma düzenine uyum sağlayabilen.

İŞ TANIMI

İstinyePark AVM’de bulunan mağazamız için perakende sektöründe kariyer hedefleyen, ” United Colors of Benetton benim için bir markanın ötesinde bir anlam ifade ediyor.” diyen satış danışmanlarını ailemize katılmaya davet ediyoruz.

İş Başvurusu 

İzmir Benetton Satış Danışmanı İş İlanları 

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • En az lise mezunu ve sektörde iki yıl deneyimli,
 • Güleryüzlü ve müşteri odaklı,
 • Modayı yakından takip eden,
 • Ekip çalışmasına inanan,
 • Esnek çalışma düzenine uyum sağlayabilen.

İŞ TANIMI

İzmir Forum Bornova AVM’de bulunan mağazamız için perakende sektöründe kariyer hedefleyen, ” United Colors of Benetton benim için bir markanın ötesinde bir anlam ifade ediyor.” diyen satış danışmanlarını ailemize katılmaya davet ediyoruz.

İş Başvurusu 

Ankara Benetton Part Time Satış Danışmanı İş İlanı

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

 • En az lise mezunu ve sektörde iki yıl deneyimli,
 • Güleryüzlü ve müşteri odaklı,
 • Modayı yakından takip eden,
 • Ekip çalışmasına inanan,
 • Esnek çalışma düzenine uyum sağlayabilen.

İŞ TANIMI

Panora AVM’de bulunan mağazamız için perakende sektöründe kariyer hedefleyen, ” United Colors of Benetton benim için bir markanın ötesinde bir anlam ifade ediyor.” diyen part time satış danışmanlarını ailemize katılmaya davet ediyoruz.

İş Başvurusu 

Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Benetton İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar 

Benetton İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Benetton iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Benetton iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz

Benetton Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Benetton engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2022 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu