Genel

Banvit İş Başvurusu – Banvit Güncel İş İlanları 2023

İçindekiler

Banvit iş Başvurusu için araştırma yapan personel adaylarının beklediği Banvit İş İlanları yayınlandı! Banvit İş başvurusu formu ve personel alımı yapılan iş pozisyonları Banvit insan kaynakları tarafından güncellenmeye devam ediyor. Personel alımlarıyla ilgili detaylar ve Banvit 2023  İş Başvurusu Formu sayfamızda! 

Banvit iş başvurusu ile ilgi merak ettiğiniz tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Banvit iş başvurusu nasıl yapılı? , Hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacak ? Banvit çalışma şartları nasıl? Personel maaşları ne kadar ? gibi birçok sorunun cevabını sizler için araştırdık .

Banvit İş Başvurusu
Banvit İş Başvurusu

Banvit Hakkında

1968 yılından beri faaliyet gösteren Banvit A.Ş., çalışanlarıyla bir “aile” kimliği içerisinde bütünleşerek, geleceğe yine çalışanları, iş ortakları, müşteri ve tüketicileriyle birlikte yürümeyi ilke edinmiş, tam entegre üretim sistemlerine sahip, sosyal sorumluluklarını yerine getiren, çevreye ve insan sağlığına duyarlı, öncü bir gıda kuruluşudur.

Türk kanatlı sektörünün lideri konumundaki Banvit’in amacı, gelecekte Avrupa’nın da önde gelen gıda üreticileri arasında yer almaktır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Dubai’de gerçekleştirdiği satış ve pazarlama yatırımlarıyla Körfez Ülkeleri’nde de Banvit markasıyla tüketicilerine hizmet vermektedir.

Banvit’i bugünkü konumuna getiren, zaman içinde oluşan Banvit kültürüdür. Çok çalışmak ve kaliteden ödün vermeden, ucuzluğa kaçmadan tüketicinin mutluluğunu düşünmek. İşte Banvit ahlakının ve anlayışının temelinde yatan budur.

Banvit, Türkiye’nin lider kümes hayvanı işleyicisidir. Bütün tavukları ve et parçalarını, bütün hindileri ve et parçalarını ve tavuk ve hindiden elde edilen ileri işlenmiş ürünleri işliyor ve pazarlıyoruz.
 
Tesislerimiz ISO 9001 ve FSSC 22000 belgelerine ve İslami usullere uygun Helal sertifikasına sahiptir. Banvit’in başarısının temelinde felsefesi yatmaktadır; kaliteden ve maliyetten ödün vermeden sıkı çalışma ve sürekli müşteri memnuniyeti.
 
Tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek en önemli görevimizdir. Türkiye’de toplum çok hızlı değişiyor. Çalışan kadınların sayısı sürekli artıyor ve yemek pişirmek için yeterli zamanları olmadığı için genellikle işlenmiş gıdaları ve hazır yemekleri tercih ediyorlar. Ancak yemeklerinin doğal ve lezzetli olmasını da isterler.
 
Bu değişen toplumda, Banvit, pişmiş ve hazır tavuk ve hindi ürünleri ile Türk tüketicisinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Banvit, Türk kanatlı sektöründe bir ilke imza atarak öncü olmuştur. Bunların en önemlilerinden biri taze bütün tavuk ve diğer tavuk ürünlerinin plastik ambalajlarda satışıydı. Tanınmış bir marka haline gelen bir şirket, ürünlerinden sorumlu olmalıdır.
 
Sektörde ilk defa ambalajlı taze ürünleri sunduğumuzda, “Ürünlerimizin kalitesini her zaman garanti ediyoruz” diyorduk. Kendimize güveniyoruz çünkü sektördeki tüm değişim ve gelişmelere ayak uyduruyoruz. Dünyanın her yerindeki fuarlara katılıyoruz ve gelişmeleri her zaman takip ediyoruz.
 
Dahası, işimize katkı sağlayabilecek lider danışmanlık ve hizmet şirketleriyle birlikte çalışıyoruz. Sonuç olarak, başarıya ulaşmanın altında yatan faktör değişime açık olmaktır. Çalışanlarımızın yaş ortalaması 32’dir ve yöneticilerimiz her zaman gençtir, bu nedenle sürekli büyümeye ve şirketimizi ileriye taşımaya istekli dinamik bir ekibe sahibiz.
Firma Bilgileri 
Firma Sektörü  Gıda
Çalışan Sayısı 4.500+
Şube Sayısı 3
Kuruluş Tarihi 1968
Firma İnternet Sitesi www.banvitas.com

Banvit İş İlanları ve Personel Alımı 2023

Sektörünün ve Ülkemizin  söz sahibi firmalarından biri olan Banvit 2023 yılı itibarıyla binlerce insana iş imkanı sağlamaya devam ediyor .

Artan talebi karşılayabilmek ve büyümeye devam etmek adına Personel alımına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da devam eden Banvit , Başta  İstanbul , Ankara , İzmir  ve diğer birçok şehirde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu . 

Banvit bünyesinde çalışmak isteyen ve bu kapsam da araştırmalar yapan personel adayları  Banvit İş Başvurusu ile ilgili bir çok detayı yazımızın devamında bulabilirler. 

Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Binlerce insana iş imkanı sağlayan ve büyüme hedefleri doğrultusunda hizmet kalitesini artırmak adına çalışmalarına devam eden Banvit Personel alımı yapılacak olan pozisyonlar ise şu şekildedir ;

 • Üretim Elemanı
 • Depo Yetkilisi
 • Depo Görevlisi
 • Forklift Operatörü
 • Elektrik Bakım Teknisyeni
 • Sevkiyat Şoförü
 • Satış Temsilcisi
 • Part Time Satış Temsilcisi 
 • Bölge Satış Temsilcisi 
 • Muhasebe Uzmanı
 • Bayi Kanalı Satış Temsilcisi 

Banvit İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Banvit iş başvurusu iki farklı şekilde yapılabilmektedir . Bunlardan ilki kariyer sitelerinde yayınlanan Banvit İş İlanlarıdır . Banvit İş Başvurusu Kariyer.net Banvit İş İlanları üzerinden yapılabilmektedir. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Kariyer.net web sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra site üzerinden özgeçmişinizi hazırlamanız gerekir . Özgeçmişinizi hazırladıktan Yayınlanan Banvit İş İlanlarına İş Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise resmi internet sitesi üzerinde bulunan İş Olanakları sayfasıdır . Banvit İş Olanakları sayfası üzerinden ilgili duyuruları ve iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  İş Başvurusu ile ilgili bir çok detaya ilgili sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.  Aşağıdaki link üzerinden Banvit İş Başvuru Formu sayfasına ulaşabilirsiniz.

İş Başvuru Formu Dolduruken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Banvit İş Başvuru Formu

İşe Girişte Gerekli Evraklar

 • Kimlik fotokopisi
 • Sağlık Belgesi
 • İkametgah
 • Asgari geçim indirimi formu
 • Sabıka kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Vukuatlı nüfus sureti
 • E-devlet çalışma dökümü (sigortalılık dökümü)

Banvit İnsan Kaynakları

Banvit, 4.300’ün üzerindeki çalışanıyla, tüketicilerine en iyi hizmeti sunabilmek için kendine kalite ve güveni felsefe edinmiş, büyük bir “ailedir.”

İnsan kaynakları yaklaşımlarımızla 50 yıldır aile kimliğimizi korumaya özen gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki her geçen gün eklenen yeni üyelerimizle, aile olmanın verdiği değerlerle geleceğe hep birlikte, daha sağlam adımlarla ve güçlenerek ilerleyebiliyoruz.

Tüm iş süreçlerimizde ‘Ben’ yerine ‘Biz’demeyi ilke edinmiş çalışanlarımızla sevgi, saygı, eşitlik, güven, karşılıklı anlayış ve dayanışma çerçevesinde kalıcı rekabet üstünlüklerimizi birlikte inşa ediyor, sektörümüze bu alanda da liderlik etmekten gurur duyuyoruz.

Banvit ailesine katılacak üyelerin seçimi ve yerleştirilmesindeki temel anlayışımız ise bireylere eşit fırsat vererek doğru insanı, doğru işe yerleştirip, hem şirketimizin hem de bireyin çıkarlarını gözetmek ve böylelikle verimliliği artırabilmektir.

Banvit İnsan Kaynakları, şirketin çalışanlarının işe alım, eğitim, gelişim, performans değerlendirmesi, kariyer fırsatları ve diğer insan kaynakları süreçlerini yönetir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, genellikle aşağıdaki yöntemleri kullanarak Banvit ile iletişime geçebilir:

 1. İnternet Üzerinden Başvuru: Banvit , iş başvurularını genellikle kendi web sitesi üzerinden kabul eder. Banvit ‘nin resmi web sitesinde kariyer veya insan kaynakları sayfasına erişerek, açık pozisyonları inceleyebilir ve çevrimiçi başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 2. İş İlanları ve Kariyer Siteleri: Banvit , iş ilanlarını kendi web sitesi yanı sıra iş ilanı platformları ve kariyer siteleri üzerinde de yayınlayabilir. Bu platformlarda Banvit ‘nin açık pozisyonlarına başvurabilirsiniz.

 3. İnsan Kaynakları ile İletişim: Banvit İnsan Kaynakları departmanına doğrudan başvurularınızı iletebilir veya daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. İnsan Kaynakları departmanının iletişim bilgileri, Banvit ‘nin resmi web sitesinde veya iş ilanlarında genellikle yer alır.

Banvit A.Ş. İnsan Kaynakları Stratejileri

• Kurumun hedeflerine ulaşmasına destek verecek, doğru kişileri doğru işlere yerleştirebilecek etkili işe alım yöntemleri geliştirmek,

• Yönetim ile koordinasyon içinde, kurumsal büyüme hedeflerini destekleyecek farklı kademelere göre (oryantasyon, kişisel gelişim programları, yönetici adayı programları, teknik eğitim programları gibi) yapılandırılmış eğitim/gelişim programları tasarlamak ve yönetmek,

• Performans yönetimi ile yüksek performansı özendirici sistemleri geliştirmek ve güncel tutmak,

• Çalışanların görevlerine, performanslarına ve pazara (sektöre) uygun ücret sistemleri geliştirmek ve güncel tutmak,

• Şirket hedeflerine odaklı takım halinde çalışan ve işbirliği içinde olan insan gücü oluşturmak,

• Mutlu, motivasyonu ve kalıcılık süresi yüksek insan gücü için sektöründeki en iyi çalışma ortamını geliştirmek.

İşsizlik maaşı almak için genellikle bir dizi adımı izlemeniz gerekmektedir. Bu adımlar ülkeden ülkeye ve yerel yasalara göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda genel olarak işsizlik maaşı almak için izlenen adımları bulabilirsiniz:

 Personel Adaylarında Aranan Nitelikler

Biz ailemize katılan her yeni üyemizin öncelikle Banvit ailesine katılmaktan ötürü gurur duymasını hedefliyoruz.

Sunduğumuz olanaklarla sadece sektörümüzdeki en iyi iş ortamını sağlamaya çalışmakla kalmıyor aynı zamanda sosyal, ekonomik, kariyer ve eğitim olanaklarıyla da çalışanlarımızın gelişimlerini destekliyoruz.

Banvit ailesi üyeleri;
– Yaratıcı ve takım çalışmasını destekleyen,
– Ahlaki ve sosyal değerlere saygılı,
– Kişilere ve olaylara pozitif yaklaşabilen,
– Çevreye ve iş arkadaşlarına duyarlı,
– Değişimden korkmayan ve sürekli öğrenmeye açık,
– Sadık ve dürüst olmayı kendine ilke edinmiş kişilerdir.

Banvit Staj Başvurusu

Banvit Bünyesinde çalışan binlerce personele ek olarak Lise ve Üniversite öğrencileri için staj imkanı da sunmaktadır . Banvit staj başvurusu yapmak isteyen stajyer adayları için belirli dönemlerde Staj ilanları ve duyurular yayınlanmaktadır . Banvit staj başvurusu duyurlarını aşağıdaki link üzerinden takip edebilirsiniz.

Banvit Staj Başvurusu 

Banvit Personel Maaşları

Banvit  bünyesine yeni alınacak personelin ücretleri, günün şartları ve sektör ücretleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, mevcut personelimizin ücretleri ve tazminatları Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak belirlenmektedir . Banvit  Personelleri için belirlenen çalışma şartları ise şu şekildedir  ;

 • İkramiye Hakkı 
 • Performans primi Hakkı 
 • Çeşitli tazminat ve yardımlar 
 • Takdirname ve ödül

Banvit Çalışma Şartları

Banvit Genel müdürlük çalışma saatleri haftanın 6 günü 8 saat olacak şekilde belirlenmiştir. Fabrika çalışanları ise haftanın 6 günü 3 vardiya olacak şekilde günlük 8 saat çalışmaktadır. Pazar günleri ise çalışanlar izinlidir . 


Benzer İş İlanları
Çağdaş Market İş Başvurusu
Tarım Kredi Market İş Başvurusu
Groseri Market İş Başvuru Formu
File Market İş Başvurusu
Çağrı Market İş Başvurusu
Carrefoursa İş Başvurusu Formu
Happy Center İş Başvurusu Formu
Başkent Market İş Başvurusu Formu
Hakmar Market İş Başvurusu Formu
Başgimpa İş Başvurusu Formu

Banvit Güncel İş İlanları

Balıkesir – Banvit Bahçıvan İş İlanı

Siz de bu gıda devinin bir parçası olmak için bize katılın!

Görev Tanımı

 • KESİMHANE KAMPÜS ALANI NIN TEMİZLİĞİ
 • SİGARA İÇME ALANLARININ TEMİZLENMESİ
 • BAHÇE BAKIMININ YAPILMASI
 • FRİGO ARAÇLARININ YIKANMASI
 • FABRİKA ATIKLARININ TEMİZLENMESİ
Görev Tanımı
 • Rehberlik alarak rutin operasyonel faaliyetleri gerçekleştirin.
 • Bir veya daha fazla süreçte yardımcı olun

Akademik Formasyon

 • İLKOKUL MEZUNU
İş Başvurusu 

İzmir – Banvit Parçalama İşçisi İş İlanı

Görev Tanımı

 • ISO , HACCP ve BGYS vs. sistemlerine uygun şekilde üretime ve sevkine katkıda bulunmak
 • Fabrikaya gelen her türlü hammadde ve katkı maddesini kontrollü teslim almak ve muhafaza etmek
 • Fabrikada temizlik,hijyen ve biyogüvenlik kurallarına uymak ve uyulmasını sağlamak
 • Üretim prosesinde herhangi bir arıza olduğunda ve onarım gerektiğinde yetkiliye bilgi vermek ve takip etmek
 • ISG Kurallarının tamamına uymak ve uyulmasını sağlamak, KKD leri eksiksiz bir şekilde kullanmak
 • Rehberlik alarak rutin operasyonel faaliyetleri gerçekleştirin.
 • Bir veya daha fazla süreçte yardımcı olun.
 • BRF Sürdürülebilirlik Politikası yönergelerine uyun, rutinlerinde Şirketin göstergelerine ve küresel ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) taahhütlerine uyumu destekleyen faaliyetler aracılığıyla BRF Sürdürülebilirlik Planına bağlılığı ve faaliyetleri ile sürdürülebilir kalkınma arasındaki bağlantıyı sağlayın BRF

Akademik Formasyon

• ilkokul mezunu

İstenen Gereksinimler

 • İnsan ilişkilerinde ve iletişim becerisinde iyi
İş Başvurusu 

Diğer Açık Pozisyonlar

Bahçıvan – BVT Elazığ 06.Nis.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Depo İşçisi – BVT Elazığ 06.Nis.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Kumandacı – BVT Elazığ 04.Nis.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Pre-process Assistant – Bandırma Balıkesir 02.Nis.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Paketleme İşçisi I – BVT Elazığ 31.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Paketleme İşçisi I – BVT Elazığ 31.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Diyet Göğüs İşçisi – BVT Elazığ 30.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Diyet Göğüs İşçisi – BVT Elazığ 30.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Üretim İşçisi (Bandırma) Balıkesir 30.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Diyet Göğüs İşçisi – BVT Elazığ 25.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Diyet Göğüs İşçisi – BVT Elazığ 22.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Diyet Göğüs İşçisi – BVT Elazığ 22.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Soğuk hava Kalifiye İşçi – BVT Elazığ 17.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler  
Bakımda Kalifiye İşçi – BVT Elazığ 16.Mar.2023 Endüstriyel, Bakım ve Yardımcı Hizmetler

Banvit İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar

Banvit Engelli Personel Alımı Yapıyor mu?
Banvit engelli personel alımı konusunda oldukça yapıcı bir istihdam politikası izlediğini söyleyebiliriz. Bu sebeple yılın belirli dönemlerinde engelli personel alımları için ilan yayınlayan firma, 2023 yılı için de engelli personel alımı başlıklı duyurular yayınlamaktadır.
Engelli personel alımı ile ilgili duyuruları genellikle işkur üzerinden yapan firmaya, dilerseniz şubeler aracılığı ile de engelli iş başvurusu yapabilirsiniz.

Banvit Part Time Personel Alımı Yapıyor mu?
Banvit İş İlanları içerisinde en fazla sorulan soruların başında part time personel alımları ile ilgili olanlar gelmektedir. 2023 yılının geri kalanı için yayınlanan iş ilanları içerisinde pek çok iş pozisyonu için part time personel alımı yapıldığı görülmektedir.
Banvit part time iş ilanlarının tamamını sitemiz üzerinden takip edebilir, tercih ettiğiniz iş pozisyonu için iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Banvit Stajyer Alımı Yapıyor mu ?
Bir çok insanın cevabını merak ettiği konulardan biride Dülğeroğulları Stajyer alımı yapıyormu ? Banvit çeşitli departman ve pozisyonlarda görevlendirmek üzere , Lise ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinde staj döneminde olan adaylar için staj imkanı sunmaktadır .
Banvit staj başvuruları firmanın resmi internet sitesindeki , İş Başvuru Formu aracılığı ile yapılabilmektedir.

Banvit İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Banvit iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Banvit iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Banvit İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Banvit iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Banvit iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Banvit Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Şirket Merkezi: Ömerli Mah. Ömerli Sok. No: 208 Bandırma / Balıkesir

Tel: (0266) 733 86 00 Pbx Faks: (0266) 733 86 18 Pbx E-posta: [email protected]

Tüketici Danışma Hattı: (0850) 288 86 00

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu