Genel

Aselsan İş Başvurusu – Güncel İş İlanları 2023

Aselsan İş Başvuru Formu

İçindekiler

Aselsan İş Başvurusu  Konusunda araştırmalar yapan personel adayları için hazırladığımız bu yazımızda, Aselsan 2023 iş ilanlarından, Aselsan personel alımınaAselsan çalışma şartlarından, Aselsan personel maaşlarına kadar birçok konuya açıklık getirdik. 

Aselsan iş ilanları 2023  yılında kariyer sitelerinde yayınlanmaya devam ediyor. Aselsan bünyesine yeni personeller katmak için iş ilanları yayınlıyor.

 • Aselsan İş Başvurusu
 • Aselsan İş İlanları
 • Aselsan Part Time İş İlanları
 • Personel Alımı Yapılacak Açık İş Pozisyonları
 • Aselsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?
 • Aselsan Personel Maaşları

Yukarıdaki tüm başlıkları ile ilgili detaylı bilgilere Aselsan İş Başvurusu sayfamızda ulaşabilirsiniz. Öncelikle Aselsan ile ilgili genel bilgilere göz atalım . 

Aselsan

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,80’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır. ASELSAN bugün, özgün ürünlerini ihraç eden, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi (Defense News Top 100) listesinde yer alan, yerel kuruluşlar ile işbirliği modelleri kurgulayarak uluslararası pazarlarda ortaklıklar kuran, yatırım yapan bir marka haline gelmiştir.

ASELSAN, vizyonundaki teknoloji vurgusu ile “Küresel pazarda yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik bir ortak gibi güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir milli teknoloji firması olmak” hedefini benimsemiştir.

Bu başarının kilit faktörlerinden olan 9.000’i aşkın çalışanı bünyesinde yer alan nitelikli mühendislik kadrosu ile ASELSAN, yıllık cirosunun ortalama %7’sini, kendi özkaynakları ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetlerine ayırmaktadır.

Aselsan Personel Alımı ve İş İlanları

Aselsan 10 binden fazla Personeli ile istihdama büyük bir katkı sağlamaktadır. Artan talepleri karşılamak ve  kaliteli hizmet sunmaya devam etmek adına Yeni personel alımları yapılacağını ve bu kapsamda Aselsan İş Başvurusu kabul edeceğini açıkladı . Aselsan İş ilanları  Başta İşbaşvurum.net olmak üzere  birçok Kariyer sitesi aracılığı  ile yayınlanmaktadır , Aselsan insan kaynakları ilgili ilanlara yapılan Aselsan İş Başvurularını değerlendirip inceleyerek gerekli pozisyonlara işe alım yapmaktadır.

Aselsan İnsan Kaynakları

Aselsan insan kaynakları  Şirket tarafından yayınlanan iş ilanlarından , Açık iş pozisyonlarından , Aselsan İş Başvurusu inceleme ve değerlendirmesinden , İşe alınan personellerin eğitim ve gelişiminden sorumludur. Aselsan İnsan Kaynakları Personel eğitim ve gelişimlerine katsı sağlamak ve kalite standartlarını yükseltmek adına bazı dönemlerde personele eğitimleri düzenlemektedir.

Aselsan İşe Alım Süreci

Geleceğe yön veren, yaratıcı, etik değerlere bağlı, bağımsız düşünme becerileri gelişmiş, takım oyuncusu niteliklerine sahip, hızla değişen teknolojiyi takip ederek kendisi de bu değişimin öncüsü olabilecek, sürekli gelişme ve öğrenme çabası içerisindeki adayları ASELSAN’a kazandırma amacıyla hareket ediyoruz.

Üniversite öğrencilerine geleceklerini şekillendirebilmeleri için yön gösteriyoruz. Kariyer Fuarlarına katılarak o​nlarla bir araya geliyor, ASELSAN’daki iş olanakları ve mezuniyet sonrası iş arama süreçleri sırasında dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında bilgi veriyoruz. Üniversitelerde çeşitli öğrenci grupları ile irtibat kuruyor, düzenledikleri panel ve organizasyonlara katılarak destek oluyoruz.

Staj ve Aday Mühendislik ASELSAN ailesinin parçası olma konusunda öğrencilere en iyi fikri veren uygulamalarımızdır. Her yıl yaklaşık 700 üniversite öğrencisi derslerde öğrenilen teorik bilgilerin uygulamalarını yerinde görme ve profesyonellerin bu bilgileri hayata geçirmesine tanık olma şansını ASELSAN’da staj yaparak bulmaktadır.

Aday Mühendislik sürecinde ise akademik başarısı yüksek, Mühendislik son sınıf öğrencilerinin ASELSAN’da yarı zamanlı çalışarak iş yaşamı, mühendislik alanları ve gerçek zamanlı büyük projelerin ​nasıl yürüdüğünü görme fırsatını yakaladıkları bir uygulamadır.

Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde her yıl Meslek Liseleri’nin 12. sınıf öğrencilerine mesleki ve teknik beceri eğitimi olanağı sunulmaktadır.

Aselsan İş Başvurusu

 

1. Fotoğraf konusuna dikkat
Fotoğraf ekleme konusunda iki ayrı görüş var; eklenmeli ve eklenmemeli olarak. Eğer eklemek istiyorsan profesyonel bir fotoğraf olmalı. CV’de yer alacak bir tatil fotoğrafı pek de profesyonel durmayacaktır.

2.Eğitimdeki önemli aşamalar unutulmamalı
Yurtdışı değişim programı veya çift anadal yaptıysan CV’nde mutlaka belirtmelisin. Ayrıca; üniversiteler veya bölümler arası geçişlerin de önemli olduğunu unutma.

3.Unvan kadar iş tanımı da önemli
Sadece unvanını yazmak yaptığın işle ilgili bilgiyi yeterli şekilde anlatmaz. İş ve staj deneyimlerini ters kronolojik; yani günümüzden geçmişe doğru giderek, 5 maddeyi geçmeyecek şekilde özetlemen karşı tarafın deneyimlerini değerlendirmesi açısından son derece önemli.

4.Kendini yeteneklerinle tanımlayabilirsin
Çalışkanlılık, ekip çalışmasına uygunluk, inisiyatif alabilme gibi özellikler hemen hemen her CV’de rastlanabilecek özellikler. Oysa işine özgü becerilerine, eğitimlerine ve yetkinliklerine odaklanırsan kendinle ilgili daha fazla bilgi vermiş olursun.

5.Aşırı detaya girmemekte fayda var
İşinle ilgili program bilgini ve becerilerini sıralaman elbette önemli ancak Skype kullanabilmek bir meziyet değildir. Bunları CV’ne yazmana hiç gerek yok.

6.Anahtar kelimeler yardımcı olacaktır
Bazı işverenler CV’leri elemek için anahtar kelime tarama uygulamaları kullanır. İşinle ilgili kalıpları kullanmaktan çekinme.

7.Profesyonellik için referanslar iş ortamından seçilmeli
Referans verdiğin kişiyle mutlaka birlikte çalışmış veya proje yapmış olmaya dikkat etmen önemli. Arkadaşının babası doğru referans değildir, tabii ki birlikte çalışmadıysan…

8.Bazı hobilerini yazabilirsin
Hobilerin kişiliğin hakkında ipuçları verir. Başvurmuş olduğun pozisyon ve kuruma uygunluğun ile ilgili değerlendirilirken de sana yardımcı olacaktır. Bu yüzden seni en doğru şekilde yansıtacağına inandığın hobileri yazabilirsin.

9.CV’nin uzun olması, etkileyici olduğu anlamına gelmez
Çok uzun bir kariyerin olabilir ancak 2 sayfadan uzun bir CV’nin 7 saniye ile sınırlı kalması çok zor.

10.CV güncel olmalı
Eğitim veya deneyiminle ilgili her değişikliği CV’ne de yansıtmalısın. Yeni edindiğin uzmanlık, sertifika gibi yetkinlikleri eklemen potansiyel işverenini etkileyebilir.

Aselsan Personel Alımı Yapılan Pozisyonlar

Aselsan Personel alımı kapsamına Personel alımı yapılacak güncel açık iş pozisyonları şu şekildedir ;

 • Sistem Mühendisi
 • Sistem Mühendisi (Komuta Kontrol)
 • Test ve Analiz Mühendisi
 • Proje Mühendisi
 • Java Yazılım Geliştirme Mühendisi
 • Yazılım Tasarım Alt Yüklenici Yöneticisi
 • Elektronik Tasarım Mühendisi
 • Kalite Mühendisi

Aselsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da sizler için belirttiğimiz gibi Aselsan insan kaynakları  Yayımlanan güncel iş ilanlarına gerekli kriterle uygun başvuruları inceleyerek personel alımı yapmaktadır. Peki Aselsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?  Kariyerini Aselsan bünyesinde İnşaa etmek isteyen personel adayları Yayınlanan ilanlara Kariyer siteleri üzerinden başvuruda bulunabilir veya Aselsan İş başvuru formunu doldurarak Aselsan İnsan kaynaklarına Mail yolu ile iletebilirler. En güncel Aselsan İş İlanları işbaşvurum.net olarak tarafımızdan yayınlanmakta ve yayınlanmaya devam edecektir.

Aselsan İş Başvurunuzu www.aselsan.com.tr üzerinden “Kariyer” başlığından açık pozisyonlarımızı görüntüleyebilir ve genel başvurunuzu bizlere iletebilirsiniz. Ek olarak, Kariyer.net , Linkedin ve isbasvurum.net üzerinden ilanlarımızı takip edebilirsiniz.

Aselsan’a iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Aselsan Resmi İnternet Sitesini Ziyaret Edin: Aselsan’ın resmi internet sitesine gidin. Genellikle “Kariyer” veya “İnsan Kaynakları” gibi bir bölüm olacaktır.

 2. Açık Pozisyonları İnceleyin: Kariyer bölümünde açık pozisyonlar listesi olacaktır. Bu listede size uygun olan pozisyonları inceleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

 3. Başvuru Formunu Doldurun: İlgilendiğiniz pozisyon için başvuruda bulunmak için genellikle bir başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu formda kişisel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi, eğitim ve iş deneyimi gibi bilgileri girmeniz istenecektir.

 4. Özgeçmiş (CV) ve Diğer Belgeleri Ekleyin: Başvurunuz için gereken özgeçmiş (CV) ve diğer belgeleri de başvuru formuyla birlikte yüklemeniz istenebilir.

 5. Başvurunuzu Gönderin: Başvuru formunu ve diğer belgeleri doldurup yükledikten sonra, başvurunuzu gönderin.

 6. Takip Edin: Başvurunuzun değerlendirildiğinden ve işe alım süreci ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Aselsan’ın belirttiği iletişim kanallarını ve e-posta adresinizi düzenli olarak kontrol edin.

Aselsan İş Başvuru Formu 

Aselsan Staj Başvurusu

İşe alım kapsamında belirlenmiş bir başvuru tarihimiz olmamakla birlikte https://login.aselsan.com.tr/login.aspx?app=ISBASVURU üzerinden iş başvurunuzu iletebilirsiniz. İhtiyaçlarımız doğrultusunda internet sayfamızdan, Kariyer.net, Linkedin ve isbasvurum.net üzerinden yayınladığımız ilanlarımızı takip edebilirsiniz.

Üniversite stajları için ise başvuru tarihleri ve koşulları ilgili yıl için internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılacak duyuruları takip edebilir ve duyurulan tarihler arasında vizyonergenc.com sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aselsan Staj Başvurusu Koşulları 

Staj Başvuru Koşulları

 • 3.veya 4. sınıf öğrencisi olmak
 •    Not ortalamasının 2.00 ve üstü olması
 •    Stajın zorunlu olması
 •    Daha önce ASELSAN’da staj yapmamış olmak.

Staj Başvuru Zorunlulukları

Başvuru esnasında aşağıda belirtilen evrakları sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Aksi durumda başvurunuz tamamlanamaz. Başvuru öncesinde söz konusu belgelerin    sisteme yüklenmek üzere hazır bulundurulması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vesikalık fotoğraf .JPG ve .PNG, diğer tüm belgeler .PDF formatında yüklenebilecektir.

 •    Onaylı not belgesi (Transkript). Resmi olmayan transkriptle yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 •    Stajın zorunlu olduğuna dair okuldan alınacak onaylı yazı. Onaylı olmayan evrakla yapılan başvurular           geçersiz sayılacaktır
 •    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 •    Bir adet Vesikalık Fotoğraf
 •    LYS Sonuç Belgesi (Üniversiteye Giriş Sıralamasını Belirten Evrak)
 •    Yükseköğretim Yerleşme Belgesi (Hangi Üniversiteye Yerleştiğini Gösterir Evrak)
Aselsan Staj Başvurusu 

Aselsan Çalışma Saatleri 

Genellikle Aselsan gibi büyük bir şirketin çalışma saatleri hafta içi normal iş günlerinde 9:00 ile 18:00 arasında olabilir. Ancak, kesin çalışma saatleri şirketin iç politikalarına, projelerine ve işyerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, bazı departmanlar veya projeler için farklı çalışma saatleri uygulanabilir.

En güncel ve doğru bilgilere ulaşmak için Aselsan’ın resmi web sitesini ziyaret etmenizi veya doğrudan Aselsan ile iletişim kurmanızı öneririm. Şirketin web sitesinde genellikle iletişim bilgileri ve çalışma saatleriyle ilgili bilgiler bulunur.

Aselsan Çalışma Şartları 

Aselsan gibi büyük bir şirketin çalışma şartları, şirketin politikalarına ve işyeri kültürüne bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, Aselsan gibi savunma ve güvenlik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde, çalışma şartları aşağıdaki gibi olabilir:

 1. Çalışma Saatleri: Aselsan’da genellikle hafta içi normal iş günlerinde çalışma saatleri uygulanır. Çalışma saatleri genellikle 9:00 ile 18:00 arasında olabilir, ancak şirketin projelerine ve işyerine göre değişiklik gösterebilir. Bazı departmanlar veya projeler için esnek çalışma saatleri veya vardiya düzenlemeleri yapılabilir.

 2. Tatil ve İzinler: Aselsan, yasal tatiller ve resmi izinlerde genellikle kapalı olabilir. Çalışanlara yıllık izin hakkı tanınır ve izinler genellikle çalışanın pozisyonuna, hizmet süresine ve şirketin politikalarına bağlı olarak belirlenir.

 3. Çalışma Ortamı: Aselsan gibi savunma ve güvenlik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde, güvenlik önlemleri ve gizlilik konularına büyük önem verilir. Çalışanların güvenlik prosedürlerine uyması, bilgi ve projelerin gizliliğini koruması beklenir. Ayrıca, şirket genellikle modern ve teknolojik olarak donatılmış bir çalışma ortamı sağlar.

 4. Kariyer Gelişimi ve İmkânları: Aselsan gibi büyük şirketler, çalışanların kariyerlerini geliştirmeleri için fırsatlar sunabilir. Eğitim programları, seminerler, atölye çalışmaları ve iç transfer imkânları gibi kaynaklarla çalışanların yeteneklerini ve bilgilerini artırmalarına destek olunabilir.

Yine de, Aselsan’ın çalışma şartları hakkında en doğru ve güncel bilgilere sahip olmak için şirketin resmi web sitesini ziyaret etmeniz veya doğrudan Aselsan ile iletişim kurmanızı öneririm. İş başvuruları yaparken veya detaylı bilgi almak istediğinizde, şirketin insan kaynakları departmanı size daha fazla bilgi verebilir.

Aselsan Güncel İş İlanları

Ankara – Aselsan Sistem Mühendisi İş İlanları

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanlığı projelerinde görevlendirilmek üzere “Sistem Mühendisi” ihtiyacımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

 • 0-10 yıl arası tecrübeli adaylar
 • Elektrik/Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun
 • Tercihen mühimmat ve atış kontrol sistemleri alanlarında bilgi sahibi
 • Tercihen Atış Kontrol konusunda akademik (yüksek lisans ve/veya doktora) veya iş tecrübesi olan
 • Doors, Matlab, Simulink programlama kullanımına hakim
 • İleri düzeyde İngilizce bilen
 • Seyahat engeli bulunmayan
 • Analitik, sorgulayıcı, yeniliklere ve değişime açık
 • Saha şartlarında uzun süreli çalışmalara uygun
 • Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü kuvvetli, sorumluluk sahibi

İŞ TANIMI

 • Akıllı mühimmat projelerinde atış kontrol sistemlerine ait algoritmaların tasarımında sistem mühendisi olarak çalışmak
 • Gömülü yazılım ve donanım ekipleriyle koordineli çalışmak
 • Sistem kabul muayene süreçlerine destek vermek
 • Yeni iş olanaklarının yaratılması için müşteri gereksinimlerine yönelik teknik çözümler oluşturmak
 • Saha testlerine katılım sağlamak, test planlama ve analiz safhalarında sorumluluk almak
İş Başvurusu 

Ankara – Aselsan Proje Mühendisi İş İlanları

ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanlığı’nda proje yönetim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere mühendis ihtiyacımız bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER

 • 2-5 yıl arası tecrübeye sahip,
 • Elektrik/Elektronik veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
 • Proje Yönetimi hakkında bilgi sahibi,
 • Bütünü görme, Sistem seviyesi düşünebilme, işi sahiplenerek sonuçlandırma becerisine sahip,
 • Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yönü kuvvetli, sorumluluk sahibi,
 • Dinamik, yeniliklere ve değişime açık ve planlı çalışma becerisine sahip,
 • İleri düzeyde İngilizce bilen,
 • Seyahat engeli bulunmayan,
 • Tercihen SAP, MS Project gibi yönetim araçları hakkında bilgi sahibi,
 • Tercihen Akustik Sistem projeleri hakkında bilgi sahibi.

İŞ TANIMI

 • Torpido Karşı Tedbir ve Akustik Sistem projelerinde proje yönetim faaliyetlerini yerine getirmek,
 • Sorumlu olduğu projeler için proje faaliyetleri, organizasyon, sorumluluklar ve çıktıların tanımlandığı proje yönetim planlarını hazırlamak ve projeleri bu planlara uygun olarak yönetmek,
 • Projelerin yürütülmesi sürecinde projenin, işgücü, maliyet, malzeme ve program açısından planlama faaliyetlerini gerçekleştirmek, gelişimleri izlemek, analizlerini yapmak, değerlendirmek, düzeltme önlemlerini almak ve proje ile ilgili stratejik kararların oluşturulmasına temel teşkil edecek çalışmaları gerçekleştirmek,
 • Projenin yapısına uygun ve program performansını (maliyet/takvim) ölçmeye yönelik model oluşturmak, uygulanmasını sağlamak ve analizlerini yapmak, gerektiğinde düzeltme önlemlerine yönelik önerileri hazırlamak,
 • Proje yönetim sürecinde ilgili birimlerle koordineli olarak sözleşme takibini sağlamak,
 • Sorumlu olduğu projelerde çalışmaları ve performansı izlemek, denetlemek ve raporlamak; gerektiğinde teknik, idari, mali, hukuki v.b. her türlü konuda alınmasını gerekli gördüğü tedbirleri belirlemek ve bunları bağlı olduğu Program Direktörlüğüne ve ilgili fonksiyonel birimlere teklif etmek,
 • Sorumlu olduğu ürünler ve hizmetler ile ilgili yurt içi/yurt dışına verilecek tekliflerin hazırlanmasında ve sözleşme görüşmelerinde görev almak.
İş Başvurusu 

Ankara Aselsan Elektronik Tasarım Mühendisi İş İlanı

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı bünyesinde Güç Dönüşüm Sistemlerinin Elektronik Tasarım Faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere;

GENEL NİTELİKLER

 • Üniversitelerin Elektrik Müh, Elektronik Müh.,Elektrik-Elektronik Müh. ve Elektronik Haberleşme Müh. ile ilgili lisans/yüksek lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerden mezun ,
 • Elektronik kart tasarımı (devre şeması girişi, PCB serim ve yollandırma, ürün ağacı oluşturulması) konusunda tecrübe sahibi,
 • Güç elektroniği ve analog tasarım alanında bilgiye sahip,

Tercihen;

 • Elektronik tasarım mühendisliği alanında minimum 4 yıl tecrübesi olan,
 • Güç elektroniği devrelerinin analizi, simülasyonu ve geliştirilmesi konusunda tecrübe sahibi,
 • Güç elektroniği anahtarları hakkında teorik ve pratik bilgi sahibi; anahtar sürüş yöntemleri, kayıp analizi ve hesaplamaları konusunda tecrübeli,
 • Güç elektroniği yarı iletkenleri için sürücü devreleri, DC/DC çeviriciler, soğutucular, pasif güç devresi elemanları, akım/gerilim sensörleri gibi bileşenlerin seçimi konusunda yetkin,
 • Güç yükselteçler konusunda bilgi sahibi,
 • Geniş bant aralığına sahip yarı iletkenlere (GaN, SiC) aşina,
 • MENTOR xDx Designer ve Xpedition, MENTOR Pads ya da ALTIUM Designer programlarından en az birinde yetkin,
 • Mikrodenetleyicili / mikroişlemcili kart ve bunların üzerinde koşan gömülü yazılımların tasarımı konusunda deneyimli,
 • Sayısal haberleşme arayüzlerinin (Seri kanal, Ethernet, USB, CAN, Discrete I/O, A/D, Fiber Optik haberleşme vb.) tasarımı ve doğrulanması konusunda tecrübe sahibi,
 • C/C++ ile test arayüz yazılımı geliştirme tecrübesine sahip,
 • Donanım tasarımı geliştirme, doğrulama, konfigürasyon yönetimi, dokümantasyon süreçleri konularında bilgi sahibi,
 • Askeri çevre koşullarına uygun tasarım (ısıl tasarım, mekanik sağlamlaştırma, EMI/EMC, sızdırmazlık vb.) konularda tecrübe sahibi,
 • Erkek adaylar için tercihen askerliğini yapmış,
 • İyi derecede İngilizce konuşma, yazma ve anlama yetkinliğine sahip,
 • Arazi testlerinde görev alabilecek,
 • Seyahat engeli bulunmayan,
 • Takım çalışmasına yatkın, görev odaklı, sorumluluk sahibi, insan ilişkileri kuvvetli, dinamik, gelişime açık olan, aktif ve yoğun tempoda çalışmaya uygun,
 • İletişim, sunum, zaman yönetimi ve raporlama becerilerine sahip.
 • Bilimsel çalışma, çalışmalarını derleme, uluslararası konferans ve dergilerde sunmaya istekli,

“Elektronik Tasarım Mühendisi” arayışımız bulunmaktadır.

İŞ TANIMI

 • Donanım Konfigürasyon Birimlerinin gereksinimlerinin oluşturulması,
 • Donanım Konfigürasyon Birimlerinin tasarım, prototip üretim ve doğrulama faaliyetlerinin yürütülmesi,
 • Donanım Konfigürasyon Birimlerinin kullanıldığı sistemlere entegrasyon çalışmalarında teknik destek verilmesi,
 • Donanım Konfigürasyon Birimlerinin seri üretim ve bakım/onarım idame faaliyetlerine teknik destek verilmesi,
 • Donanım Konfigürasyon Birimlerinin alt yüklenici ile tasarım faaliyetlerinin yürütülmesi.
İş Başvurusu 

 Aselsan İş Başvurusu Sıkça Sorulanlar 

Aselsan İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Aselsan iş ilanlarına her geçen gün artmakta ve bu sebeple insan kaynakları birimi yoğun mesai harcamaktadır. Bu sebeple Aselsan iş başvuruları 3 ile 10 gün arasında bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç alabilme adına dilerseniz, firmanın insan kaynakları birimi ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Aselsan Çalışan Maaşları Ne Kadar?
Başvuru sürecindeyken en fazla merak edilen konuların başında tabi ki personel maaşları Dgelmektedir. Aselsan maaşları 2023 yılında da asgari ücretten başlamaktadır. Firmada geçirdiğiniz süre ile orantılı olarak bu rakam asgari ücretin %20 üzerine kadar çıkabilmektedir.

Aselsan İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?
Aselsan iş ilanları genellikle kariyer.net ve yenibiris.com gibi iş arama sitelerinde sıklıkla yayınlanmaktadır. Bu platformlar üzerinden üyelik alarak sizde Aselsan iş ilanlarına iş başvurusu formu gönderebilirsiniz.

Aselsan Genel Müdürlüğü İletişim Bilgileri

ASELSAN A.Ş.​

Müşteri Destek Numarası​ : 0850 360 10 30

Posta Kutusu Adresi: P.K. 1, 06200, Yenimahalle / Ankara, Türkiye​​

ASELSAN Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hesabı :
[email protected]

isbasvurum.Net

Daha internetin bilinmediği zamanlardan bu yana, iş dünyasında ki firmalara danışmanlık hizmeti veren uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte, heyecan verici ve uzun soluklu bir maratona isbasvurum.net ile giriş yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu